poniedziałek, Wrzesień 25, 2017

Planujesz konferencję lub spotkanie biznesowe? Sprawdź, czym kierować się przy wyborze jej lokalizacji

0

Konferencje oraz negocjacje to bardzo ważne elementy funkcjonowania przedsiębiorstw oraz niemal każdego typu instytucji. Sprawna komunikacja może bowiem przynieść niezwykłe korzyści.

Inwestowanie małych kwot – jakie aktywa wybrać, jeżeli posiadamy niewielki kapitał?

0

Początkującemu inwestorowi brakuje nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale często także i kapitału. Nie oznacza to jednak, że dysponując niewielkimi środkami finansowymi, nie powinniśmy w ogóle inwestować. Jakie aktywa wybrać, aby inwestowanie małych kwot było opłacalne?

Szacowanie nieruchomości – rzeczoznawca majątkowy

0

Rzeczoznawca majątkowy pełni ważną rolę w aspekcie oceny ryzyka i wyceny nieruchomości dla celu zabezpieczenie wierzytelności. Rzeczoznawca powinien przeprowadzić analizę lokalnego rynku nieruchomości w aspekcie czynników demograficznych, ekonomicznych oraz popytu i podaży , a także przede wszystkim cen nieruchomości podobnych.

Jak wykonać przelew zagraniczny z kantorem internetowym?

0

Jeszcze kilka lat temu, wysłanie walutowego przelewu zagranicznego graniczyło z cudem. Oczywiście załatwienie wszystkich formalności musiało odbywać się wyłącznie w stacjonarnej siedzibie banku, a same pieniądze „przelewały się” około tygodnia na konto beneficjenta. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Wszystko, co musisz wiedzieć o kredycie samochodowym

0

Zakup wymarzonego samochodu nierzadko wiąże się ze sporym wydatkiem. Zgromadzenie odpowiedniej na ten cel sumy bywa trudne i może trwać wiele miesięcy, dlatego planując kupno auta warto rozważyć zaciągnięcie kredytu samochodowego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu magazynowego?

0

Skrupulatnie prowadzona dokumentacja magazynowa jest w stanie realnie poprawić sytuację firmy. Dokładna znajomość stanów towarowych pozwoli w odpowiedni sposób zarządzać sprzedażą i zakupem potrzebnego towaru oraz wydawać informację o zapotrzebowaniu na dane materiały. Zbyt mała ich ilość opóźni wydanie towaru klientowi, co w dłuższej perspektywie realnie przyczyni się do osłabienia pozycji rynkowej, zaś zbyt duża będzie zalegała w magazynach.

Jak zarabiać na dywidendach?

0

Niskie stopy procentowe sprawiają, że popularne i uważane za bezpieczne lokaty bankowe nie zapewniają dużego zysku z tytułu odsetek. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na poszukiwanie innych sposobów inwestowania zgromadzonego kapitału. Jednym z nich jest wykupienie akcji różnego rodzaju spółek i zarabianie na dywidendach.

Planujesz kredyt na auto? Kalkulator ułatwi Ci wybór!

0

Obliczenie rat kredytu na samochód to obecnie zadanie równie łatwe, jak znalezienie najbliższego kina czy wyprzedaży w ulubionym sklepie. Wystarczy mieć dostęp do Internetu i dowolne urządzenie z dostępem do sieci, na którym będziemy mogli skorzystać z kalkulatora online. Dlaczego? Bowiem kalkulator rat może znacznie ułatwić znalezienie najtańszego kredytu samochodowego!

Popyt na bankowe kredyty konsumpcyjne spada. Firmy pożyczkowe coraz bardziej konkurencyjne

0

W czwartym kwartale 2016 roku część polskich banków odnotowała spadek zainteresowania kredytami konsumpcyjnymi. Powodem może być zarówno zaostrzenie kryteriów udzielania tego typu kredytów, jaki i mniejsze zapotrzebowanie na finansowanie zakupu dóbr. Przyczyna może również tkwić w coraz większej presji konkurencyjnej ze strony instytucji pozabankowych, których pozycję dodatkowo wzmocni Komisja Nadzoru Finansowego.

Pożyczki chwilówki przez Internet – w jakich sytuacjach można wziąć?

0

Pożyczki są bardzo często podejmowanymi przez klientów świadczeniami finansowymi udzielanymi przez banki lub firmy pozabankowe. Zazwyczaj do skorzystania z usług pożyczkodawców ludzi skłania atrakcyjne oprocentowanie i możliwość wydłużenia okres spłaty.