wtorek, Grudzień 1, 2020

Kapitał kariery, czyli prawdziwy sposób na satysfakcję z pracy

0
kapitał kariery

Kapitał kariery jest to inaczej mówić lek na popularne w ostatnim czasie równie niepoprawne slogany, mówiące o tym, aby podążać za swoją pasją. Koncept kapitału kariery został opisany przez Cal’a Newport’a – amerykańskiego pisarza i naukowca w książce pt.: „So Good They Can’t Ignore You”. Myślą przewodnią tej pozycji jest stwierdzenie, że zamiast iść za głosem pasji lepiej jest pracować i to właśnie w codziennej pracy odnaleźć swoją pasję. Jesteś ciekawy czegoś więcej na ten temat? Przeczytaj!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/kapital-kariery-prawdziwy-sposob-na-pieniadze-i-satysfakcje-z-pracy/ 

Bądź zadowolony ze swojej pracy i zarabiaj – kapitał kariery 

Ilość haseł nawołujących do rzucenia wszystkiego i podgrzaniem za swoją pasją jest niezliczona. Nie należy jednak do końca ufać sloganom, które posiadają inspirujące hasztagi w stylu: ,,Podążaj za marzeniami’’ itp. Nie sposób policzyć też różnego rodzaju memów, artykułów i książek, które wychwalają rolę pasji w życiu zawodowym.

Wszystkie przekonują nas, że najważniejsze to połączyć swoją pasję z pracą zarobkową. Co więcej mówią o tym, aby mieć pasję, a potem próbować na niej zarobić na życie. Ma to być recepta na nudną, bezduszną , codzienną pracę. Do „podążania za marzeniami” namawiał kiedyś też sam Steve Jobs, czyli założyciel i twórca marki Apple. Problem w tym, że jego kariera pokazuje, że nigdy nie trzymał się tej rady i nie podążał za nią. 

Czy watro zabierać się za coś, o czym nie ,a się pojęcia?

Wyobraźmy sobie sytuację kiedy: 

  • Dyrektor pracujący w dziale marketingu zakłada hodowlę alpak.
  • Współwłaściciel firmy transportowej otwiera szkołę jogi.
  • Specjalista od ubezpieczeń rzuca pracę, żeby utrzymywać się z malowania obrazów.
  • Założycielka firmy kosmetycznej postanawia zarabiać jedynie z gry na gitarze.

Jak można się domyślić efekt bardzo często bywa opłakany. Żadna z powyższych osób nie ma odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, aby zmienić swoją pasję w zarobkowy biznes. Owszem należy powiedzieć, że nie brakuje tym osobom odwagi, ale może watro też wspomnieć coś o braku rozsądku. Tak „odważna” decyzja o rzuceniu dobrej posady, która zapewnia nam stały dochód i stabilność finansową nie jest w każdy przypadku mądra. 

Kiedy postawiać w końcu na swoje? – Kapitał zawodowy

Kiedy uzbieramy już kapitał zawodowy, to dopiero wtedy i tylko wtedy, będziemy mogli myśleć o tym, żeby przejść na własny biznes. Wówczas będziemy mogli założyć firmę jednoosobową, zostać solopreneur’em lub znaleźć wspólników do spółki. Wtedy będziemy mieć szansę na utrzymanie się na rynku, czerpanie satysfakcji z pracy i zarabianie z tego niemałych pieniędzy. 

Zobacz też: http://www.student-zarabia.pl/solopreneur-czy-taki-model-biznesowy-jest-godny-uwagi/

Konto firmowe: kiedy będzie potrzebne? Najlepsze konto dla firm

0
Konto firmowe

Prowadzenie biznesu to olbrzymie perspektywy. Wiąże się jednak również z pewnymi obowiązkami i formalnościami. Przedsiębiorcy często zastanawiają się, czy muszą posiadać oddzielne konto firmowe. Wbrew pozorom to nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Jak pozbyć się długów – najlepsze sposoby

0
Adwokat pomoże uzyskać odszkodowanie

Bycie osobą zadłużoną nie jest niczym przyjemnym ani pod względem finansowym, ani mentalnym. Dla większości osób taki stan rzeczy wiąże się z ogromnym stresem oraz problemami, które z tygodnia na tydzień mogą przybierać na sile. Musisz jednak pamiętać, że długi nie są sytuacją bez wyjścia i można się ich pozbyć w każdej chwili.

Istnieje kilka skutecznych sposobów na pozbycie się długów i rozpoczęcie nowego życia bez oddechu wierzycieli na karku. Razem ze specjalistami kredytowymi Spłata Pożyczek przygotowaliśmy dla Ciebie skuteczne sposoby na pozbycie się zadłużenia.

Konsolidacja długów

Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie sposobów na wyjście z długów jest kredyt konsolidacyjny. Polega on na połączeniu ze sobą kilku różnych zobowiązań finansowych i zastąpieniu ich nowym kredytem, który jest łatwiejszy do spłaty. Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym, co oznacza, że można go przeznaczyć tylko na jeden cel, którym w tym przypadku jest spłata aktualnych zobowiązań. Decydując się na konsolidacje, uwolnisz się od stresu, który niewątpliwie towarzyszy podczas spłaty kilku długów jednocześnie.

Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny w banku, niezbędne jest posiadanie zdolności kredytowej. Z tego względu nie jest to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać osoby bardzo zadłużone z negatywnymi wpisami w bazie Biura Informacji Kredytowej. Swoje szanse na skonsolidowanie długu możesz jednak zwiększyć z pomocą wykwalifikowanego pośrednika kredytowego. Wynegocjuje on dla Ciebie najlepszą ofertę oraz zadba o to, aby odpowiedź na wniosek kredytowy była pozytywna. Alternatywnym rozwiązaniem jest kredyt oddłużeniowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/ działa on na podobnej zasadzie, co kredyt konsolidacyjny jednak nie są to te same zobowiązania.

Porozmawiaj z wierzycielem

Zanim zaczniesz ubiegać się o kredyt konsolidacyjny lub oddłużeniowy, warto porozmawiać z wierzycielem. Większość dłużników unika tego jak ognia i ignoruje telefony czy listowne wezwania do zapłaty. Niestety taka postawa nic Ci nie da, a może Ci tylko zaszkodzić podczas wychodzenia z długów. Wierzyciel nie zrezygnuje ze swoich pieniędzy i jeśli dłużnik nie będzie chciał współpracować, to po prostu wdroży on bardziej radykalne środki. Rozwiązanie sprawy polubownie jest najlepszym rozwiązaniem, które może przynieść Ci wiele korzyści.

Wspólnie z wierzycielem możesz negocjować warunki spłaty zobowiązania. Przy odrobienie szczęścia może udać Ci się wynegocjować umorzenie części, a nawet całości odsetek za nieterminową spłatę. Dodatkowo możesz ustalić z nim nową datę spłaty i wiele innych rzeczy, które ułatwią wychodzenie z długów. Zamiast więc unikać wierzyciela, skontaktuj się z nim i dojdź do porozumienia odnośnie do uregulowania zadłużenia.

Odzyskaj kontrolę nad domowym budżetem

W wielu przypadkach długi są konsekwencją złego zarządzania domowym budżetem. Jeśli tak jest również w Twoim przypadku, to czas, abyś wziął sprawy w swoje ręce i odzyskał kontrolę nad pieniędzmi. Zacznij planować swoje wydatki i zrezygnuj z tych, bez których jesteś w stanie spokojnie przetrwać np. wyjścia do kina i restauracji. Nagle może okazać się, że jesteś w stanie spłacić swoje długi.

Do zaplanowania domowego budżetu wystarczy Ci kartka, długopis i kalkulator. Wystarczy, że zapiszesz swoje dochody i wydatki stałe. Planowanie wydatków wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Dzięki temu możesz powoli wychodzić z długów i rozpocząć nowe życie bez stresu oraz niepewności.

Kredyt dla pracowników banku – najważniejsze informacje

0
Kredyt dla pracowników banku

Osoba, która ubiega się o kredyt w banku, musi być gotowa na dokładną analizę zdolności kredytowej. Jak wiadomo jest ona niezbędna do tego, aby otrzymać kredyt. Podczas rozpatrywania wniosku pracownicy banku biorą pod uwagę wiele czynników m.in. dochody, wykształcenie, wiek i miejsce zatrudnienia. Co w momencie, gdy o kredyt wnioskuje pracownik instytucji finansowej? Czy może on liczyć na korzystniejsze warunki niż inne osoby? Zobacz, co warto wiedzieć o kredycie dla pracowników banku.

Decyzja kredytowa a miejsce zatrudnienia

Wbrew pozorom dla banku liczy się nie tylko wysokość dochodu klienta oraz rodzaj umowy, na podstawie której pracuje ale także to gdzie on pracuje. Co ciekawe osoby zatrudnione w dużych korporacjach mają większe szanse na pozytywną decyzję kredytową niż te, które pracują w małej firmie, która zatrudnia kilka osób. Jest tak, ponieważ duże przedsiębiorstwa są uważane za stabilniejsze miejsce pracy, które ma mniejsze szanse na bankructwo i zakończenie działalności.

Pozycję uprzywilejowaną zajmują osoby zatrudnione w kilku grupach zawodowych. Mowa tu o nauczycielach, lekarzach i pracownikach sektora finansowego. Kredyt dla pracowników banku jest dostępny w coraz większej ilości placówek, może cieszyć się rosnącą popularnością.

Kredyt dla pracowników banku – charakterystyka

Kredyty dla grup zawodowych można znaleźć w ofercie bardzo wielu banków. Tworzą one specjalne oferty dla policjantów, lekarzy, prawników, a nawet „kolegów po fachu”, czyli bankowców. Pracownicy sektora finansowego mogą liczyć na preferencyjne traktowanie w bankach. Związane to jest z tym, że ich wynagrodzenie jest wysokie, a sama grupa zawodowa cieszy się szacunkiem społecznym. Pracownicy banku to zazwyczaj osoby dobrze wykształcone, odpowiedzialne oraz zaufane dlatego łatwiej jest im otrzymać kredyt.

Czym różni się kredyt dla bankowca https://habza.com.pl/kredyt-dla-pracownikow-banku/ od tradycyjnego kredytu? Tego typu zobowiązanie opłaca się zazwyczaj bardziej niż to, które oferowane jest osobom wykonującym inny zawód. Pracownicy sektora bankowego, którzy chcą dostać kredyt, mogą liczyć na niższe prowizje, a nawet całkowity ich brak, prostsze procedury udzielania kredytu oraz obniżoną marżę.

Kredyt dla bankowców jest więc tańszy, ale także szybszy w uzyskaniu. Jeśli pracujesz w sektorze bankowym, to warto zainteresować się tym rozwiązaniem. Dużą różnicę odczujesz w szczególności, gdy weźmiesz długoterminowy kredyt na wysoką kwotę. Wtedy obniżona marża i brak prowizji może Ci pomóc zaoszczędzić sporą sumę.

Kredyt hipoteczny dla pracownika banku

Pracownicy banku na preferencyjnych warunkach mogą otrzymać nie tylko kredyt gotówkowy, ale także hipoteczny. Niektóre instytucje finansowe mają w swojej ofercie specjalne kredyty na zakup lub budowę nieruchomości właśnie dla pracowników banku oraz sektora finansowego. Bankowcy mogą liczyć na benefity podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych. Stałe oprocentowanie kredytu, niższa marża i brak prowizji może sprawić, że pracownik sektora finansowego zaoszczędzi na kredycie hipotecznym nawet kilka tysięcy złotych.

Kredyt hipoteczny dla pracowników bank może być korzystniejszy niż ten, który oferowany jest innym osobom. Kredyty skierowane do konkretnych grup zawodowych są bardzo interesujące i każdy, kto ma okazję je wziąć, powinien dobrze przeanalizować oferty w różnych miejscach. Czasem może okazać się, że najlepszą propozycję będzie miał konkurencyjny bank, dla którego bankowiec nie pracuje. Nie przeszkadza to jednak w tym, aby wziąć tam kredyt na dobrych warunkach.

Policjant – jakie są jego zarobki?

0
policjant

Praca w policji jest służbą państwową, a zatem Wysokość wynagrodzenia zależy od decyzji rządu. Policja podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. To właśnie od tego organu będzie zależała wypłata policji na całym terenie naszego kraju. Praca oraz pensja nie podlegają żadnym czyni konkurencji rynkowej, a także nie zmieniają się w zależności od regionu. Nie oznacza to jednak, że starania i sukcesy nie zostają w żaden sposób docenione pieniężnie. Zarobki oczywiście zależą od naszego stopnia oraz pozycji, na której jesteśmy zatrudnieni. Dodatkowo doliczane są również pewne profity. Istotne jest również, że jeżeli długo pracujemy czy wykonujemy dodatkowe indywidualnie wyznaczone nam zadania, możemy otrzymać dodatkowe wynagrodzenie. Od czasu do czasu policjantom przyznawane są też nagrody.

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-policjant/

Jak prezentuje się pensja policjanta?

Pensja funkcjonariuszy oraz pracowników policji została podniesiona jeszcze w tym roku. Obecnie wynosi ona 500 zł więcej dla każdego szczebla. Tym samym początkujący policjant, wciąż aplikujący, aby wejść na stałe do policji może liczyć na wynagrodzenie wynoszące 2806 zł netto. Kiedy uda mu się już otrzymać przydział, wówczas jego wynagrodzenie wzrasta do 3875 zł policjant dzielnicowy, może liczyć na wynagrodzenie większe, ponieważ za swoje obowiązki zarobi około 4522 zł. Jak to wygląda w przypadku wyższych stanowisk?

Zarobki policjanta na stanowiskach wyższych

Podwyżki z tego roku nie ominęły też osób, które znajdowały się na wyższych szczeblach policji. Awansując na stanowiska kierownika możemy liczyć na zarobki wynoszące 5395 zł miesięcznie. Komendant powiatowy jest to osoba zarabiająca 8350 zł netto. Nieco więcej, ponieważ 10700 zł zarobi komendant znajdujący się na szczeblu wojewódzkim. Szef Komendy Głównej Policji w Warszawie co miesiąc na swoim koncie około 16000 zł. Jego zastępca zaś zarabia 14000 zł każdego miesiąca.

Zobacz też: http://www.pou.pl/policjant-jak-nim-zostac/

Monitor dla graczy – krótki poradnik przed zakupem

0
Monitor dla graczy

Gaming – czyli rekreacyjne lub zawodowe granie w gry komputerowe – to czynność stawiająca swoim adeptom określone wymogi. Dotyczą one między innymi stosowanej przez nich technologii – która powinna być na tyle zaawansowana, by rozgrywka była przyjemna i dynamiczna. Do najważniejszych urządzeń stosowanych przez graczy należy oczywiście monitor – na którym wyświetlany jest obraz wydarzeń rozgrywających się w danej grze. Dlatego w przypadku graczy, wybór nowego monitora powinien być szczególnie przemyślany. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak wybrać idealny monitor dla gracza oraz na jakie właściwości tych urządzeń warto zwrócić uwagę w czasie zakupu.

Matryce w monitorach dla graczy

Podstawowym parametrem różnicującym dostępne monitory jest rodzaj zastosowanej w nich matrycy. Do wyboru mamy kilka opcji, które różnią się oferowanymi przez nie możliwościami oraz ceną. Do najczęściej stosowanych należą matryce typu TN, wyjątkowo korzystne cenowo. Niestety, ich wadą jest wąski kąt widzenia oraz problemy z odwzorowaniem barw intensywnych i czerni.

Matryce IPS, nieco droższe, lepiej sprawdzają się w wyświetlaniu obrazów wielobarwnych oraz mrocznych. Dobrze odwzorowują szeroką paletę barw, jednak – mają gorszy czas reakcji niż inne typy matryc.

Matryce VA stosowane są z uwagi na ich szybki czas reakcji oraz zdolność do intensywnego odwzorowania wszystkich potencjalnych barw. Mają też lepszy kąt widzenia niż matryce typu TN.

Poszczególne rodzaje matryc nadają się do zastosowania w przypadku gier różnych typów. Przykładowo, osoby grające w gry akcji – w których udana rozgrywka zależy od tempa jej przebiegu oraz szybkości reakcji monitora – powinny sięgnąć po matrycę TN. W przypadku gier bardziej statycznych – na przykład RPG lub strategicznych – można sięgnąć po matrycę IPS.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie natomiast matryca VA, które świetnie sprawdza się w przypadku gier różnych gatunków. Monitory z poszczególnymi rodzajami matryc znajdziesz między innymi w ofercie sklepu internetowego: AVPoint.

Rozdzielczość i jej wpływ na przyjemność rozgrywki

Rozdzielczość to kolejny istotny parametr. Zdaje sobie z tego sprawę każdy, kto choć raz grał w gry strategiczne lub strzelanki typu FPS. Często, od ilości wyświetlanych na ekranie pikseli, zależeć będzie przebieg całej rozgrywki, w tym także – nasze zwycięstwo lub przegrana.

Największą popularnością cieszy się rozdzielczość w stopniu Full HD. Wbrew pozorom, nie jest to jednak największy zakres rozdzielczości, jaki możemy znaleźć wśród dostępnych monitorów. Nadaje się jednak do obsługiwania niemal wszystkich kart graficznych – zarówno tych słabszych, jak i bardziej zaawansowanych.

Rozdzielczość WQHD jest dedykowana dla bardziej zaawansowanych graczy. Monitory wyposażone w taką rozdzielczość pozwalają na dokładniejsze wyświetlanie obrazów wizualnych oraz ich częste odświeżanie.

Rozdzielczość 4K prezentują najdroższe spośród dostępnych monitorów. Jeśli zdecydujemy się na taki monitor, warto by jego przekątna była stosunkowo duża. Ponadto, do obsługi tego typu monitora potrzebować będziemy solidnej karty graficznej, o dużej mocy obliczeniowej.

Studia magisterskie na kierunku Budownictwo – czy warto?

0
Studia magisterskie na kierunku Budownictwo

Budownictwo to niezwykle interesująca branża. Jak wiadomo, jest ona związana ze wznoszeniem obiektów budowlanych, ale nie tylko. Niezwykle istotna jest tutaj wiedza teoretyczna z zakresu inżynierii lądowej, którą umie się zastosować w praktyce. Osoby pracujące w tym sektorze, doskonale potrafią wykorzystywać różnorodne techniki i wybrać najlepsze w danej sytuacji rozwiązania. Budownictwo nie tylko zajmuje się wznoszeniem nowych obiektów, ale i przebudową, modernizacją, konserwacją, czy też odbudową. Wbrew nazwie, budownictwo to nieraz także rozbiórka obiektów, które np. nie spełniają wymogów bezpieczeństwa. W zależności od umiejscowienia poszczególnych obiektów, możemy mówić o budownictwie wodnym lub lądowym.

Studia magisterskie na Budownictwie – czy warto?

Bycie specjalistą z zakresu budownictwa otwiera szereg możliwości, jednakże każdy absolwent studiów pierwszego stopnia po pewnym czasie zdaje sobie sprawę, że powinien uzupełnić swoje wykształcenie. Studia magisterskie na kierunku budownictwo pozwalają rozszerzyć wiedzę, ale i opanować całkowicie nowy materiał, niezwykle przydatny w późniejszej pracy. Nie należy pomijać również bardzo istotnej kwestii – osoba posiadająca kompletne wykształcenie ma więcej możliwości na rynku pracy. Poszczególne firmy i ogromne korporacje, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, cenią sobie specjalistów z odpowiednim wykształceniem. Tytuł magistra inżyniera budownictwa świadczy o tym, że dana osoba rozwijała się i poszerzała zakres wiedzy i umiejętności.

Zakres tematyczny studiów magisterskich na kierunku Budownictwo

Sporo absolwentów studiów inżynierskich zadaje sobie pytanie, czy warto iść dalej i decydować się na studia magisterskie na kierunku Budownictwo. W końcu posiadają oni solidną wiedzę, zatem czy rozszerzenie jej jest niezbędne? Zagłębiając się w szczegóły, bardzo łatwo dostrzega się, że 2 lata dodatkowej nauki okazują się kluczowe. Dzięki nim uzyskuje się rozległą wiedzę praktyczną, ale i teoretyczną. Decydując się na studiowanie tego kierunku na WSEiZ, ma się gwarancję dotyczącą odpowiedniego przygotowania merytorycznego. Projektowanie różnych konstrukcji, ale i całych układów zarówno z zakresu budownictwa ogólnego, jak i nieco bardziej specjalistycznego to jedna z najważniejszych umiejętności. Absolwenci studiów magisterskich bezproblemowo będą umieli zastosować różne technologie, metody i narzędzia służące do analizy i projektowania, ale i organizacji całego procesu robót budowlanych. Niezwykle przydatna okaże się również umiejętność wykorzystania zaawansowanych programów komputerowych, które wspierają procesy projektowe, ale i pomagają rozwiązywać problemy. Mało tego, korzystając z nich, wykonanie modeli w technologii BIM nie będzie już stanowiło problemu. Absolwenci studiów magisterskich posiadają również wiedzę, która umożliwia opracowanie szczegółowej dokumentacji, znają zasady, normy i wytyczne dotyczące projektowania obiektów budowlanych. W pracy niezwykle przydatna okazuje się również wiedza dotycząca zarządzania jakością. Studia II stopnia na kierunku Budownictwo pozwalają zdobyć kompetencje, którymi odznacza się przyszły manager.

Na czym polegają transakcje M&A?

0
Transakcje M&A

Termin M&A wywodzi się z języka angielskiego i oznacza procesy, polegające na konsolidacji przedsiębiorstw i przejmowaniu nad nimi kontroli. Na język polski tłumaczy się go jako fuzje i przejęcia.

Uwarunkowania prawne

Specyfikę procesów warunkują zapisy zawarte w Kodeksie spółek handlowych. Transakcje M&A mogą odbyć się:

  • poprzez przeniesienie całości majątku do spółki przejmującej w zamian za udziały lub akcje wydawane dla wspólników spółki przejmowanej; jest nazywany inkorporacją,
  • poprzez rozpoczęcie działalności spółki kapitałowej; wtedy na jej konto przechodzi majątek wszystkich spółek biorących udział w fuzji w zamian za udziały lub akcje wyemitowane przez nową spółkę; nazywa się ją fuzją sensu stricto.

Oba przypadki sprawiają, że przejmowana spółki kończy działalność.

Proces łączenia spółek

Prawo pozwala na fuzję spółki kapitałowej zarówno między sobą, jak i ze spółkami osobowymi. Jednak w tym przypadku spółka osobowa musi być spółką przejmowaną. Warto pamiętać, iż w procesie łączenia nie mogą brać udziału przedsiębiorstwa postawione w stan likwidacji ani objęte postępowaniem upadłościowym.

Sam proces fuzji (a więc transakcje M&A) składa się z trzech etapów. Pierwszym są czynności przygotowawcze, podczas których sporządza się plan połączenia. Musi on być zgodny z założeniami zawartymi pomiędzy stronami. Taki plan zostaje złożony w sądzie rejestrowym, a następnie badany pod kątem poprawności przez biegłego.

Kolejnym krokiem jest podjęcie uchwały wspólników spółek biorących udział w procesie łączenia. Uchwała musi być zaakceptowana przez minimum 3/4 walnego zgromadzenia każdego przedsiębiorstwa, chyba że w celu dopełnienia obowiązków statutowych, wymagane są bardziej restrykcyjne warunki. W piśmie musi znaleźć się zgoda na połączenie oraz wszystkie zmiany statutu firmy przejmującej lub nowa jego treść dla nowo powstającej spółki. Takie informacji powinny zostać spisane przez notariusza.

Końcowy element to proces rejestracji i ogłoszenia nowej spółki. Wpis do rejestru nowego przedsiębiorstwa powoduje wykreślenie z niego spółki przejmowanej lub spółek łączących się. Dzień połączenia jest dniem, w którym wszelkie obowiązki prawne przejmowanej spółki przechodzą na barki nowej spółki.

Jak przebiega proces przejęcia, a więc transakcji M&A?

Głównym celem przejęcia jest uzyskanie wpływu na daną spółkę. Można go przejąć poprzez kupno udziałów lub akcji. Kolejną możliwością jest zakup składników materialnych i niematerialnych.

Może ono następować za zgodą spółki przejmowanej lub wbrew jej woli. Pierwszej sytuacji towarzyszą umowy inwestycyjne, w których zawarte są zobowiązania nowego inwestora. W drugim przypadku, nazywanym wrogim przejęciem, takich umów nie ma.

Tłumaczenia język angielski – jak wybrać tłumacza języka angielskiego?

0
Tłumaczenia język angielski

Język angielski to główny język międzynarodowy, dlatego tłumaczenia język angielski są potrzebne większości firm oraz wielu klientom indywidualnym, wliczając w to osoby, które doskonale znają ten język. Niestety, wybór dobrego tłumacza nie jest taki łatwy. Jak wybrać najlepszego tłumacza języka angielskiego? Na co zwrócić uwagę decydując się na współpracę z danym specjalistą lub biurem tłumaczem? Podpowiadamy!

Jak przygotować się do współpracy z tłumaczem?

Wybór tłumacza, który rzetelnie wykona powierzone zadanie, nie jest łatwy z wielu powodów. Na rynku jest wielu tłumaczy, dlatego ciężko stwierdzić, kto jest rzeczywiście dobrym specjalistą, a kto ma tylko świetnie napisany tekst reklamowy. Odróżnienie prawdziwych specjalistów od „całej reszty” jest jednak możliwe. Zanim zaczniemy szukać tłumacza lub biura tłumaczeń, warto dokładnie określić swoje cele i oczekiwania. Jak zacząć? To bardzo proste. Bierzemy do ręki kartkę papieru i długopis, a następnie notujemy wszystko, co może przydać się tłumaczowi przy pracy oraz nasze oczekiwania. Ważnym elementem jest np. znajomość specjalistycznego słownictwa (np. prawniczego, medycznego, z dziedziny budownictwa czy filologii). Trzeba również sprawdzić, czy nasze tłumaczenie nie wymaga współpracy z tłumaczem przysięgłym, specjalisty z konkretnej dziedziny, czy może wystarczy usługa okazana przez zwykłego tłumacza. Krótko mówiąc, zapisujemy kartkę wszystkim, co ma dla nasz znaczenie i będzie wpływać na jakość pracy tłumacza angielskiego.

Poszukiwania profesjonalnego tłumacza

Następnie musimy przeanalizować gotowe notatki i potraktować je jak filtr w dalszych poszukiwaniach. W ten bardzo prosty sposób otrzymamy znacznie węższą listę specjalistów, którzy oferują tłumaczenia. Jeśli chcesz współpracować z tłumaczem przysięgłym, sprawdź, czy ta osoba faktycznie wykonuje zawód tłumacza przysięgłego (listę tłumaczy przysięgłych można spokojnie znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości). W przypadku tłumaczeń ustnych powinniśmy zwracać szczególną uwagę na doświadczenie. Szczególnie mowa o doświadczeniu przy zleceniach podobnych do naszego. Warto pamiętać również o tym, że tłumaczenia pisemne mogą mieć postać tłumaczenia online, tłumaczenia specjalistycznego, tłumaczenia motoryzacyjnego, tłumaczenia dokumentów, tłumaczenia medycznego, tłumaczenia dokumentów urzędowych, tłumaczenia marketingowego lub tekstu do tłumaczenia związanego z branżą modową. Poza tym sama znajomość języka nie wystarcza do tego, aby być dobrym tłumaczem – bardzo duże znaczenie ma także znajomość konkretnej branży.

Czego możemy wymagać od tłumacza języka angielskiego?

Przy zlecaniu tłumaczenia możemy wyjść z założenia, że skoro płacimy (często) niemałe pieniądze, mamy prawo wymagać solidności. Od osoby, która oferuje tłumaczenia język angielski, możemy więc wymagać m.in. przedstawienia posiadanych certyfikatów i uprawnień (np. studia), referencji i przede wszystkim portfolio, które jest najlepszym potwierdzeniem jakości. Oczywiście, nie rzadko można znaleźć doskonałego specjalistę „samouka”, jednak podobnie jak przy wyborze innych usługodawców, potrzebujemy pewnych punktów orientacyjnych.

Jak wybrać dobrą drukarnię?

0
Jak wybrać dobrą drukarnię

Obecnie przedsiębiorcy coraz częściej podejmują współpracę z nowoczesnymi, profesjonalnymi drukarniami cyfrowymi. Dobrze wykonana reklama zewnętrzna może mieć bardzo dobry efekt na rozpoznawalność marki i przyciągnąć wielu klientów. Skuteczność zależy jednak od sposobu wykonania reklamy. Dlatego też z pewnością warto dowiedzieć się, czym powinna się charakteryzować profesjonalna drukarnia.

Wybór drukarni – to trudniejsze niż się wydaje!

Niemal każda firma korzysta z usług drukarni. Oferty poszczególnych firm mogą się jednak bardzo od siebie różnić. Z jednej strony materiały drukowane wykorzystywane są do różnych celów, głównie promocyjnych, ale również handlowych, informacyjnych czy edukacyjnych. Na rynku możemy znaleźć oferty wielu drukarni. Poza tym praktycznie w każdym mieście funkcjonuje kilka firm oferujących np. druk wielkoformatowy. Poniżej podpowiadamy, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, by nawiązać współpracę z najlepszą drukarnią.

Szukając drukarni, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, że cena nie powinna być naszym głównym kryterium przy wyborze konkretnej firmy. Niski koszt i wysoka jakość nie zawsze idą w parze. A w przypadku tworzenia reklamy to właśnie jakość i estetyka nadruku odgrywa kluczową rolę – w końcu reklama przedstawia naszą firmę i jest odzwierciedleniem naszego podejścia do klienta. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim to, jakimi urządzeniami dysponuje konkretna firma. Obecnie technologie stosowane przez najlepsze firmy oferujące druk reklamowy zmieniają się bardzo szybko, dlatego powinniśmy szukać drukarni, która dysponuje najnowszymi ulepszeniami. Dodatkowo, jeśli zależy nam na czasie, warto zorientować się, jaki jest przewidywany termin realizacji zamówienia.

Szukasz drukarni? Na to powinniśmy zwrócić uwagę!

Bardzo ważne ą także opinie i rekomendacje. To one tak naprawdę najwięcej mówią o jakości drukarni i zadowoleniu wcześniejszych klientów. W pierwszej kolejności warto zapoznać się z rekomendacjami i opiniami innych przedsiębiorców, którzy korzystają z usług drukarni. Jeszcze lepiej, jeżeli ich zlecenia były podobne do naszego. Klienci zwykle chętnie dzielą się ze sobą doświadczeniami, zarówno tymi pozytywnymi, jak i negatywnymi, dlatego większość opinii jest rzetelna. Bardzo istotny jest także wspomniany wyżej termin realizacji. Współcześnie każdemu zależy nie tylko na jakości, ale i na czasie. Szczególnie przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że czas to pieniądz. Zachęcamy więc nawiązywanie współpracy z drukarnią, która może zaoferować stosunkowo szybkie wykonanie zlecenia. Warto również poznać dotychczasowe realizacje drukarni. Większość sprawnie działających drukarni na rynku chętnie chwali się swoimi dotychczasowymi dokonaniami. Mimo że cena nie jest jedynym czynnikiem, który powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze drukarni, atrakcyjne ceny to zawsze bardzo duży plus.  Najtańsza na rynku drukarnia może nie spełnić naszych oczekiwań, jednak żaden przedsiębiorca nie powinien też niepotrzebnie przepłacać.