środa, Maj 22, 2019

Jakimi sprawami zajmuje się prawo spadkowe?

0
Jakimi sprawami zajmuje się prawo spadkowe?

Prawo spadkowe jest częścią prawa cywilnego, a więc podstawowe przepisy regulujące kwestię spadków znajdziecie w kodeksie cywilnym. Dziś wyjaśniamy czym jest prawo spadkowe oraz wymieniamy przykładowe rodzaje spraw, którymi zajmują się prawnicy wyspecjalizowani w spadkach.

Prawo spadkowe reguluje prawa i obowiązki majątkowe po śmierci ich właścicieli. Sądzenie się o spadek, sprawy o zachowek, kwestie długów pospadkowych to postępowania, które mogą dotknąć każdego z nas. Zwłaszcza, że majątkowe prawa i obowiązki zmarłego nie wygasają, lecz z reguły przechodzą na spadkobierców. Nie zdziwi Was więc fakt, że jest duże zapotrzebowanie na prawników specjalizujących się w prawie spadkowym. Poznajcie najbardziej typowe rodzaje spraw z zakresu prawa spadkowego w Polsce. Naszym przewodnikiem będzie Iwo Klisz, adwokat z Wrocławia i specjalista w zakresie prawa spadkowego.

Sprawy o zachowek

Zachowek to rodzaj ochrony spadkobierców, którzy zostali pozbawieni należnych sobie praw do dziedziczenia. Np. zmarły jeszcze za życia sporządził niekorzystny dla nich testament lub przekazał w darowiźnie cały swój majątek: – Wówczas uprawniony do zachowku może żądać zapłaty określonej sumy pieniężnej od osób, które zamiast niego uzyskały prawa do spadku – wyjaśnia Iwo Klisz. Zachowek przysługuje tzw. zstępnym, czyli dzieciom, wnukom, rodzicom i małżonkowi spadkodawcy.

Stwierdzenie nabycia spadku

Stwierdzenie nabycia spadku to formalne potwierdzenie prawa do spadku wydawane przez sąd na wniosek osób takich jak spadkobierca, zapisobierca, wierzyciel spadkodawcy oraz wierzyciel spadkobiorcy. Prawo spadkowe nie określa tego jako obowiązkowego, ale leży to w interesie spadkobiorcy w kilku sytuacjach. Np. jest potrzebne aby wezwać dłużnika spadkodawcy do spłaty należności, aby przerejestrować odziedziczony samochód czy aby sprzedać nieruchomość. Co istotne, stwierdzenie nabycia spadku może przybrać także formę aktu notarialnego. Możliwe jest to tylko w przypadku spadkobierców testamentowych i ustawowych.

Dziedziczenie ustawowe

Jeśli spadkodawca zmarł i nie pozostawił po sobie testamentu, wówczas zostają uruchomione przepisy związane z dziedziczeniem ustawowym. Jest aż pięć grup spadkobierców, a pierwszeństwo dziedziczenia zależy od tego, czy otwarcie spadku nastąpiło po 28 czerwca w 2009 r. czy przed: – W pierwszym przypadku do spadku powołane są osoby z pierwszej grupy. Jeśli w danej grupie nie ma żadnych osób zdolnych do dziedziczenia, to dziedziczą osoby z kolejnej grupy i tak dalej – tłumaczy wrocławski adwokat.

Zgodnie z prawem spadkowym pierwsza grupa to dzieci i małżonek, którzy dziedziczą po równo. Dalej w kolejności są małżonek i rodzice oraz rodzeństwo i ich dzieci. W przypadku braku dzieci i małżonka cały spadek przypada rodzicom spadkodawcy w częściach równych. Trzecia grupa to dziadkowie. Czwarta grupa w kolejności do dziedziczenia ustawowego to dzieci małżonka spadkodawcy, których żadne z rodziców nie dożyło chwili otwarcia spadku. Ostatnia, piąta grupa powoływana do dziedziczenia ustawowego to gmina ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy, ale tylko w przypadku, gdy spadkodawca nie ma małżonka, krewnych, dzieci małżonka.

Długi spadkowe – na kogo spadają? Co z podziałem długów?

Prawo spadkowe to niestety także długi spadkowe, które spadają na spadkobiorców. Iwo Klisz zdradza, że sprawy o to, kto ma uregulować długi zmarłego oraz do jakiej kwoty to gro spraw, z którymi zwracają się do niego osoby wpisujące w Google adwokat wrocław. Aż do 2015 roku prawo było tu dość niekorzystne z punktu widzenia spadkobierców. Musieli oni albo zobowiązać się do spłaty długów po zmarłym krewnym, albo odrzucić spadek. Długi spadały wtedy na dalszych krewnych i tak dalej. Obecnie prawo jest nieco łagodniejsze. Spadkobierca może przyjąć spadek z tzw. dobrodziejstwem inwentarza. Wówczas ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe tylko co do wartości otrzymanych w spadku aktywów.

Sprawdź Twój e-PIT przed wysłaniem

0
Sprawdź Twój e-PIT przed wysłaniem

PIT to nic innego, jak podatek dochodowy od osób fizycznych PIT. Jest to bezpośredni dodatek, jaki płacą osoby fizyczne od swoich prywatnych dochodów. Skrótem PIT oznaczane są również formularze udostępniane przez Ministerstwo Finansów, na których składa się deklaracje podatkowe.

Podatek dochodowy jest w Polsce obowiązkowym świadczeniem finansowym na rzecz państwa. Obowiązkiem objęte są wszystkie osoby fizyczne i prawne, w zależności od dochodów.

Podstawą opodatkowania jest roczny dochód podatnika. W tym wypadku dochód rozumie się jako sumę przychodów pomniejszoną o koszt jego uzyskania, czyli dochód na czysto.

Standardową deklarację do tej pory należało złożyć w odpowiednim urzędzie skarbowym do 30 kwietnia każdego roku. Można było dostarczyć go osobiście, wysłać pocztą lub wysłać drogą elektroniczną. Wypełnienie deklaracji należało jednak w całości do podatnika.

Od tego roku podatkowego sprawa wygląda nieco inaczej, ale zdecydowanie prościej dla obywatela. Wszystko odbywa się drogą internetową i podatek jest już od razu rozliczony przez nasz urząd skarbowy.

Dlaczego warto sprawdzić swój PIT w nowej usłudze Twój e-PIT?

W tym roku Ministerstwo Finansów uruchomiło usługę Twój e-PIT. Polega ona na tym, że podatnik nie musi sam rozliczać swojego PIT-a. Wystarczy że wejdzie na odpowiednią stronę internetową Ministerstwa Finansów. Musimy podać swoje dane, aby się zalogować. Wymagany będzie numer PESEL, data urodzenia i wybrane dane z deklaracji za poprzedni rok podatkowy oraz z zeznania podatkowego za aktualny rok. Po prawidłowym uzupełnieniu danych logujemy się do usługi.

W usłudze możemy wyświetlić swój PIT, który przygotował za nas Urząd Skarbowy. Możemy uzupełnić dane dotyczące 1% podatku, wpisać numer KRS na który chcemy przekazać nasz procent. Możemy również wskazać sposób zwrotu nadpłaty podatku lub też łatwo zapłacić niedopłatę za pomocą płatności internetowych.

Jeżeli nie zgadzamy się z przygotowanym przez urząd zeznaniem, możemy z niego zrezygnować i rozliczyć się samodzielnie. Jeżeli uważamy, że wszystko jest w porządku wystarczy zatwierdzić przygotowane przez urząd zeznanie. I to wszystko!
Rozliczanie e-PIT przez internet jest dużo prostsze. Nie wymaga naszej ingerencji. Co więcej, jeżeli do 30 kwietnia urząd nie odnotuje żadnej aktywności w naszym zeznaniu podatkowym uzna je za zaakceptowane. W ten sposób podatnicy mogą uniknąć kar za nieterminowe lub niepoprawne rozliczenie. Usługa jest więc dużym udogodnieniem dla podatnika ze strony urzędów i Ministerstwa Finansów.

Adwokat pomoże uzyskać odszkodowanie

0
Adwokat pomoże uzyskać odszkodowanie

Kancelarie prawne obecne są praktycznie w każdym mieście. Wielu z nas skorzystało już z ich usług, chociaż zwykle wizyta u adwokata nie kojarzy się zbyt miło, szczególnie, że poprzedzana jest pojawiającymi się nagle problemami. Jednak, gdy te problemy rozwiązywane są po naszej myśli okazuje się, że nawet kłopoty prawne można rozwiązać bez większych szkód.

Warto jednak pamiętać, że kancelarie prawne nie zajmują się wyłącznie procesami sądowymi. Z usług adwokata można skorzystać na wiele sposobów czerpiąc z tego wymierne korzyści.

W jaki sposób można skorzystać z usług kancelarii prawnej?

Kancelarie prawne przygotowane są do profesjonalnego doradztwa w zakresie wielu dziedzin życia. Zawsze tam, gdzie mamy nadzieję na odszkodowanie warto wynająć pośrednika jakim jest adwokat, by ten w naszym imieniu negocjował korzystne dla nas warunki. Bardzo często zderzamy się z biurokratyczną machiną jaką są choćby towarzystwa ubezpieczeniowe czy krzywdzące decyzje urzędnicze. Adwokat negocjujący w naszym imieniu, niezaangażowany emocjonalnie, natychmiast podnosi znaczenie naszego stanowiska.

Kancelaria prawna – zakres usług

Jedną z najczęściej wykonywanych usług przez kancelarię prawną jest batalia o odszkodowanie. Klienci mogą zwrócić się o pomoc zawsze, gdy są przekonani, że należy im się odszkodowanie lub to jakie otrzymali jest niesatysfakcjonujące. To częsty przypadek w konflikcie choćby z towarzystwami ubezpieczeniowymi, które za wszelką cenę starają się obniżać należne klientowi towarzystwa odszkodowanie. I to w całym zakresie ubezpieczenia. Począwszy od ubezpieczeń komunikacyjnych, związanych z ubezpieczeniem nieruchomości czy wypadkowych. Jeżeli klient posiada pełną dokumentację szkody, o takie odszkodowanie można zawalczyć nawet wtedy, gdy szkoda nastąpiła wiele lat temu, uznaje się że do 20 lat wstecz. Zatem jeżeli w naszym przekonaniu odszkodowanie jakie otrzymaliśmy było nieproporcjonalne w stosunku do szkody, nawet dzisiaj można, zatrudniając adwokata, zmusić ubezpieczyciela do wywiązania się ze swoich obowiązków.

Wypadki się zdarzają

Wypadki niestety należą do naszej codzienności. Wiele z nich odbywa się bez świadków, w domu czy gospodarstwie, często na drodze. Wypadki zdarzają się również w pracy, w trakcie prac remontowych, Wypadkom ulegamy, ale sami je też wywołujemy. Ubezpieczenia zwykle opiewają na kwoty, które rzadko otrzymujemy. I tu jest miejsce dla adwokata, który w naszym imieniu pomoże uzyskać stosowane odszkodowanie lub ochroni nas przed jego konsekwencjami.

Jakie zabawki edukacyjne warto kupić dziecku?

0
Jakie zabawki edukacyjne warto kupić dziecku?

Jakie zabawki edukacyjne warto kupić dziecku? Na to pytanie starają się uzyskać odpowiedź wszyscy rodzice, którym zależy na rozwoju swoich pociech bez względu na ich wiek. Zabawki interaktywne dla 2-latka, dla 3-latka, ale także dla niemowlaka są niezwykle istotne, gdyż mogą zapewnić efektywną naukę poprzez zabawę. Wśród wielu dostępnych na rynku propozycji warto wybierać te, które oferowane są przez producentów doskonale zdających sobie sprawę z potrzeb młodych ludzi.

Czym warto kierować się podczas wyboru zabawek dla swoich pociech?

Zarówno zabawki dla maluchów, jak i starszych dzieci, powinny być wykonane w przemyślany, solidny i staranny sposób, aby gwarantować użytkującym je młodym ludziom bezpieczeństwo. Na wysoką jakość wyrobów wpływają użyte podczas ich produkcji tworzywa, na które również należy zwrócić szczególną uwagę. Zabawki o charakterze edukacyjnym kierowane do najmłodszych są zwykle uniwersalne, a więc dedykowane zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Wśród nich można wyróżnić przede wszystkim klocki oraz gry, które zapewnią doskonałą rozrywkę przez wiele godzin malcom w każdym wieku.

Propozycje zabawek edukacyjnych dla chłopców oraz dziewczynek

Klocki konstrukcyjne to zabawki pozwalające skupić uwagę dzieci przez długi czas. Pozytywnie wpływają na zdolności manualne, a także myślenie abstrakcyjne. Wzmagają kreatywność, a dzięki możliwości zabawy wielu osób jednocześnie uczą pracy w grupie. W sklepie Moje Bambino znaleźć można szeroki wybór klocków konstrukcyjnych, które zachwycają bogatą kolorystyką oraz dużym zróżnicowaniem. Inną propozycją są gry planszowe, które z pewnością będą docenione przez wszystkich członków rodziny – również osoby dorosłe. Tego rodzaju zabawki uczą strategicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji oraz myślenia przyczynowo-skutkowego.

Edukacyjne zabawki na prezent

Zabawki o charakterze edukacyjnym bardzo dobrze nadają się na prezent urodzinowy, bożonarodzeniowy lub podarowany z innej okazji. Oprócz wyżej wspomnianych klocków konstrukcyjnych bądź gier planszowych można również wyróżnić puzzle, układanki, domino, a także wiele innych propozycji, które znajdą Państwo w sklepie Moje Bambino. Zabawki edukacyjne na pewno ucieszą zarówno maluchy, jak i rodziców dbających o prawidłowy rozwój swoich pociech. Należy pamiętać o starannym dobieraniu zabawek do indywidualnych potrzeb dziecka, a także jego wieku, tak, aby nauka poprzez zabawę była jak najbardziej efektywna.

Wyjazd z rodziną nie tylko na urlop

0
Wyjazd z rodziną nie tylko na urlop

Kraje Unii Europejskiej dla wielu nie są jedynie miejscami do odwiedzenia w czasie urlopu. Stanowią one punkt, w którym często chce się zacząć nowe życie, szybko podreperować finanse oraz zyskać więcej możliwości do rozwoju. Dziś za granicę przeprowadzają się całe rodziny – lepszy los niekoniecznie musi czekać w innym polskim mieście. Obecne świadczenia w innych krajach pozwalają na szybsze stanięcie na własnych nogach, zaaklimatyzowanie się z nową rzeczywistością oraz skupienie się na nadaniu właściwego pędu swojemu nowemu życiu.

Nie pozostawiając rodziny

Po początkowym otworzeniu granic, Polacy jechali do innych krajów głównie w celach szybkiego podreperowania domowego budżetu. Praca na obczyźnie, wielomiesięczne rozstania z rodziną i wysyłanie pieniędzy bliskim by mogli utrzymać się na powierzchni było codziennością pierwszej fali polskiej, zarobkowej emigracji. Różnego rodzaju dodatki rodzinne w Niemczech pozwalają dopasować istniejące świadczenia do swojej indywidualnej sytuacji. Dziś nie trzeba rozstawać się z rodziną, gdy chce się szukać lepszego jutra w innym kraju. Dziś przeprowadzenie się jest znacznie łatwiejsze, a socjalna pomoc jest na wyciągnięcie ręki. Nie oznacza to jednak, że po wyjściu z samolotu, pociągu lub autobusu od razu będzie się zasypywanym świadczeniami. By zyskać dodatki rodzinne w Niemczech trzeba spełnić określone warunki oraz złożyć stosowane dokumentu. Wiele osób o tym zapomina, w efekcie pierwszy okres pobytu jest znacznie trudniejszy, ponieważ w napięciu czeka się na decyzje odpowiednich władz.

Sprawdzić warunki zyskać pomoc

W celu zapoznania się z wymogami oraz nową rzeczywistością prawną kraju, do którego się jedzie, nie trzeba koniecznie udawać się do kancelarii prawnej. Dziś głównym kierunkiem emigracji są Niemcy, a w sieci istnieje wiele profesjonalnych serwisów, które służą zarówno radą oraz praktyczną pomocą. Ich usługi są w stanie bardzo odciążyć osoby, które zamierzają zmienić miejsce pobytu oraz pracy i nie chcą przy tym rozstawać się ze swoją rodziną. Dodatki rodzinne w Niemczech są sferą, którą trzeba zacząć gruntownie analizować od momentu, gdy podejmie się zamysł o wyjeździe. Orientowanie się na miejscu jest nieproduktywne i często kończy się niepowodzeniem. Po wyjeździe do innego kraju człowiek musi mierzyć się z nową rzeczywistością i skupić się na ustabilizowaniu swojego nowego życia. Dodatkowe świadczenia mają w tym pomóc, jednak życzeniowe myślenie tutaj nie zadziała. Korzystając z pomocy polskich serwisów jak np. euro-punkt.pl można szybko zyskać przewagę i zagwarantować sobie, że początkowy okres na „obczyźnie” będzie znacznie łatwiejszy.

Dobry zegarek

0
Dobry zegarek
MAURICE LACROIX EL1118-SS001-410-1

Często gdy wracam do domu po dniu ciężkiej pracy, moim marzeniem jest po prostu usiąść wygodnie w fotelu w salonie i pooglądać telewizję. Może się to wydawać dosyć trywialne, ale po prostu to lubię. Telewizja mnie odpręża. Odpręża mnie spoglądanie na obrazki, które pokazują mi coś czego nigdy nie będę mógł posiadać. A przynajmniej na to się nie zanosi. Mam na myśli chociażby markowe zegarki. W tej telewizji leci tyle reklam…

Ostatnio natrafiłem na zegarki Maurice Lacroix w sklepie https://www.sklep-korn.pl/zegarki/maurice-lacroix. Co mogę w sumie powiedzieć? Robią wrażenie. Reklamy robione w dzisiejszych czasach potrafią sprawić, że czujemy tak jakbyśmy mieli je na sobie. I tak siedzę sobie w fotelu i myślę o tym, że jestem posiadaczem takiego cacka. Oczywiście między kolejnymi wizjami mnie w przyszłości jest wystarczająco dużo czasu by wziąć kolejny łyk piwa. Przełączenie kanału równa się oczywiście kolejnej dawce reklam. Co tym razem? Drogie samochody – prawdziwy wyznacznik statusu społecznego. Sam jeżdżę do dziś starym Fiatem. Ciekawe więc jak w oczach innych prezentuje się mój status. Wydaje mi się, że niezbyt korzystnie… W każdym razie nowe limuzyny od Mercedesa prezentują się na szklanym ekranie całkiem korzystnie. Muszę to przyznać. Wydaje mi się, że poza nim wcale nie wyglądają gorze, ale jakoś nie czuję się na siłach by się o tym przekonywać. Po co się dołować? Wystarczy mi to, co widzę z pozycji mojego ukochanego fotela. Mój telewizor – moje okno na świat. Mój fotel – moje narzędzie jego obserwacji. I tak już od wielu lat, zawsze razem.

Swoją drogą bardzo mocno utkwił mi jednak w pamięci tren zegarek Maurice Lacroix Nawet pisząc ten tekst, nie jestem w stanie przestać o nim myśleć. Chyba od jutra zacznę oszczędzać by taki sobie sprawić. Dam przecież radę. Połączę to jakoś z resztą moich finansowych zobowiązań. Nie jest ich też wcale jakoś wiele. Ot kredyt i rata za mój ukochany telewizor. Zawsze powtarzałem sobie, że po kredycie na mieszkanie nie kupię już niczego na co w danej chwili nie będę miał gotówki. Ale później uzależniłem się od telewizji, i stare postanowienie wylądowało na śmietniku historii…

Wyjazd do Boliwii 2 w 1 – praca i podróże

0
Wyjazd do Boliwii 2 w 1 - praca i podróże

Boliwia- jeszcze do niedawna niezbyt znany kraj, dzisiaj jedna a częstszych destynacji podróży. Co jest w tym kraju tak zachwycającego? dlaczego tyle osób postanowiło tam pojechać? Co warto tam zwiedzić? Jakie atrakcje na miejscu zapewni nam biuro podróży?

Boliwia – miejsce wielu krajobrazów

Zastanówmy się jednak na początek, gdzie w zasadzie położona jest Boliwia. Otóż oczywiście jest to Ameryka Południowa, przy czym sama Boliwia położona jest pomiędzy Peru, Chile, Boliwią a Paragwajem. To ciekawe położenie sprawia, że Boliwia ma bardzo zróżnicowany krajobraz, łączący w sobie cechy powyższych krajów.

Boliwia – państwo na styku różnych krajów

Co zatem Boliwia ma wspólnego z Brazylią? Przede wszystkim ogromną dżunglę położoną na północnym wschodzie kraju. Co więcej – na północy znajdują się także mokradła, które są do tego stopnia unikalne, że stworzono tam Park Narodowy Madidi. Warto zatrzymać się w tych okolicach i doświadczyć prawdziwej dżungli – wiecznie żyjącej, tykającej.

Z kolei z Peru Boliwia ma wspólne Andy. W tym kraju także możemy wejść na ośnieżone szczyty i odpocząć nieco od upały wchodząc na wyżyny. Przy granicy z Peru znajdziemy także unikalne jezioro Titicaca z Wyspą Słońca oraz Wyspą Księżyca. Są to znane święte miejsca Inków, gdzie znajdowały się świątynie kapłanek. Do tej pory możemy natrafić tam na liczne pozostałości kultury Inków.

Stolica Boliwii – La Paz zdecydowanie jest jedyna w swoim rodzaju. Zapierające dech w piersiach położenie na bokach kanionu w połączeniu z latynoską kulturą jest jedyne w swoim rodzaju.

Na południu zaś, przy granicy z Chile czekają na nas wspaniałe wulkany oraz półpustynne stepy z kaktusami.

Wybór biura podróży

Co zatem należy brać pod uwagę podczas wyboru najlepszego biura podróży na wycieczkę do Boliwii? Przede wszystkim to, czy cena jest proporcjonalna do ilości zwiedzanych miejsc. Nie opłaca się brać najtańszej wycieczki i zupełnie nic nie zobaczyć. Pamiętajmy przy tym, że generalnie wycieczki w rejony Ameryki Południowej nie należą do najtańszych!

Imigranci w Polsce – ilu uchodźców przebywa obecnie w kraju?

0
Imigranci w Polsce

Imigranci w Polsce są tematem dość kontrowersyjnym, jeśli chodzi o prowadzoną politykę, ale też opinię społeczną. W 2017 roku o przyznanie statusu uchodźcy ubiegało się w Polsce około 2,5 tys osób, czyli o ponad połowę mniej niż w 2016 roku. Największą grupę stanowią imigranci z terytorium Federacji Rosyjskiej.

Wybierz ubezpieczenie na życie w Nationale Nederlanden

0
Wybierz ubezpieczenie na życie w Nationale Nederlanden

Najlepsze ubezpieczenie na życie to ubezpieczenie, które chroni rodzinę przed finansowymi konsekwencjami śmierci lub trwałej niezdolności do pracy ubezpieczonego. Jednocześnie taka polisa powinna zapewniać środki samemu ubezpieczonemu, gdyby zachorował na jakąś poważną chorobę lub tez gdy jego niezdolność do pracy pojawi się na skutek następstw nieszczęśliwego wypadku. Czy jest to trudne? Wybierz ubezpieczenie na życie w Nationale Nederlanden, aby się przekonać, że polisa na życie może zapewnić środki finansowe w różnych sytuacjach losowych.

Jak zorganizować konferencje? Wybór najlepszego miejsca

0
Jak zorganizować konferencje

Wizytówką każdej firmy są pracownicy. Każda szanująca się firma, chce posiadać możliwie jak najlepiej przygotowaną kadrę, która bezproblemowo i samodzielnie realizuje postawione przed nią zdania. Aby posiadać takich pracowników, przedsiębiorstwo powinno inwestować w intelektualny rozwój podwładnych. Realizować to założenie jest możliwe dzięki rozmaitym szkoleniom, na które decydują się właściciele firm ze względu na ich efektywne działanie i popularyzację. Fakt istnienia takiego stanu rzeczy potwierdza fakt, że z roku na rok rynek obfituje w coraz szerszą i rozmaitą tematykę szkoleń oraz miejsc, w których odbywają się warsztaty. Miejsce odbywania się szkolenia jest wyjątkowo istotne. Jakimi aspektami kierować się, aby szkolenie powiodło się w 100 procentach oraz, aby uczestnicy byli Jak je wybrać, aby szkolenie spełniło swoją funkcję, a jego uczestnicy byli w pełni szczęśliwi?

Jak zorganizować konferencje? Wybór najlepszego miejsca

W kolejnej części artykułu pomożemy w wyborze miejsca na zorganizowanie imprezy szkoleniowej. Zwrócimy uwagę na istotne elementy takie jak lokalizacja, czy wybranie odpowiedniej Sali szkoleniowej oraz rozpatrzymy inne aspekty przygotowań do szkoleń wraz z najbardziej praktycznymi wskazówkami.

Lokalizacja

Każdy z uczestników powinien bez jakichkolwiek problemów dojechać pod wskazany adres na czas. Aby to się stało, należy wybrać sale szkoleniowe, które położone są w nieznacznej odległości od centrum miasta lub w punktach komunikacji, jakim jest np. lotnisko. Takie rozwiązania proponuje firma goldenfloor.pl, która w swojej ofercie proponuje wynajem sal konferencyjnych w Warszawie. Ich centrum szkoleniowe w Warszawie znajduje w najbardziej odwiedzanych i prostych do zlokalizowania budynkach. centrum konferencyjne Golden Floor w Warszawie, znajduje się również na lotnisku, które jak wspomniałem, jest idealnym rozwiązaniem ze względu proste dotarcie na miejsce szkolenia prosto z lotniska.

Najważniejsze elementy wyposażenia Sali szkoleniowej

Sale konferencyjne, w których obywać się mają szkolenia, muszą być dopasowana do charakteru spotkania. Musimy zadbać, aby wielkość pomieszczenia była wystarczająca, aby nie tylko uczestnicy mieli swobodną przestrzeń do poruszania się, ale również po to, aby zapewnić miejsce dla niezbędnego sprzętu multimedialnego, jakim jest rzutnik, nagłośnienie, czy flipchart oraz Wi-Fi. Wszystko musi być na miejscu, oraz działać bez zarzutu, ponieważ w trakcie wykładów strasznie irytującym jest, kiedy brakuje któregoś z urządzeń lub pewien sprzęt jest nie sprawny, co powoduje męczące opóźnienia. Sale szkoleniowe muszą być dobrze oświetlone. Mowa tutaj o świetle sztucznym, jak i naturalnym. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest działająca klimatyzacja, oraz odpowiednia akustyka, tak aby odgłosy z wewnątrz nie dochodziły na zewnątrz pokoju. Sale konferencyjnemuszą być zatem dobrze wyciszone, aby odgłosy z zewnątrz jakie generuje żyjące miasto lub lotnisko, nie zagłuszały prowadzącego szkolenie, a uczestnicy mogli w skupieniu przyswajać wiedze wykładaną na warsztacie.

Czynniki występujące poza salą szkoleniową

Wynajem sal szkoleniowych zahacza również o temat dostępu do łazienek. Te powinny być schludne oraz czyste, aby szkoleni pracownicy czuli się szanowani i z komfortem przeszli cały czas szkolenia. Zwrócić naszą uwagę powinny również miejsca parkingowe. Nie z pracowników porusza się taksówką. Wynajem sal szkoleniowych w Warszawie jest często problematyczne właśnie ze względu małą ilość miejsc, gdzie szkoleni pracownicy mogliby pozostawić swoje auta.

Ważny jest właściwy wybór

Organizując spotkanie szkoleniowe, należy pamiętać o przywołanych w artykule zagadnieniach, aby lepiej poradzić sobie z tym zadaniem. Miejsce, w którym pojawią się szkoleni goście, którzy będą uczestniczyć w wykładach, ma zaraz po wartości merytorycznej przekazywanej wiedzy, poczesne znaczenie. Warto więc włożyć w przygotowania imprezy szkoleniowej całe serce, by konferencja zbierała same pochwały.

Wszystkie rozwiązania, o których mowa w artykule proponuje centrum konferencyjne Golden Floor w Warszawie. Oferta tej firmy przedstawia przygotowane pod względem technicznym sale konferencyjne. Pomieszczenia posiadają nowoczesny wygląd, klasyczny wygląd, a barwy wykończeni wnętrz powodują, że przeprowadzane szkolenia odbywają się w spokojnej i miłej atmosferze. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane oraz mają dostęp do WI-FI, co powoduje, że szkoleni pracownicy nie odczuwają dyskomfortu, przebywając na spotkaniu. Firma Golden Floor zapewnia pewną lokalizację, profesjonalny kontakt oraz gwarantuje satysfakcję z podjętej współpracy.

Wszystkie lokalizacje GoldenFloor:

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Tower

  1. Chłodna 51, Warszawa – 32 piętro

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Tower

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Plaza

  1. Jerozolimskie 123A, Warszawa – 26 piętro

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Plaza

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Airport

  1. Komitetu Obrony Robotników 45B, Warszawa – parter

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Airport