piątek, Lipiec 3, 2020

Kim jest gazownik? – kurs na gazownika

0
gazownik

Osoba która zajmuje się montażem sieci i instalacji gazowych bardzo często nazywana jest gazownikiem. Jest to fachowiec znający eksploatację i potrafiący ocenić stan techniczny całej instalacji gazowej. Co więcej gazownik specjalizuje się naprawą oraz konserwacją i remontami. Właśnie te aspekty należą do głównych zadań gazownika. Jakie posiada kwalifikacje? Jak zostać gazownikiem? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kim-jest-gazownik/

Jakie kwalifikacje są potrzebne w zawodzie gazownika?

Obchodzenie się z instalacjami gazowymi oraz pracą przy nich wymaga przede wszystkim odpowiednich kwalifikacji. Możemy zdobyć się na kursach, które możemy odbyć w celu możliwości pracy przy takich instalacjach. Kurs taki nosi nazwę G3. Możemy zapisać się na niego samodzielnie bądź zostać na niego wysłani przez pracodawcę. Jeżeli zostaniemy dopuszczenie do takich prac, ale nie będziemy do posiadać odpowiednich kwalifikacji możemy ponieść za to niemałe konsekwencje. Nie tylko my, ale również pracodawca może otrzymać karę w wyniku Państwowej Inspekcji Pracy. 

Kurs na gazownika – najważniejsze informacje 

Kurs taki nie jest szczególnie trudny. Dzięki niemu zdobędziemy umiejętności, które pozwolą nam na Wykonywanie prac gazowniczych. Jeżeli interesujemy się mechaniką oraz hydrauliką lesie zadanie będzie załatwione. Dzięki zdobyciu kwalifikacji G3, będziemy posiadać wiedzę w zakresie eksploatacji oraz dozoru szeroko pojętych instalacji gazowych. Dodatkowo dochodzącego szkolenia i praktyki odbywające się w tym samym ośrodku szkoleniowym. Na koniec zdajemy egzamin przed komisją, która posiada specjalistyczne uprawnienia. 

Kurs na gazownika – cena 

Uprawnienie na gazownika nie jest to duży koszt. Cena kursu waha się w granicach 100 zł jest to cena przedniego która obowiązuje za całe Szkolenie. Niestety egzamin jest już trochę droższy. Koszt podejścia do egzaminu jest taki same w całej Polsce. Wynika to z rozporządzenia Ministra Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 roku. Egzamin taki kosztuje 210 zł Podsumowując, cały kurs oraz egzamin jest to koszt 310 zł. Za tą cenę zdobywamy odpowiednie kwalifikacje, dzięki którym będziemy mogli zostać gazownikami.

Zobacz też: http://www.umalgosi.pl/podlaczenie-kuchenki-gazowej/

Kampania AdWords – podstawy, które musisz wiedzieć

0
AdWords

Zanim wydasz swoje pieniądze na promocje w internecie, lepiej sprawdź na czym polega reklama AdWords wiele osób korzysta z takiej usługi ale nawet nie wie za co płaci w kampanii AdWords jak zyskuje na tym ich biznes. Czym jest ten marketing, a dokładniej marketing internetowy? Jest to numer jeden na liście rzeczy, które powinien zrobić każdy początkujący przedsiębiorca. Jesteście ciekawi? Sprawdźcie o co chodzi!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/kampanie-adwords/

Kampania AdWords– sprawdź dlaczego warto

Kampania AdWords, zwana jest również płatnymi linkami jest to jeden z elementów marketingu internetowego. Możemy kupić go w wyszukiwarce Google miejsce na linki prowadzące do twojej strony internetowej. W ten sposób masz pewność, że po wpisaniu pytania internauta przekieruje się na odnośnik do twojej strony. Link powinien pojawić się na górze lub na dole strony w miejscu przeznaczonym na reklamy.

Bardzo ważne jest to, że płacisz tylko za kliknięcie w dany link. Model tego rozliczenia zwany jest PPC, czyli Pay Per Click. Kampania AdWords jest częścią SEM, czyli marketingu w wyszukiwarkach internetowych. Kolejnym elementem jest ESO, czyli Search Engine Optimization. 

SEO, są to wszystkie działania, które sprawią że twoja witryna będzie o wiele bardziej przyjazna dla wyszukiwarki internetowej. Jeżeli mówimy o wyszukiwarce internetowej, chodzi nam przede wszystkim o Google ponieważ jest to hegemon w tej dziedzinie.

Aby znaleźć się na pierwszej stronie wyszukiwania jest to często bardzo trudna praca kropka na efekty takiej dobrej optymalizacji strony, należy czekać nawet kilka miesięcy. Tymczasem jeżeli zdecydujemy się na szybsze optymalizowanie strony, możemy zdecydować się na kampanie AdWords. W ten sposób szybciej dotrzemy do potencjalnych klientów.

Zalety korzystania z kampanii AdWords

Do głównych zalet należy przede wszystkim zaliczyć szybkość realizacji zlecenia. Linki sponsorowane są mniej irytujące niż klasyczne Reklama, która wyskakuje kiedy tylko przeglądasz ulubiony serwis internetowy. Większość osób używa również wtyczek blokujących reklamy, ale nadal widzę oni kampanie AdWords kropka Z badań przeprowadzonych dla Geminus w 2019 roku wynika, że aż 62% Polaków kupuje online i klikanie w reklamy AdWords

Jest to naprawdę spora liczba, dlatego prowadzenie kampanii najlepiej powierzyć specjalistom. Z pozoru jest to banalne. Jednak agencja reklamowa czy też internetowa potrafi wykonać to zadanie lepiej.

Podsumowując, skuteczna kampania AdWords pozwala na szybkie dotarcie do potencjalnych nabywców twojego produktu czy też usługi. Wraz z odpowiednim pozycjonowaniem Twojej strony, czyli za dbaniem o wysokim miejsce bezpłatnych wynikach wyszukiwania, tworzy ogromne narzędzie marketingu internetowego.

Zobacz też: http://www.student-zarabia.pl/na-jakie-ulgi-moze-liczyc-nowy-przedsiebiorca/

Podatek cukrowy – co to takiego?

0
Podatek cukrowy

W obecnych czasach cukier, znajduje się praktycznie we wszystkich produktach spożywczych, nie tylko napojach gazowanych czy słodyczach. Cukier to słodka substancja, która przede wszystkim wpływa na walory smakowe, ale za to jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Nadmiar cukru w diecie z czasem prowadzi do nadwagi, otyłości, cukrzycy, chorób serca i nowotworów.

Na czym polega podatek cukrowy?

Podatek cukrowy to odmiana podatku akcyzowego, który jest związany ze sprzedażą napojów słodzonych tą substancją. Ten rodzaj podatku działa już w pozostałych krajach europejskich, takich jak: Francja, Portugalia, Dania oraz Węgry. W Polsce również są wszczęte działania, w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów.

Na czym ma polegać podatek cukrowy? Opłata za napoje słodzone ma obowiązywać w części stałej oraz zmiennej. Obowiązek tej zapłaty będzie spoczywa na podmiocie, który sprzedaje dany napój do punktu sprzedaży detalicznej. Jest to konieczność, gdy dochodzi do wprowadzenia sprzedaży. Jest to opłata miesięczna.

Po co ma zostać wprowadzony podatek cukrowy?

Wprowadzenie nowego rodzaju podatku w Polsce ma na celu rozwiązanie problemu nadmiernego spożywania cukru przez obywateli naszego kraju. To właśnie przez te produkty spożywcze, ludzie cierpią na otyłość, nadwagę, cukrzycę i inne problemy zdrowotne.

Poza tym jest zaplanowane, żeby opłaty z podatku wpływały do NFZ i były przeznaczone na świadczenia opieki zdrowotnej oraz działania edukacyjne i profilaktyczne.

Przeczytaj też: http://www.student-zarabia.pl/jak-moze-skonczyc-sie-praca-na-zwolnieniu-lekarskim/

Jaki będzie wpływ podatku cukrowego na branżę spożywczą?

Oprócz zwolenników, wprowadzenie nowego podatku na rynek ma również swoich przeciwników. Są oni przekonani, że podatek nie będzie miał wpływu na nawyki żywieniowe i nie zwalczy problemu otyłości w Polsce.

Wprowadzenie podatku cukrowego będzie oznaczało podniesienie cen produktów, a dla niektórych, mniejszych przedsiębiorstw może nie być to dobre rozwiązanie. Jeżeli dojdzie do zmniejszenia sprzedaży, takie firmy nie będą w stanie utrzymać się na rynku.

Jeżeli firmy produkcyjne nie zdecydują się na podniesienie cen, zaczną szukać oszczędności gdzie indziej. Mogą pojawić się zmiany w zatrudnieniu, czy promocji, a to z kolei wpłynie na sytuację danej firmy na rynku.

Źródło: https://www.epce.org.pl/

Kiedy stosowana jest nowa solidarna odpowiedzialność w VAT?

0
Kiedy stosowana jest nowa solidarna odpowiedzialność w VAT?

Solidarna odpowiedzialność w VAT, która zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku, jest nowością w ordynacji podatkowej. W związku z tym wzbudza ona również wiele pytań wśród przedsiębiorców. Kiedy stosuje się nową solidarną odpowiedzialność w VAT?

Własny biznes

0
Własny biznes

Kiedy stoimy przed wyborem pracy na etacie czy rozkręcenia własnego biznesu, mogą pojawić się związane z tym wątpliwości. Dobrą pracę, zgodną z naszymi zainteresowaniami jest znaleźć trudno. Jeszcze trudniej awansować w niej, bo jak to zwykle bywa awanse rozdawane są niesprawiedliwe.

Radcy prawni – co warto wiedzieć o współpracy biznesowej?

0
Radcy prawni – co warto wiedzieć o współpracy biznesowej

Rozwój firmy jest zależny od wielu czynników. Jednym z nich jest sytuacja prawna przedsiębiorstwa. Dlatego warto współpracować ze specjalistami z tej dziedziny. Jakie korzyści płyną z tego rodzaju współpracy?

Czy prawników powinniśmy się bać?

Oczywiście, że nie. Stereotypy na temat tej grupy zawodowej wynikają z czynników historycznych. W przeszłości bowiem dostęp do tej profesji był mocno ograniczony, przez co prawnicy jawili się społeczeństwu jako niedostępni. Ich usługi uznawano zaś za bardzo kosztowne. Na szczęście czasy się zmieniły i coraz więcej osób docenia wsparcie radców prawnych. I to nie tylko w kwestiach prywatnych, ale i biznesowych. Korzyści płynące z takiej współpracy są ogromne i mogą mieć duży wpływ na rozwój przedsiębiorstwa. Dotyczy to zarówno wielkich koncernów, jak i małych czy średnich firm. Dzięki współpracy z prawnikiem nie będziemy musieli obawiać się nieuczciwych kontrahentów czy skomplikowanych kruczków prawnych. Dlatego warto rozejrzeć się za tego rodzaju wsparciem biznesowym w swojej okolicy.

Radcy prawni – jak mogą nam pomóc?

Współpraca z kancelarią prawną może mieć bardzo wymierne korzyści. Przede wszystkim możemy być spokojni o naszą dokumentację. Radcy prawni przeanalizują sytuację Twojej firmy i wyeliminują najsłabsze punkty. Zadbają o to, by dokumentacja była prowadzona we właściwy sposób, a jej przechowywanie było zgodne z przepisami RODO. Poza tym, radcy prawni są pomocni przy analizowaniu i konstruowaniu umów. Z ich pomocą nie podpiszemy niekorzystnego kontraktu, czy zabezpieczymy się przed nieuczciwymi praktykami. Zobacz tutaj więcej na ten temat http://www.kancelaria-ciesielski.pl/dla-klientow-biznesowych/. Radcy prawni mogą także przeprowadzić szkolenia pracowników z zakresu RODO i nie tylko. Dzięki temu zwiększą się ich kompetencje, a firma będzie mogła jasno określić kierunek rozwoju. Tego typu współpraca nie jest też droga. Firma może bowiem wybrać dogodny dla siebie sposób rozliczenia. Wybierać możemy chociażby spośród ryczałtu za konkretną usługę, stawki godzinowej, czy wymianie barterowej.

Piasek kinetyczny dla dzieci – czy to odpowiednia masa plastyczna?

0
zabawy w piasku z dzieckiem

Piasek kinetyczny, to stosunkowo nowy produkt przeznaczony do zabawy dla dzieci. Dzieci uwielbiają zabawy w piaskownicy, niestety nie zawsze warunki im na to pozwalają. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi piasek kinetyczny.

Kolorowy piasek kinetyczny, jest to piasek, który zawiera specjalne polimery. Dzięki nim piasek ma oryginalną konsystencję. Można ją porównać do masy, który wyszła z połączenia piasku z plasteliną.

Zaletą piasku kinetycznego jest to, że nie wywołuje uczuleń i podrażnienia, dodatkowo nie brudzi rąk. Co jest istotne, ponieważ taki piasek jest świetny do zabawy w warunkach domowych. Za pomocą piasku kinetycznego dziecko może budować wyjątkowe konstrukcje.

Podstawowe informacje, dotyczące piasku kinetycznego

Wiek użytkownika – piasek kinetyczny jest przeznaczony dla dzieci od 2 roku życia. Jest w pełni bezpieczny, dlatego można zacząć już oswajać z nim dziecko od osiemnastego miesiąca życia. Dziecko w takim wieku może się nim bawić, wyłącznie pod nadzorem rodziców.

Piasek kinetyczny dla dzieci

Akcesoria do zabawy piaskiem kinetycznym – za pomocą piasku kinetycznego można budować różne formy. Podczas zabawy świetnie sprawdzają się wałków do ciasta oraz klocki, dzięki którym dzieci mogą wycinać z piasku różne figury. Na rynku dostępne są również zestawy, które zawierają piasek kinetyczny i foremki odpowiednie do niego.

Miejsce do zabawy – piasek kinetycznym przeznaczony jest do zabawy w zaciszu domowym. Wystarczy kupić specjalną kuwetę, która będzie pełniła funkcję domowej piaskownicy. Dzięki takiej kuwecie łatwiej jest utrzymać porządek w domu.

Bezpieczeństwo – piasek kinetyczny, jest wykonany z piasku. Piasek jest w 100% naturalnym surowcem. Dodatkowym składnikiem jest polimer, który łączy ziarenka piasku.

Czy piasek kinetyczny wysycha pod wpływem powietrza? Piasek kinetyczny nie wysycha, pod wpływem żadnych czynników. Jest to jego ogromna zaleta. Zabawa z jego wykorzystaniem może trwać nawet wiele godzin, a on nadal będzie tak samo plastyczny i elastyczny.

Przeczytaj też: http://www.student-zarabia.pl/pacynki-i-teatrzyki-w-dzieciecym-wydaniu-jaka-pacynke-dla-dziecka-wybrac/

Warto być księgowym i mieć fachowe programy!

0
Warto być księgowym i mieć fachowe programy!

Czy w dzisiejszych, jakże trudnych przecież i wymagających czasach istnieją jeszcze takie specjalności, których ukończenie gwarantuje pewną pozycję na rynku pracy? Na między innymi takie pytanie często muszą odpowiadać sobie między innymi Ci młodzi ludzie, których czeka za chwilę egzamin dojrzałości. Trudno zaprzeczyć, że wybór dalszej drogi kształcenia na tym etapie ma bardzo duże znaczenie dla ich przyszłości zawodowej oraz osobistej. W jaki sposób więc wybrać zawód, który okaże się być pożądany przez pracodawców?

Najlepiej przy selekcji kierować się obecnymi trendami oraz spoglądać na to jak kształtowały się one w poszczególnych latach. Można także zastosować nieco prostszą metodę, czyli po prostu kierować się zdrowym rozsądkiem i logiką. Nie sposób bowiem zaprzeczyć, że w naszym świecie istnieje pewna grupa specjalistów, na których zawsze będzie istnieć zapotrzebowanie. Do tego grona należą na przykład lekarze, budowlańcy, kierowcy czy też księgowi. To właśnie tej ostatniej grupie poświęcimy najwięcej uwagi w niniejszym artykule. Prowadzenie usług księgowych nie jest na pewno dziś łatwe.

Mnogość wszelakich przepisów oraz zarządzeń sprawia, iż współczesny księgowy musi doskonale orientować się w bieżących normach prawnych. Tutaj nie ma miejsca na pomyłkę, gdyż ewentualne błędy zostaną szybko zauważone przez organy państwowe. Z tego też powodu dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z pomocy najnowszych technologii. Wszelkie programy księgowe dla biur rachunkowych mogą być pomocne w codziennej pracy. Każdy bowiem jest tylko człowiekiem więc dzięki nim minimalizujemy ryzyko pomyłki.

Dodatkowo oprogramowanie dla biur rachunkowych zdecydowanie usprawnia i skraca cały proces pracy. Pozwala to w konsekwencji na jeszcze lepsze zarządzaniem własnym czasem pracy co przy dzisiejszym tempie życia należy z pewnością docenić. Przykładowo znajdziemy program dla księgowych mb24.pl. Jest to zaufane źródło, z którego od lat korzystają nie tylko doświadczeni księgowi, ale również osoby uczące się dopiero zawodu.

Zalety księgowości internetowej – czy to się opłaca?

0
Zalety księgowości internetowej – czy to się opłaca?

Księgowość internetowa staje się coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców. Oferowane na rynku systemy są natomiast coraz bardziej nowoczesne i oferują kolejne, dodatkowe funkcjonalności. No ale czy to się rzeczywiście opłaca? Jakie są zalety księgowości internetowej?

Księgowość internetowa – na czym to polega?

Przede wszystkim należałoby wskazać, jak działa księgowość internetowa. Masz w tym zakresie do wyboru dwie opcje. Możesz skorzystać z aplikacji online do samodzielnego prowadzenia księgowości albo skorzystać z internetowego, zdalnego biura rachunkowego. Która jest lepsza? Trudno powiedzieć. W zasadzie wszystko zależy od stopnia samodzielności przedsiębiorcy. Prowadzenie księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej nie jest trudne. Nawet osoby nieszczególnie biegłe w tym temacie, poradzą sobie z podatkowymi zawiłościami. Księgowość spółki z o.o. lub spółki akcyjnej może już jednak powodować pewne problemy.

JPK_VAT i inne obowiązki – w wersji online łatwiej je realizować

Niewątpliwie jednak księgowość internetowa, niezależnie od formy, posiada wiele zalet. Przede wszystkim w dobie postępującej informatyzacji i cyfryzacji, wiele obowiązków podatkowych przedsiębiorcy muszą realizować w formie elektronicznej. W taki sposób należy co miesiąc wysyłać do urzędu skarbowego plik JPK_VAT. Elektronicznie należy też składać roczne sprawozdania finansowe firmy. Księgowość internetowa posiada natomiast funkcjonalności, które ułatwiają realizację tych obowiązków. Tak naprawdę przy systematycznym wprowadzaniu faktur do systemu, JPK_VAT można złożyć jednym kliknięciem.

Program zadba o terminowe opłacanie składek i podatków

Księgowość internetowa przypomni Ci również o terminach poszczególnych płatności. Otrzymasz na przykład powiadomienie o płatności składek do ZUS, podatku VAT, PIT oraz CIT. Program wskaże Ci również, jaką kwotę należy uiścić. Dzięki temu nie musisz dokonywać skomplikowanych wyliczeń i robić wpisów w kalendarzu.

Fakturę wystawisz jednym kliknięciem – szybko i bezproblemowo

Warto też wskazać, że księgowość internetowa oferuje łatwy sposób wystawiania faktur. Program połączony jest z bazą, która na podstawie NIP-u zaczytuje dane z KRS i CEIDG, dzięki czemu wystawienie faktury trwa nie dłużej niż minutę. Można też stworzyć w programie swoją własną bazę kontrahentów.

Czy księgowość internetowa jest droga?

Należy przy tym podkreślić, że księgowość internetowa jest bardzo atrakcyjna cenowo. Jeżeli zdecydujesz się na wersję, umożliwiającą samodzielne prowadzenie księgowości, możesz naprawdę wiele zaoszczędzić. Zresztą nawet opcja księgowości internetowej w formie biura rachunkowego online okazuje się korzystniejsza, niż tradycyjne, stacjonarne biuro rachunkowe.

Jak przygotować się do założenia konta w banku? Podpowiadamy

0
Jak przygotować się do założenia konta w banku? Podpowiadamy

Bankom zależy na tym, by mieć jak najwięcej klientów, gdyż to właśnie na nich zarabiają. W tabeli opłat każdej instytucji finansowej opisane są warunki, jakie trzeba spełnić, by mieć darmowe konto w banku. A jak otworzyć konto? To również jest bardzo proste, gdyż można to zrobić w oddziale banku, przez infolinię lub przez internet.

Zanim założymy darmowe konto w banku. Jakie dokumenty trzeba zabrać?

Najczęściej wymagane dokumenty i dane niezbędne przy zakładaniu konta to dowód osobisty (dla osób, które mają polskie obywatelstwo) albo paszport (w przypadku obcokrajowców z kartą pobytu). Musimy podać również numer telefonu i adres poczty e-mail. Wypełniając wniosek online podajemy najczęściej dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL), serię i numer dokumentu tożsamości oraz adres zamieszkania i zameldowania. Potrzebne się również dane teleadresowe umożliwiające kontakt z bankiem, czyli numer naszego telefonu i adres skrzynki poczty elektronicznej. Po zatwierdzeniu umów bank bezpłatnie dostarcza kartę płatniczą do rachunku wraz z pakietem aktywacyjnym, czyli min. instrukcją aktywacji karty. Coraz rzadziej można natknąć się na banki wymagają przy zakładaniu rachunku „deklaracji przelewu wynagrodzenia” na konto osobiste.

Zakładanie darmowego konta w banku w oddziale i przez infolinię

Obecnie rachunek osobisty założymy bez problemu poprzez sieć, korzystając z komputera stacjonarnego, smartfona, laptopa albo tabletu. Procedura jest bezpłatna zarówno przy dostarczeniu umowy przez kuriera, jak i potwierdzeniu jej za pomocą przelewu z naszego rachunku w innym banku. Wystarczy wypełnić wniosek online (formularz elektroniczny) w dowolnym momencie. Jeśli mamy obawy, że nie będziemy wiedzieli jak to zrobić, możemy udać się do oddziału instytucji finansowej. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą dowodu osobistego (czasem może być także potrzebny drugi dokument tożsamości), który będzie niezbędny do zawarcia umowy. Konsultant pomoże nam wybrać najlepszy dla nas produkt, odpowie na nasze pytania oraz przygotuje wymagane dokumenty. Możemy także założyć konto w banku dzwoniąc na infolinię, której numer znajdziemy na ulotce lub na stronie internetowej banku. Tutaj również otrzymamy rzetelną pomoc i dowiemy się, co trzeb zrobić, by mieć darmowe konto w banku. Procedura składania wniosku o rachunek polega na rozmowie z konsultantem oraz podaniu mu danych, niezbędnych do sporządzenia umowy. Podpisanie dokumentu następuje w oddziale banku lub w naszym domu – kurier przywozi dokumenty o umówionej wcześniej godzinie, a my musimy je podpisać. Jeśli wszystkie wymagane formalności (przede wszystkim podpisy klienta) zostały zachowane – konto zostanie uruchomione praktycznie natychmiast po zatwierdzeniu przez bank umowy. Dowiedz się więcej tutaj: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/konta/nest-konto

Jak założyć darmowe konto w banku przez internet?

Coraz więcej klientów zakłada konto drogą elektroniczną, co jest szybkie, wygodne i daje możliwość porównania ofert różnych banków oraz zapewnia ekspresową aktywację konta. Wniosek wypełnia się w witrynie i wysyła do banku. Drugim elementem procedury jest zawarcie umowy. Tu równie możemy poprosić o to, by kurier przywiózł dokumenty – wypełniamy je zgodnie z instrukcją z banku, a kurier przekazuje do banku. Druga metoda polega na wykonaniu przelewu weryfikacyjnego z dotychczasowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego na otwarty rachunek. Taki przekaz powoduje, że umowa staje się wiążąca dla obu stron.

Obecnie wszystkie osoby pracujące muszą mieć rachunek bankowy, na który będzie wpływało wynagrodzenie. Warto więc dowiedzieć się, jak założyć darmowe konto w banku, by móc szybko załatwić wszystkie formalności.