wtorek, Marzec 26, 2019

Jakie zabawki edukacyjne warto kupić dziecku?

0
Jakie zabawki edukacyjne warto kupić dziecku?

Jakie zabawki edukacyjne warto kupić dziecku? Na to pytanie starają się uzyskać odpowiedź wszyscy rodzice, którym zależy na rozwoju swoich pociech bez względu na ich wiek. Zabawki interaktywne dla 2-latka, dla 3-latka, ale także dla niemowlaka są niezwykle istotne, gdyż mogą zapewnić efektywną naukę poprzez zabawę. Wśród wielu dostępnych na rynku propozycji warto wybierać te, które oferowane są przez producentów doskonale zdających sobie sprawę z potrzeb młodych ludzi.

Czym warto kierować się podczas wyboru zabawek dla swoich pociech?

Zarówno zabawki dla maluchów, jak i starszych dzieci, powinny być wykonane w przemyślany, solidny i staranny sposób, aby gwarantować użytkującym je młodym ludziom bezpieczeństwo. Na wysoką jakość wyrobów wpływają użyte podczas ich produkcji tworzywa, na które również należy zwrócić szczególną uwagę. Zabawki o charakterze edukacyjnym kierowane do najmłodszych są zwykle uniwersalne, a więc dedykowane zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Wśród nich można wyróżnić przede wszystkim klocki oraz gry, które zapewnią doskonałą rozrywkę przez wiele godzin malcom w każdym wieku.

Propozycje zabawek edukacyjnych dla chłopców oraz dziewczynek

Klocki konstrukcyjne to zabawki pozwalające skupić uwagę dzieci przez długi czas. Pozytywnie wpływają na zdolności manualne, a także myślenie abstrakcyjne. Wzmagają kreatywność, a dzięki możliwości zabawy wielu osób jednocześnie uczą pracy w grupie. W sklepie Moje Bambino znaleźć można szeroki wybór klocków konstrukcyjnych, które zachwycają bogatą kolorystyką oraz dużym zróżnicowaniem. Inną propozycją są gry planszowe, które z pewnością będą docenione przez wszystkich członków rodziny – również osoby dorosłe. Tego rodzaju zabawki uczą strategicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji oraz myślenia przyczynowo-skutkowego.

Edukacyjne zabawki na prezent

Zabawki o charakterze edukacyjnym bardzo dobrze nadają się na prezent urodzinowy, bożonarodzeniowy lub podarowany z innej okazji. Oprócz wyżej wspomnianych klocków konstrukcyjnych bądź gier planszowych można również wyróżnić puzzle, układanki, domino, a także wiele innych propozycji, które znajdą Państwo w sklepie Moje Bambino. Zabawki edukacyjne na pewno ucieszą zarówno maluchy, jak i rodziców dbających o prawidłowy rozwój swoich pociech. Należy pamiętać o starannym dobieraniu zabawek do indywidualnych potrzeb dziecka, a także jego wieku, tak, aby nauka poprzez zabawę była jak najbardziej efektywna.

Wyjazd z rodziną nie tylko na urlop

0
Wyjazd z rodziną nie tylko na urlop

Kraje Unii Europejskiej dla wielu nie są jedynie miejscami do odwiedzenia w czasie urlopu. Stanowią one punkt, w którym często chce się zacząć nowe życie, szybko podreperować finanse oraz zyskać więcej możliwości do rozwoju. Dziś za granicę przeprowadzają się całe rodziny – lepszy los niekoniecznie musi czekać w innym polskim mieście. Obecne świadczenia w innych krajach pozwalają na szybsze stanięcie na własnych nogach, zaaklimatyzowanie się z nową rzeczywistością oraz skupienie się na nadaniu właściwego pędu swojemu nowemu życiu.

Nie pozostawiając rodziny

Po początkowym otworzeniu granic, Polacy jechali do innych krajów głównie w celach szybkiego podreperowania domowego budżetu. Praca na obczyźnie, wielomiesięczne rozstania z rodziną i wysyłanie pieniędzy bliskim by mogli utrzymać się na powierzchni było codziennością pierwszej fali polskiej, zarobkowej emigracji. Różnego rodzaju dodatki rodzinne w Niemczech pozwalają dopasować istniejące świadczenia do swojej indywidualnej sytuacji. Dziś nie trzeba rozstawać się z rodziną, gdy chce się szukać lepszego jutra w innym kraju. Dziś przeprowadzenie się jest znacznie łatwiejsze, a socjalna pomoc jest na wyciągnięcie ręki. Nie oznacza to jednak, że po wyjściu z samolotu, pociągu lub autobusu od razu będzie się zasypywanym świadczeniami. By zyskać dodatki rodzinne w Niemczech trzeba spełnić określone warunki oraz złożyć stosowane dokumentu. Wiele osób o tym zapomina, w efekcie pierwszy okres pobytu jest znacznie trudniejszy, ponieważ w napięciu czeka się na decyzje odpowiednich władz.

Sprawdzić warunki zyskać pomoc

W celu zapoznania się z wymogami oraz nową rzeczywistością prawną kraju, do którego się jedzie, nie trzeba koniecznie udawać się do kancelarii prawnej. Dziś głównym kierunkiem emigracji są Niemcy, a w sieci istnieje wiele profesjonalnych serwisów, które służą zarówno radą oraz praktyczną pomocą. Ich usługi są w stanie bardzo odciążyć osoby, które zamierzają zmienić miejsce pobytu oraz pracy i nie chcą przy tym rozstawać się ze swoją rodziną. Dodatki rodzinne w Niemczech są sferą, którą trzeba zacząć gruntownie analizować od momentu, gdy podejmie się zamysł o wyjeździe. Orientowanie się na miejscu jest nieproduktywne i często kończy się niepowodzeniem. Po wyjeździe do innego kraju człowiek musi mierzyć się z nową rzeczywistością i skupić się na ustabilizowaniu swojego nowego życia. Dodatkowe świadczenia mają w tym pomóc, jednak życzeniowe myślenie tutaj nie zadziała. Korzystając z pomocy polskich serwisów jak np. euro-punkt.pl można szybko zyskać przewagę i zagwarantować sobie, że początkowy okres na „obczyźnie” będzie znacznie łatwiejszy.

Dobry zegarek

0
Dobry zegarek
MAURICE LACROIX EL1118-SS001-410-1

Często gdy wracam do domu po dniu ciężkiej pracy, moim marzeniem jest po prostu usiąść wygodnie w fotelu w salonie i pooglądać telewizję. Może się to wydawać dosyć trywialne, ale po prostu to lubię. Telewizja mnie odpręża. Odpręża mnie spoglądanie na obrazki, które pokazują mi coś czego nigdy nie będę mógł posiadać. A przynajmniej na to się nie zanosi. Mam na myśli chociażby markowe zegarki. W tej telewizji leci tyle reklam…

Ostatnio natrafiłem na zegarki Maurice Lacroix w sklepie https://www.sklep-korn.pl/zegarki/maurice-lacroix. Co mogę w sumie powiedzieć? Robią wrażenie. Reklamy robione w dzisiejszych czasach potrafią sprawić, że czujemy tak jakbyśmy mieli je na sobie. I tak siedzę sobie w fotelu i myślę o tym, że jestem posiadaczem takiego cacka. Oczywiście między kolejnymi wizjami mnie w przyszłości jest wystarczająco dużo czasu by wziąć kolejny łyk piwa. Przełączenie kanału równa się oczywiście kolejnej dawce reklam. Co tym razem? Drogie samochody – prawdziwy wyznacznik statusu społecznego. Sam jeżdżę do dziś starym Fiatem. Ciekawe więc jak w oczach innych prezentuje się mój status. Wydaje mi się, że niezbyt korzystnie… W każdym razie nowe limuzyny od Mercedesa prezentują się na szklanym ekranie całkiem korzystnie. Muszę to przyznać. Wydaje mi się, że poza nim wcale nie wyglądają gorze, ale jakoś nie czuję się na siłach by się o tym przekonywać. Po co się dołować? Wystarczy mi to, co widzę z pozycji mojego ukochanego fotela. Mój telewizor – moje okno na świat. Mój fotel – moje narzędzie jego obserwacji. I tak już od wielu lat, zawsze razem.

Swoją drogą bardzo mocno utkwił mi jednak w pamięci tren zegarek Maurice Lacroix Nawet pisząc ten tekst, nie jestem w stanie przestać o nim myśleć. Chyba od jutra zacznę oszczędzać by taki sobie sprawić. Dam przecież radę. Połączę to jakoś z resztą moich finansowych zobowiązań. Nie jest ich też wcale jakoś wiele. Ot kredyt i rata za mój ukochany telewizor. Zawsze powtarzałem sobie, że po kredycie na mieszkanie nie kupię już niczego na co w danej chwili nie będę miał gotówki. Ale później uzależniłem się od telewizji, i stare postanowienie wylądowało na śmietniku historii…

Wyjazd do Boliwii 2 w 1 – praca i podróże

0
Wyjazd do Boliwii 2 w 1 - praca i podróże

Boliwia- jeszcze do niedawna niezbyt znany kraj, dzisiaj jedna a częstszych destynacji podróży. Co jest w tym kraju tak zachwycającego? dlaczego tyle osób postanowiło tam pojechać? Co warto tam zwiedzić? Jakie atrakcje na miejscu zapewni nam biuro podróży?

Boliwia – miejsce wielu krajobrazów

Zastanówmy się jednak na początek, gdzie w zasadzie położona jest Boliwia. Otóż oczywiście jest to Ameryka Południowa, przy czym sama Boliwia położona jest pomiędzy Peru, Chile, Boliwią a Paragwajem. To ciekawe położenie sprawia, że Boliwia ma bardzo zróżnicowany krajobraz, łączący w sobie cechy powyższych krajów.

Boliwia – państwo na styku różnych krajów

Co zatem Boliwia ma wspólnego z Brazylią? Przede wszystkim ogromną dżunglę położoną na północnym wschodzie kraju. Co więcej – na północy znajdują się także mokradła, które są do tego stopnia unikalne, że stworzono tam Park Narodowy Madidi. Warto zatrzymać się w tych okolicach i doświadczyć prawdziwej dżungli – wiecznie żyjącej, tykającej.

Z kolei z Peru Boliwia ma wspólne Andy. W tym kraju także możemy wejść na ośnieżone szczyty i odpocząć nieco od upały wchodząc na wyżyny. Przy granicy z Peru znajdziemy także unikalne jezioro Titicaca z Wyspą Słońca oraz Wyspą Księżyca. Są to znane święte miejsca Inków, gdzie znajdowały się świątynie kapłanek. Do tej pory możemy natrafić tam na liczne pozostałości kultury Inków.

Stolica Boliwii – La Paz zdecydowanie jest jedyna w swoim rodzaju. Zapierające dech w piersiach położenie na bokach kanionu w połączeniu z latynoską kulturą jest jedyne w swoim rodzaju.

Na południu zaś, przy granicy z Chile czekają na nas wspaniałe wulkany oraz półpustynne stepy z kaktusami.

Wybór biura podróży

Co zatem należy brać pod uwagę podczas wyboru najlepszego biura podróży na wycieczkę do Boliwii? Przede wszystkim to, czy cena jest proporcjonalna do ilości zwiedzanych miejsc. Nie opłaca się brać najtańszej wycieczki i zupełnie nic nie zobaczyć. Pamiętajmy przy tym, że generalnie wycieczki w rejony Ameryki Południowej nie należą do najtańszych!

Imigranci w Polsce – ilu uchodźców przebywa obecnie w kraju?

0
Imigranci w Polsce

Imigranci w Polsce są tematem dość kontrowersyjnym, jeśli chodzi o prowadzoną politykę, ale też opinię społeczną. W 2017 roku o przyznanie statusu uchodźcy ubiegało się w Polsce około 2,5 tys osób, czyli o ponad połowę mniej niż w 2016 roku. Największą grupę stanowią imigranci z terytorium Federacji Rosyjskiej.

Wybierz ubezpieczenie na życie w Nationale Nederlanden

0
Wybierz ubezpieczenie na życie w Nationale Nederlanden

Najlepsze ubezpieczenie na życie to ubezpieczenie, które chroni rodzinę przed finansowymi konsekwencjami śmierci lub trwałej niezdolności do pracy ubezpieczonego. Jednocześnie taka polisa powinna zapewniać środki samemu ubezpieczonemu, gdyby zachorował na jakąś poważną chorobę lub tez gdy jego niezdolność do pracy pojawi się na skutek następstw nieszczęśliwego wypadku. Czy jest to trudne? Wybierz ubezpieczenie na życie w Nationale Nederlanden, aby się przekonać, że polisa na życie może zapewnić środki finansowe w różnych sytuacjach losowych.

Jak zorganizować konferencje? Wybór najlepszego miejsca

0
Jak zorganizować konferencje

Wizytówką każdej firmy są pracownicy. Każda szanująca się firma, chce posiadać możliwie jak najlepiej przygotowaną kadrę, która bezproblemowo i samodzielnie realizuje postawione przed nią zdania. Aby posiadać takich pracowników, przedsiębiorstwo powinno inwestować w intelektualny rozwój podwładnych. Realizować to założenie jest możliwe dzięki rozmaitym szkoleniom, na które decydują się właściciele firm ze względu na ich efektywne działanie i popularyzację. Fakt istnienia takiego stanu rzeczy potwierdza fakt, że z roku na rok rynek obfituje w coraz szerszą i rozmaitą tematykę szkoleń oraz miejsc, w których odbywają się warsztaty. Miejsce odbywania się szkolenia jest wyjątkowo istotne. Jakimi aspektami kierować się, aby szkolenie powiodło się w 100 procentach oraz, aby uczestnicy byli Jak je wybrać, aby szkolenie spełniło swoją funkcję, a jego uczestnicy byli w pełni szczęśliwi?

Jak zorganizować konferencje? Wybór najlepszego miejsca

W kolejnej części artykułu pomożemy w wyborze miejsca na zorganizowanie imprezy szkoleniowej. Zwrócimy uwagę na istotne elementy takie jak lokalizacja, czy wybranie odpowiedniej Sali szkoleniowej oraz rozpatrzymy inne aspekty przygotowań do szkoleń wraz z najbardziej praktycznymi wskazówkami.

Lokalizacja

Każdy z uczestników powinien bez jakichkolwiek problemów dojechać pod wskazany adres na czas. Aby to się stało, należy wybrać sale szkoleniowe, które położone są w nieznacznej odległości od centrum miasta lub w punktach komunikacji, jakim jest np. lotnisko. Takie rozwiązania proponuje firma goldenfloor.pl, która w swojej ofercie proponuje wynajem sal konferencyjnych w Warszawie. Ich centrum szkoleniowe w Warszawie znajduje w najbardziej odwiedzanych i prostych do zlokalizowania budynkach. centrum konferencyjne Golden Floor w Warszawie, znajduje się również na lotnisku, które jak wspomniałem, jest idealnym rozwiązaniem ze względu proste dotarcie na miejsce szkolenia prosto z lotniska.

Najważniejsze elementy wyposażenia Sali szkoleniowej

Sale konferencyjne, w których obywać się mają szkolenia, muszą być dopasowana do charakteru spotkania. Musimy zadbać, aby wielkość pomieszczenia była wystarczająca, aby nie tylko uczestnicy mieli swobodną przestrzeń do poruszania się, ale również po to, aby zapewnić miejsce dla niezbędnego sprzętu multimedialnego, jakim jest rzutnik, nagłośnienie, czy flipchart oraz Wi-Fi. Wszystko musi być na miejscu, oraz działać bez zarzutu, ponieważ w trakcie wykładów strasznie irytującym jest, kiedy brakuje któregoś z urządzeń lub pewien sprzęt jest nie sprawny, co powoduje męczące opóźnienia. Sale szkoleniowe muszą być dobrze oświetlone. Mowa tutaj o świetle sztucznym, jak i naturalnym. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest działająca klimatyzacja, oraz odpowiednia akustyka, tak aby odgłosy z wewnątrz nie dochodziły na zewnątrz pokoju. Sale konferencyjnemuszą być zatem dobrze wyciszone, aby odgłosy z zewnątrz jakie generuje żyjące miasto lub lotnisko, nie zagłuszały prowadzącego szkolenie, a uczestnicy mogli w skupieniu przyswajać wiedze wykładaną na warsztacie.

Czynniki występujące poza salą szkoleniową

Wynajem sal szkoleniowych zahacza również o temat dostępu do łazienek. Te powinny być schludne oraz czyste, aby szkoleni pracownicy czuli się szanowani i z komfortem przeszli cały czas szkolenia. Zwrócić naszą uwagę powinny również miejsca parkingowe. Nie z pracowników porusza się taksówką. Wynajem sal szkoleniowych w Warszawie jest często problematyczne właśnie ze względu małą ilość miejsc, gdzie szkoleni pracownicy mogliby pozostawić swoje auta.

Ważny jest właściwy wybór

Organizując spotkanie szkoleniowe, należy pamiętać o przywołanych w artykule zagadnieniach, aby lepiej poradzić sobie z tym zadaniem. Miejsce, w którym pojawią się szkoleni goście, którzy będą uczestniczyć w wykładach, ma zaraz po wartości merytorycznej przekazywanej wiedzy, poczesne znaczenie. Warto więc włożyć w przygotowania imprezy szkoleniowej całe serce, by konferencja zbierała same pochwały.

Wszystkie rozwiązania, o których mowa w artykule proponuje centrum konferencyjne Golden Floor w Warszawie. Oferta tej firmy przedstawia przygotowane pod względem technicznym sale konferencyjne. Pomieszczenia posiadają nowoczesny wygląd, klasyczny wygląd, a barwy wykończeni wnętrz powodują, że przeprowadzane szkolenia odbywają się w spokojnej i miłej atmosferze. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane oraz mają dostęp do WI-FI, co powoduje, że szkoleni pracownicy nie odczuwają dyskomfortu, przebywając na spotkaniu. Firma Golden Floor zapewnia pewną lokalizację, profesjonalny kontakt oraz gwarantuje satysfakcję z podjętej współpracy.

Wszystkie lokalizacje GoldenFloor:

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Tower

  1. Chłodna 51, Warszawa – 32 piętro

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Tower

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Plaza

  1. Jerozolimskie 123A, Warszawa – 26 piętro

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Plaza

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Airport

  1. Komitetu Obrony Robotników 45B, Warszawa – parter

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Airport

Potrzeba coraz więcej specjalistów od żywienia

0
Potrzeba coraz więcej specjalistów od żywienia

Problem głodu w świecie Zachodu został już praktycznie w całości wyeliminowany. Zamiast niego pojawiło się wręcz masowe marnowanie żywności, ponieważ jest ona dotowana i tym samym na tyle tania, że utrata nawet sporego procentu kupowanych produktów spożywczych nie jest realnym problemem dla gospodarstwa domowego. Nie oznacza to jednak, że żywienie samo w sobie przestało być już kwestią problematyczną. Wręcz przeciwnie, ponieważ obecnie coraz więcej osób zmuszona jest do korzystania ze ściśle określonych, indywidualnie dobranych do ich potrzeb jadłospisów. Jest to spowodowane plagą otyłości oraz wydłużającą się listą chorób wymagających odpowiedniego żywienia. Skutkiem takiego stanu rzeczy dla rynku pracy jest lawinowy wzrost zapotrzebowania na pracę dietetyków.

Żywność wysoko przetworzona

Podstawowym problemem współczesnego świata Zachodu w kwestii żywienia jest to, że człowiek do przetrwania potrzebuje przede wszystkim energii, a ta uzyskiwana jest głównie z węglowodanów. Jest to równocześnie najtańsze źródło energii, ale jeśli nastawia się gospodarkę na maksymalizację produkcji węglowodanów, uzyskana specjalizacja powoduje rozchwianie równowagi żywieniowej oraz zmianę rozwijanych przez miliony lat schematów konsumpcji. Schematy te kształtowały się na długo przed tym, jak przodkowie współczesnego klienta supermarketów mogli zaliczać się do gatunku homo sapiens. W diecie współczesnego człowieka jest bardzo mało błonnika, brakuje witamin, zwłaszcza witaminy C, regularnie pojawiają się niedobory niektórych minerałów, a jeśli ktoś zwłaszcza w bogatszych krajach Zachodu stara się żyć oszczędnie, wartość odżywcza wybieranych przez niego produktów jest bardzo niska. Są to w zasadzie czyste węglowodany.

Pomoc dietetyków jest niezbędna

Studia podyplomowe dietetyka, najszybsza i stosunkowo najprostsza droga do zawodu, to dzisiaj nie tylko dobieranie posiłków dla osoby, która ze względu na swoje wybory źle się odżywia. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przygotowuje swoich studentów podyplomowych na mierzenie się z chorobami cywilizacyjnymi.

W naszych warunkach cały czas studia podyplomowe dietetyka skupiają się jeszcze na cukrzycy i miażdżycy, bo są to choroby dominujące, ale liczba schorzeń wymagających specjalnej diety rośnie niemal z roku na rok. Zespół jelita drażliwego, celiakia, uchyłki jelitowe, nietolerancje pokarmowe i alergie u dzieci… a nawet depresja. Niezależnie od tego, czy schorzenie jest idiopatyczne, czy związane jest z dającym się określić czynnikiem chorobowym, konieczność stosowania odpowiedniej diety jest niepodważalna. Wyzwanie jest o tyle większe, że w przypadku wielu schorzeń, jak chociażby u pacjentów cierpiących na zespół jelita drażliwego, nie ma konsensusu odnośnie prawidłowej diety. Zadanie dietetyka przekształca się wtedy, z dopasowania wzorca dla konkretnej osoby na konieczność ustalenia takiego wzorca dla pojedynczego przypadku. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przygotowuje swoich studentów także do podejmowania takich wyzwań. Ponadto na SGGW znajdziesz inne ciekawe kierunki jak np. finanse i rachunkowość , biotechnologia, bioinżynieria.

Czy warto kupować tanie laptopy używane?

0
Czy warto kupować tanie laptopy używane

Kupowanie przechodzonego sprzętu to jedno z rozwiązań na wypadek niespodziewanej awarii naszego sprzętu. Za niewielką kwotę możemy kupić dobrej jakości laptop, który posłuży nam nawet kilka lat. Jak jednak znaleźć dobry model?

Bez Internetu ani rusz

Sieć internetowa jest chyba najlepszym miejsce do szukania używanego sprzętu. Najwięcej urządzeń znajdziemy na serwisach aukcyjnych oraz stronach ogłoszeniowych. Bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie przejrzeć setki ofert, porównać ceny i znaleźć tę, która najbardziej nam odpowiada. Warto dodać, że zakupy chociażby na Allegro są bezpieczne i gwarantują nam zwrot środków w przypadku nieotrzymania przesyłki, bądź niezgodności towaru z opisem. Korzystanie z portali ogłoszeniowych pozwoli nam natomiast na znalezienie ofert niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Dzięki temu będziemy mogli osobiście zobaczyć sprzęt i, być może, przetestować go. Ta ostatnia kwestia jest bardzo istotna i warto ją zrobić, jeśli chcemy mieć pewność, co kupujemy. Szczególnie poleca się zwrócić uwagę na stan baterii, dysku i poszczególnych portów w laptopie. W Internecie znajdziemy programy, które dokładnie wskażą nam ich rzeczywisty stan. Wśród polecanych narzędzi są m.in. BatteryMon, HD Tune, czy Memtest86. Nie można także zapomnieć o sprawdzeniu matrycy. Martwe piksele mogą bowiem pojawiać się na ekranie z rosnącym czasem użytkowania. Jak widać, kupując sprzęt używany należy sprawdzać wiele rzecz. Im dokładniej zrobimy to przed zakupem, tym lepiej. Jest jednak sposób, który umożliwia nam zakup sprawdzonego urządzenia.

Tanie laptopy używane w wersji poleasingowej

Jeśli nie chcemy kupować nowego laptopa, powinniśmy zainteresować się komputerami biznesowymi. To urządzenia, które były na wyposażeniu firm, a po spłacie rat zostały zastąpione nowszymi modelami. Laptopy te są o wiele bardziej wytrzymałe od tych sprzedawanych w sklepach stacjonarnych. Świadczą o tym lepsze komponenty wykorzystywane w tych komputerach. Cechują się one metalową obudową, która jest odporna na wstrząsy. Wyświetlacz ma matową matrycę, dzięki czemu widoczność obrazu jest dobra przy każdej pogodzie. Poza tym, tego typu laptopy nie mają zainstalowanych programów, które nie przydadzą się w pracy biurowej. Sprzedawcy tego typu sprzętu formatują go po zakupie, naprawiają ewentualne usterki, by komputer działał bez zarzutu. Dlatego kupując takie urządzenie otrzymujemy również na niego gwarancję. Zobacz tutaj, jakie komputery można kupić w ofercie poleasingowej. Tanie laptopy używane w tym wydaniu będą zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla kogoś, kto potrzebuje dobrego sprzętu do pracy, a nie do grania.

Wiarygodność brokerów Forex

0

Każdy kto inwestuje na rynku Forex, bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że jednym z kluczy do sukcesu jest wiarygodność brokerów. W internecie bez żadnego większego problemu można znaleźć profesjonale serwisy i rankingi brokerów, dzięki którym dowiemy się, którzy brokerzy Forex mogą pochwalić się wiarygodnością na wysokim poziomie. Godne uwagi są przede wszystkim serwisy typu forexrev.pl, które zawierają opinie forex byłych inwestorów o poszczególnych brokerach i nie tylko.

Jak sprawdzić wiarygodność brokerów Forex?

Najprostszym sposobem sprawdzenia wiarygodności interesujących nas brokerów jest oczywiście sprawdzenie, gdzie są zarejestrowani. Jeżeli dokładnie sprawdzimy, jakiemu reżimowy podlega dana instytucja, to dowiemy się również jak jest regulowana i co najważniejsze, czy jest w 100% bezpieczna. Jeżeli chodzi o polskich brokerów Forex to główna instytucja, która odpowiada za ich regulowanie jest KNF (Komisja Nadzoru Finansowego). Przy takich regulacjach możemy być całkowicie spokojni o środki finansowe, które przeznaczyliśmy na inwestycję. KNF bardzo starannie dba o prawidłowość prowadzenia działalności brokerskiej.

Gwarancja wypłacalności

Aby ustalić wiarygodność brokera Forex warto sprawdzić także, jaką ma on gwarancję wypłacalności. Aby tego dokonać należy dokładnie porównać gwarancję wypłacalności w Polsce z tymi, które oferowane są za granicą. W Polsce brokerzy korzystają najczęściej z systemu rekompensat KDPW. Jeżeli korzystamy z usług zagranicznych brokerów, to warto dokładnie sprawdzić, jakie instytucje będą nas zabezpieczać przed niewypłacalnością brokera.

Rodzaj brokera ma znaczenie

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale wiarygodność brokera może zależeć również od tego, z jakiego rodzaju brokerem mamy do czynienia. Jeżeli dokładnie poznamy model działalności brokera Forex to będzie można oszacować jego wiarygodność. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji trzy główne modele biznesowe, z których korzystają brokerzy. Pierwszy z nich to ECN, drugi STP a ostatni MM.

Broker Forex typu ECN to najlepszy wybór dla inwestorów, którzy mogą pochwalić się bardzo zasobnym portfelem i co najważniejsze dobrze rozumieją przyjęte zasady egzekucji zleceń na rynku międzynarodowym.

Broker STP to zdecydowanie najlepszy wybór dla inwestorów indywidualnych, którzy są w tanie zainwestować około 500 000zł. Broker STP łączy tak naprawdę wszystkie najważniejsze zalety brokera ECN oraz kilka ciekawych ofert, które mogą zaproponować brokerzy MM.

Broker MM to w chwili obecnej najpopularniejszy model działania brokera Forex. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość firm oferuje swoim klientom właśnie ten model dostępności do rynku. Broker Forex MM to przede wszystkim wysoka dźwignia finansowa oraz minimalny wymagany depozyt początkowy.

Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że bardzo wielu brokerów Forex podaje się za firmy, które oparte są na modelu ECN albo STP, a tak naprawdę zawsze zajmują pozycje przeciwne do swoich klientów. Zawsze warto zaczerpnąć dokładnej informacji z wiarygodnego źródła z jakiego typu instytucjami mamy tak naprawę do czynienia.