piątek, Styczeń 24, 2020

Radcy prawni – co warto wiedzieć o współpracy biznesowej?

0
Radcy prawni – co warto wiedzieć o współpracy biznesowej

Rozwój firmy jest zależny od wielu czynników. Jednym z nich jest sytuacja prawna przedsiębiorstwa. Dlatego warto współpracować ze specjalistami z tej dziedziny. Jakie korzyści płyną z tego rodzaju współpracy?

Czy prawników powinniśmy się bać?

Oczywiście, że nie. Stereotypy na temat tej grupy zawodowej wynikają z czynników historycznych. W przeszłości bowiem dostęp do tej profesji był mocno ograniczony, przez co prawnicy jawili się społeczeństwu jako niedostępni. Ich usługi uznawano zaś za bardzo kosztowne. Na szczęście czasy się zmieniły i coraz więcej osób docenia wsparcie radców prawnych. I to nie tylko w kwestiach prywatnych, ale i biznesowych. Korzyści płynące z takiej współpracy są ogromne i mogą mieć duży wpływ na rozwój przedsiębiorstwa. Dotyczy to zarówno wielkich koncernów, jak i małych czy średnich firm. Dzięki współpracy z prawnikiem nie będziemy musieli obawiać się nieuczciwych kontrahentów czy skomplikowanych kruczków prawnych. Dlatego warto rozejrzeć się za tego rodzaju wsparciem biznesowym w swojej okolicy.

Radcy prawni – jak mogą nam pomóc?

Współpraca z kancelarią prawną może mieć bardzo wymierne korzyści. Przede wszystkim możemy być spokojni o naszą dokumentację. Radcy prawni przeanalizują sytuację Twojej firmy i wyeliminują najsłabsze punkty. Zadbają o to, by dokumentacja była prowadzona we właściwy sposób, a jej przechowywanie było zgodne z przepisami RODO. Poza tym, radcy prawni są pomocni przy analizowaniu i konstruowaniu umów. Z ich pomocą nie podpiszemy niekorzystnego kontraktu, czy zabezpieczymy się przed nieuczciwymi praktykami. Zobacz tutaj więcej na ten temat http://www.kancelaria-ciesielski.pl/dla-klientow-biznesowych/. Radcy prawni mogą także przeprowadzić szkolenia pracowników z zakresu RODO i nie tylko. Dzięki temu zwiększą się ich kompetencje, a firma będzie mogła jasno określić kierunek rozwoju. Tego typu współpraca nie jest też droga. Firma może bowiem wybrać dogodny dla siebie sposób rozliczenia. Wybierać możemy chociażby spośród ryczałtu za konkretną usługę, stawki godzinowej, czy wymianie barterowej.

Piasek kinetyczny dla dzieci – czy to odpowiednia masa plastyczna?

0
zabawy w piasku z dzieckiem

Piasek kinetyczny, to stosunkowo nowy produkt przeznaczony do zabawy dla dzieci. Dzieci uwielbiają zabawy w piaskownicy, niestety nie zawsze warunki im na to pozwalają. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi piasek kinetyczny.

Kolorowy piasek kinetyczny, jest to piasek, który zawiera specjalne polimery. Dzięki nim piasek ma oryginalną konsystencję. Można ją porównać do masy, który wyszła z połączenia piasku z plasteliną.

Zaletą piasku kinetycznego jest to, że nie wywołuje uczuleń i podrażnienia, dodatkowo nie brudzi rąk. Co jest istotne, ponieważ taki piasek jest świetny do zabawy w warunkach domowych. Za pomocą piasku kinetycznego dziecko może budować wyjątkowe konstrukcje.

Podstawowe informacje, dotyczące piasku kinetycznego

Wiek użytkownika – piasek kinetyczny jest przeznaczony dla dzieci od 2 roku życia. Jest w pełni bezpieczny, dlatego można zacząć już oswajać z nim dziecko od osiemnastego miesiąca życia. Dziecko w takim wieku może się nim bawić, wyłącznie pod nadzorem rodziców.

Piasek kinetyczny dla dzieci

Akcesoria do zabawy piaskiem kinetycznym – za pomocą piasku kinetycznego można budować różne formy. Podczas zabawy świetnie sprawdzają się wałków do ciasta oraz klocki, dzięki którym dzieci mogą wycinać z piasku różne figury. Na rynku dostępne są również zestawy, które zawierają piasek kinetyczny i foremki odpowiednie do niego.

Miejsce do zabawy – piasek kinetycznym przeznaczony jest do zabawy w zaciszu domowym. Wystarczy kupić specjalną kuwetę, która będzie pełniła funkcję domowej piaskownicy. Dzięki takiej kuwecie łatwiej jest utrzymać porządek w domu.

Bezpieczeństwo – piasek kinetyczny, jest wykonany z piasku. Piasek jest w 100% naturalnym surowcem. Dodatkowym składnikiem jest polimer, który łączy ziarenka piasku.

Czy piasek kinetyczny wysycha pod wpływem powietrza? Piasek kinetyczny nie wysycha, pod wpływem żadnych czynników. Jest to jego ogromna zaleta. Zabawa z jego wykorzystaniem może trwać nawet wiele godzin, a on nadal będzie tak samo plastyczny i elastyczny.

Przeczytaj też: http://www.student-zarabia.pl/pacynki-i-teatrzyki-w-dzieciecym-wydaniu-jaka-pacynke-dla-dziecka-wybrac/

Warto być księgowym i mieć fachowe programy!

0
Warto być księgowym i mieć fachowe programy!

Czy w dzisiejszych, jakże trudnych przecież i wymagających czasach istnieją jeszcze takie specjalności, których ukończenie gwarantuje pewną pozycję na rynku pracy? Na między innymi takie pytanie często muszą odpowiadać sobie między innymi Ci młodzi ludzie, których czeka za chwilę egzamin dojrzałości. Trudno zaprzeczyć, że wybór dalszej drogi kształcenia na tym etapie ma bardzo duże znaczenie dla ich przyszłości zawodowej oraz osobistej. W jaki sposób więc wybrać zawód, który okaże się być pożądany przez pracodawców?

Najlepiej przy selekcji kierować się obecnymi trendami oraz spoglądać na to jak kształtowały się one w poszczególnych latach. Można także zastosować nieco prostszą metodę, czyli po prostu kierować się zdrowym rozsądkiem i logiką. Nie sposób bowiem zaprzeczyć, że w naszym świecie istnieje pewna grupa specjalistów, na których zawsze będzie istnieć zapotrzebowanie. Do tego grona należą na przykład lekarze, budowlańcy, kierowcy czy też księgowi. To właśnie tej ostatniej grupie poświęcimy najwięcej uwagi w niniejszym artykule. Prowadzenie usług księgowych nie jest na pewno dziś łatwe.

Mnogość wszelakich przepisów oraz zarządzeń sprawia, iż współczesny księgowy musi doskonale orientować się w bieżących normach prawnych. Tutaj nie ma miejsca na pomyłkę, gdyż ewentualne błędy zostaną szybko zauważone przez organy państwowe. Z tego też powodu dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z pomocy najnowszych technologii. Wszelkie programy księgowe dla biur rachunkowych mogą być pomocne w codziennej pracy. Każdy bowiem jest tylko człowiekiem więc dzięki nim minimalizujemy ryzyko pomyłki.

Dodatkowo oprogramowanie dla biur rachunkowych zdecydowanie usprawnia i skraca cały proces pracy. Pozwala to w konsekwencji na jeszcze lepsze zarządzaniem własnym czasem pracy co przy dzisiejszym tempie życia należy z pewnością docenić. Przykładowo znajdziemy program dla księgowych mb24.pl. Jest to zaufane źródło, z którego od lat korzystają nie tylko doświadczeni księgowi, ale również osoby uczące się dopiero zawodu.

Zalety księgowości internetowej – czy to się opłaca?

0
Zalety księgowości internetowej – czy to się opłaca?

Księgowość internetowa staje się coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców. Oferowane na rynku systemy są natomiast coraz bardziej nowoczesne i oferują kolejne, dodatkowe funkcjonalności. No ale czy to się rzeczywiście opłaca? Jakie są zalety księgowości internetowej?

Księgowość internetowa – na czym to polega?

Przede wszystkim należałoby wskazać, jak działa księgowość internetowa. Masz w tym zakresie do wyboru dwie opcje. Możesz skorzystać z aplikacji online do samodzielnego prowadzenia księgowości albo skorzystać z internetowego, zdalnego biura rachunkowego. Która jest lepsza? Trudno powiedzieć. W zasadzie wszystko zależy od stopnia samodzielności przedsiębiorcy. Prowadzenie księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej nie jest trudne. Nawet osoby nieszczególnie biegłe w tym temacie, poradzą sobie z podatkowymi zawiłościami. Księgowość spółki z o.o. lub spółki akcyjnej może już jednak powodować pewne problemy.

JPK_VAT i inne obowiązki – w wersji online łatwiej je realizować

Niewątpliwie jednak księgowość internetowa, niezależnie od formy, posiada wiele zalet. Przede wszystkim w dobie postępującej informatyzacji i cyfryzacji, wiele obowiązków podatkowych przedsiębiorcy muszą realizować w formie elektronicznej. W taki sposób należy co miesiąc wysyłać do urzędu skarbowego plik JPK_VAT. Elektronicznie należy też składać roczne sprawozdania finansowe firmy. Księgowość internetowa posiada natomiast funkcjonalności, które ułatwiają realizację tych obowiązków. Tak naprawdę przy systematycznym wprowadzaniu faktur do systemu, JPK_VAT można złożyć jednym kliknięciem.

Program zadba o terminowe opłacanie składek i podatków

Księgowość internetowa przypomni Ci również o terminach poszczególnych płatności. Otrzymasz na przykład powiadomienie o płatności składek do ZUS, podatku VAT, PIT oraz CIT. Program wskaże Ci również, jaką kwotę należy uiścić. Dzięki temu nie musisz dokonywać skomplikowanych wyliczeń i robić wpisów w kalendarzu.

Fakturę wystawisz jednym kliknięciem – szybko i bezproblemowo

Warto też wskazać, że księgowość internetowa oferuje łatwy sposób wystawiania faktur. Program połączony jest z bazą, która na podstawie NIP-u zaczytuje dane z KRS i CEIDG, dzięki czemu wystawienie faktury trwa nie dłużej niż minutę. Można też stworzyć w programie swoją własną bazę kontrahentów.

Czy księgowość internetowa jest droga?

Należy przy tym podkreślić, że księgowość internetowa jest bardzo atrakcyjna cenowo. Jeżeli zdecydujesz się na wersję, umożliwiającą samodzielne prowadzenie księgowości, możesz naprawdę wiele zaoszczędzić. Zresztą nawet opcja księgowości internetowej w formie biura rachunkowego online okazuje się korzystniejsza, niż tradycyjne, stacjonarne biuro rachunkowe.

Jak przygotować się do założenia konta w banku? Podpowiadamy

0
Jak przygotować się do założenia konta w banku? Podpowiadamy

Bankom zależy na tym, by mieć jak najwięcej klientów, gdyż to właśnie na nich zarabiają. W tabeli opłat każdej instytucji finansowej opisane są warunki, jakie trzeba spełnić, by mieć darmowe konto w banku. A jak otworzyć konto? To również jest bardzo proste, gdyż można to zrobić w oddziale banku, przez infolinię lub przez internet.

Zanim założymy darmowe konto w banku. Jakie dokumenty trzeba zabrać?

Najczęściej wymagane dokumenty i dane niezbędne przy zakładaniu konta to dowód osobisty (dla osób, które mają polskie obywatelstwo) albo paszport (w przypadku obcokrajowców z kartą pobytu). Musimy podać również numer telefonu i adres poczty e-mail. Wypełniając wniosek online podajemy najczęściej dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL), serię i numer dokumentu tożsamości oraz adres zamieszkania i zameldowania. Potrzebne się również dane teleadresowe umożliwiające kontakt z bankiem, czyli numer naszego telefonu i adres skrzynki poczty elektronicznej. Po zatwierdzeniu umów bank bezpłatnie dostarcza kartę płatniczą do rachunku wraz z pakietem aktywacyjnym, czyli min. instrukcją aktywacji karty. Coraz rzadziej można natknąć się na banki wymagają przy zakładaniu rachunku „deklaracji przelewu wynagrodzenia” na konto osobiste.

Zakładanie darmowego konta w banku w oddziale i przez infolinię

Obecnie rachunek osobisty założymy bez problemu poprzez sieć, korzystając z komputera stacjonarnego, smartfona, laptopa albo tabletu. Procedura jest bezpłatna zarówno przy dostarczeniu umowy przez kuriera, jak i potwierdzeniu jej za pomocą przelewu z naszego rachunku w innym banku. Wystarczy wypełnić wniosek online (formularz elektroniczny) w dowolnym momencie. Jeśli mamy obawy, że nie będziemy wiedzieli jak to zrobić, możemy udać się do oddziału instytucji finansowej. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą dowodu osobistego (czasem może być także potrzebny drugi dokument tożsamości), który będzie niezbędny do zawarcia umowy. Konsultant pomoże nam wybrać najlepszy dla nas produkt, odpowie na nasze pytania oraz przygotuje wymagane dokumenty. Możemy także założyć konto w banku dzwoniąc na infolinię, której numer znajdziemy na ulotce lub na stronie internetowej banku. Tutaj również otrzymamy rzetelną pomoc i dowiemy się, co trzeb zrobić, by mieć darmowe konto w banku. Procedura składania wniosku o rachunek polega na rozmowie z konsultantem oraz podaniu mu danych, niezbędnych do sporządzenia umowy. Podpisanie dokumentu następuje w oddziale banku lub w naszym domu – kurier przywozi dokumenty o umówionej wcześniej godzinie, a my musimy je podpisać. Jeśli wszystkie wymagane formalności (przede wszystkim podpisy klienta) zostały zachowane – konto zostanie uruchomione praktycznie natychmiast po zatwierdzeniu przez bank umowy. Dowiedz się więcej tutaj: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/konta/nest-konto

Jak założyć darmowe konto w banku przez internet?

Coraz więcej klientów zakłada konto drogą elektroniczną, co jest szybkie, wygodne i daje możliwość porównania ofert różnych banków oraz zapewnia ekspresową aktywację konta. Wniosek wypełnia się w witrynie i wysyła do banku. Drugim elementem procedury jest zawarcie umowy. Tu równie możemy poprosić o to, by kurier przywiózł dokumenty – wypełniamy je zgodnie z instrukcją z banku, a kurier przekazuje do banku. Druga metoda polega na wykonaniu przelewu weryfikacyjnego z dotychczasowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego na otwarty rachunek. Taki przekaz powoduje, że umowa staje się wiążąca dla obu stron.

Obecnie wszystkie osoby pracujące muszą mieć rachunek bankowy, na który będzie wpływało wynagrodzenie. Warto więc dowiedzieć się, jak założyć darmowe konto w banku, by móc szybko załatwić wszystkie formalności.

Jak szukać pracy w Sosnowcu?

0
Jak szukać pracy w Sosnowcu?

Długotrwałe poszukiwanie pracy może prowadzić do zniechęcania i frustracji. Zamiast się poddawać, warto przekuć niepowodzenia w motywację do dalszego działania. Nie jest to proste, ale by zdobyć pracę, należy zastanowić się, co robimy niewłaściwie i poprawić błędy.

Wykorzystanie sieci kontaktów jest zdecydowanie najbardziej efektywnym sposobem zdobycia zatrudnienia. Niektóre badania wskazują, że nawet osiemdziesiąt procent ludzi znajduje satysfakcjonującą pracę dzięki poleceniu przez znajomego. Gdzie obecnie łatwo o pracę przeczytasz w polecanym artykule. Jak widać, warto wykorzystać sieć kontaktów w trakcie poszukiwania pracy. Poinformujmy przyjaciół, członków rodziny o fakcie ubiegania się o angaż. Dobrze jest wręczyć im kilka egzemplarzy Curriculum Vitae. Możliwe, że będą mieli okazję przekazać dokument komuś, kto prowadzi rekrutację.

Metody poszukiwania pracy

Podstawowym dokumentem aplikacyjnym jest Curriculum Vitae. Warto zadbać, by było aktualne i odpowiadało aktualnym standardom. Pamiętając, że rekruter przeznacza średnio około 6 sekund na zapoznanie się z CV, dobrze zadbać, by było atrakcyjne nie tylko pod względem treści, ale także od strony wizualnej. Do CV dobrze załączyć list motywacyjny uzupełniający pierwszy dokument. W liście należy uzasadnić, dlaczego ubiegamy się właśnie o to konkretne stanowisko. Trzeba też przekonać pracodawcę, że wybór naszej kandydatury będzie najlepszy i z pewnością przyczynimy się do rozwoju firmy.

Rola mediów społecznościowych znacznie zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat. Nie służą już one wyłącznie do celów prywatnych. Stały się platformą wymiany informacji pomiędzy pracownikami i pracodawcami. Najbardziej popularne to Facebook i Twitter oraz LinkedIn. Warto za ich pośrednictwem stworzyć własny profil zawodowy i mieć na uwadze fakt, że rekruterzy często przeglądają profile kandydatów, zanim podejmą decyzję o dopuszczeniu ich do kolejnego etapu rekrutacji. Internet to także doskonałe źródło ogłoszeń o pracę. Aktualne oferty pojawiają się w popularnych serwisach pracy i tutaj np. możemy przeglądać ogłoszenia z Sosnowca i okolic.

Szczegóły mają znaczenie

Kolejnym etapem podczas procesu rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna. Dobrze jest przygotować się do niej starannie. Do stworzenia CV i listu motywacyjnego potrzebne są informacje na temat pracodawcy i stanowiska pracy. Tego typu wiadomości możemy wykorzystać w praktyce, podczas spotkania z rekruterem. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i dotyczy nie tylko odpowiedniego ubioru, ale także naszego zachowania. Dlatego postarajmy się ukryć stres, bądźmy opanowani, lecz pewni siebie. Zbyt ekspresyjna gestykulacja nie zostanie dobrze przyjęta. Warto skorzystać z porad zamieszczonych na stronach internetowych, które mówią na przykład o najczęściej zadawanych pytaniach oraz o tym jak wybrnąć z tych najtrudniejszych. Pamiętajmy także o tym, że elementem takiego spotkania z pracodawcą może być test sprawdzający w praktyce nasze umiejętności dotyczące na przykład znajomości programów komputerowych. Więcej na ten temat przeczytasz także w artykule pt. „5 porad jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej”.

W trakcie ubiegania się o pracę będziemy często musieli pokonać przynajmniej kilku innych kandydatów. Oni także z pewnością będą przygotowani do walki o angaż. Nie powinno nas to zniechęcać, a motywować do działania. Szczegółowo i dokładnie czytajmy oferty pracy. Zadbajmy o wiedzę na temat struktury firmy, do której aplikujemy. Bądźmy pewni naszych mocnych stron. Tak przygotowani mamy wielkie szanse na podpisanie umowy o pracę.

Idealna praca dla studenta

0
Idealna praca dla studenta

Idealna praca dla studenta to praca w restauracji. Daje ona możliwość ciągłego rozwoju, uczenia się nowych dań, a także wykorzystywania języka, którego przecież młodzi ludzie tak chętnie się uczą. Elastyczne godziny pracy i napiwki powodują, że nie jesteśmy ograniczeni w żaden sposób. Grafik możemy ułożyć tak, aby nie kolidował z zajęciami. Weekendy i nadgodziny to idealna okazja, aby zarobić więcej, niż mielibyśmy okazję w jakimkolwiek innym zawodzie?

Gdzie szukać ogłoszeń o pracy w restauracji w internecie? Ciągłe odwiedzanie stron różnych restauracji czy przeglądanie portali społecznościowych bywa naprawdę uciążliwe, dlatego że wielu pracodawców nie podaje wszystkich podstawowych informacji. Próby dodzwonienia się i różne sposoby rekrutacji zniechęcają wiele młodych osób chcących kandydować na dane stanowisko.

U nas znajdziesz wyselekcjonowane ogłoszenia w internecie z pracą w restauracji, dzięki czemu znalezienie pracy będzie znacznie łatwiejsze. Wolisz pracować od rana do wieczora? A może w weekendy? Regularna praca czy imprezy okolicznościowe? Każdy szuka czego innego, niektórym wszystko jedno, gdzie znajdą pracę. Nam zależy na tym, aby każdy jak najszybciej i w jak najprostszy sposób odnalazł to, czego szuka.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie szukać ogłoszeń o pracy w restauracji w internecie, skorzystaj z naszych usług. Praca w restauracji czeka na ciebie, a jej znalezienie nigdy nie było tak proste.
Marzysz o młodych zespole, napiwkach i rozwoju? Praca w restauracji jest więc idealna dla Ciebie!

Nieważne, czy masz doświadczenie w pracy w gastronomii czy nie, spośród wielu ofert na pewno znajdziesz taką, która będzie dostosowana do Twoich wymagań i umiejętności. Właściwie wszystkie oferty wymagają książeczki sanepidowskiej, ale jeżeli jej nie masz, to wielu pracodawców zgadza się na wyrobienie jej już w trakcie trwania procesu rekrutacyjnego, nie musisz się więc zrażać.
Praca w restauracji bez książeczki sanepidowskiej nie jest możliwa, ale wyrobieniem jej możesz zająć się później. Na etapie rekrutacji nie musisz się więc niczym martwić. Pracodawca wyjaśni ci wszystko i pomoże z jej wyrobieniem.

Znalezienie oferty pracy w restauracji jest najprostsze przez Internet, dzięki czemu nie musisz odwiedzać lokali ani chodzić po mieście, szukając ogłoszeń. Ogromna baza ofert pracy w restauracji jest dostępna w naszym portalu. Przejrzyj oferty i wybierz najlepszą.

Praca w restauracji to bardzo popularny wybór, zarówno wśród osób młodych, które dopiero wchodzą na rynek pracy, jak i wśród osób doświadczonych, które chcą się rozwijać. Branża gastronomiczna stwarza wiele możliwość, a bycie kucharzem to bardzo ceniony zawód w polskich realiach, stwarzający pole nie tylko do samorealizacji zawodowej, ale także artystycznej. Wymyślanie nowych dań pozwala dać upust wyobraźni, a jeśli twoje pomysły zostaną docenione przez klientów, szef na pewno zareaguje, co przeniesie się na odpowiednio wyższe zarobki.
Praca w restauracji to naprawdę dobry pomysł. Znajdź pracę w restauracji przez Internet.

Znajomość języka angielskiego, czyli nowy fundament sukcesu

0
Znajomość języka angielskiego, czyli nowy fundament sukcesu

Nauka języka obcego to obecnie nie ekstrawagancja, trudno ją rozważać nawet w charakterze wolnego wyboru. Zarówno zdobywanie wiedzy, jak i pełne czerpanie z osiągnięć kultury i sztuki wymaga sprawnej komunikacji, a to czyni naukę języków obcych koniecznym, ale też przyjemnym obowiązkiem.

Świat bez granic

Wbrew powszechnemu mniemaniu język angielski nie jest najczęściej używanym językiem świata, zajmuje on dopiero trzecie miejsce. Pozycję pierwszą okupuje język mandaryński,  w czym nie ma nic dziwnego, stanowi on bowiem mowę ojczystą dla 1,3 miliarda ludzi. Na drugim miejscu znajdziemy język hiszpański z liczbą niemal 450 milionów użytkowników, głównie mieszkańców Ameryki Środkowej i Południowej. Jednak to nie ilość, lecz powszechność stanowi o sukcesie języka angielskiego. O ile w wypadku dialektów mandaryńskich trudno mówić o uniwersalności, to po angielsku porozumiemy się w niemal każdym zakątku świata. Język ten zdominował świat kultury i biznesu, ale też znacząco ułatwił codzienną komunikację.

Wyjeżdżając  do nawet bardzo egzotycznych krajów, mamy dużą szansę na spotkanie osoby będącej w stanie porozumieć się po angielsku, w rejonach atrakcyjnych turystycznie taka sytuacja jest wręcz normą. Nie będzie to może poziom literacki, jednak w zupełności wystarczy, aby dokonać zakupów czy też uzyskać pomoc w znalezieniu drogi. Nie trzeba jednak wyjeżdżać, a nawet nie trzeba wstawać sprzed monitora komputerowego, aby docenić znaczenie znajomości języka angielskiego. Możliwość korzystania z bogatej biblioteki anglojęzycznych tekstów, zarówno specjalistycznych, jak i literackich, znacznie ułatwia zdobywanie wiedzy i poszerzanie horyzontów. Równie istotna jest możliwość swobodnej wymiany myśli z rówieśnikami oraz osobami, z którymi dzielimy zainteresowania i pasje.

Polacy w czołówce

Dane statystyczne pokazują, że jeśli chodzi o znajomość języka angielskiego, Polacy nie mają się czego wstydzić. Badania obejmujące 80 państw świata plasują nasz kraj w okolicach 10 miejsca. Cieszy również fakt, że co roku zwiększa się odsetek mieszkańców Polski władających językiem Szekspira. Najlepiej radzą sobie osoby młode, w badanej grupie o przedziale wiekowym od 18 do 20 roku życia językiem angielskim władało 67% respondentów, podczas gdy w grupie obejmującej osoby, których wiek przekroczył 41 lat, odsetek ten był znacznie niższy i oscylował w  okolicach 55%. Pewną ciekawostkę stanowią różnice w znajomości języka w zależności od płci. We wszystkich grupach wiekowych prym wiodą kobiety. Dysproporcje nie są duże, bo zaledwie dwuprocentowe, jest to jednak fakt godny odnotowania.

Tak korzystne wyniki w dużej mierze zawdzięczamy systemowi edukacji. Nauka języka obcego jest obowiązkowa już dla najmłodszych, a angielski jest w tym wypadku najczęstszym wyborem. Poza placówkami edukacji publicznej chętni mogą skorzystać z ofert niezależnych specjalistów, czego dobry przykład znajdziemy pod adresem http://www.malalingua.com.pl/. Oferta firmy udowadnia, że nauka języka nie musi oznaczać mozolnego ślęczenia nad książkami, a nowoczesne metody przekazywania wiedzy potrafią sprawnie łączyć skuteczność z atrakcyjną formą. Język angielski dla dzieci przekazywany w postaci interaktywnych zadań, często o charakterze zabawowym, jest przyswajany szybko, a przede wszystkim efektywnie. Warto skorzystać z takich możliwości, drzwi na świat otwierają się przecież coraz szerzej.

Kredyt przez Internet czy w placówce? Co wybrać?

0
Kredyt przez Internet czy w placówce? Co wybrać?

Na polskim rynku produktów finansowych działa wiele banków, które zapewniają swoim klientom dostęp do różnych typów produktów, takich jak konta bankowe, lokaty oraz kredyty. Największym źródłem zarobku instytucji bankowych są oczywiście kredyty. Cieszą się one dość dużą popularnością wśród klientów banków, którzy szukają sposobów na pozyskanie dodatkowego finansowania, które może być spłacane w wygodnych dla nich ratach. Dużą zaletą współczesnych banków jest to, że pozwalają one klientom na otrzymanie kredytu przez Internet.

Kredyty gotówkowe przez Internet zyskują na popularności i coraz częściej wypierają tradycyjne kredyty zaciągane w placówkach banków. Ludzie chętnie wybierają wersję internetową, ponieważ dzięki niej nie muszą wychodzić z domu ani wypełniać wielu dokumentów. Duża wygoda i ograniczenie formalności do minimum to atuty, dzięki którym kredyty gotówkowe przez Internet można otrzymać o wiele łatwiej i szybciej w porównaniu do kredytów zaciąganych w oddziałach banków.

Od czego uzależnione są ceny kredytów dostępnych w Internecie?

Należy pamiętać, że kredyty gotówkowe przez Internet różnią się od siebie jeśli chodzi o warunki, parametry i cenę, w zależności od oferującego je banku. Na ogólną cenę kredytu wpływa między innymi wykupienie ubezpieczenia, posiadanie konta w banku kredytującym czy też składanie wniosku w oddziale albo w serwisie bankowości elektronicznej. Można zauważyć, że większość banków chętniej udziela korzystnych kredytów klientom, którzy wykupili dodatkowe ubezpieczenie lub posiadającym u nich konto. Tacy klienci mogą liczyć nie tylko na wyższe kwoty kredytu, ale również na niższe oprocentowanie oraz niższą prowizję za udzielenie kredytu.

Praktyczne, komfortowe i tanie rozwiązanie

W porównaniu z produktami dostępnymi w oddziałach banków, kredyty gotówkowe przez Internet są o wiele wygodniejszą opcją. Przede wszystkim o finansowanie można wnioskować w dowolnym miejscu i czasie, pod warunkiem posiadania urządzenia z dostępem do Internetu. Innymi słowy, nie trzeba martwić się godzinami otwarcia oddziału banku, czekaniem w długich kolejkach oraz innymi niedogodnościami. Warto też dodać, że banki zachęcają klientów do korzystania z nowoczesnych kanałów wnioskowania o kredyt. W związku z tym w przypadku większości instytucji bankowych, można zauważyć, że kredyty gotówkowe przez Internet są tańsze od ich odpowiedników dostępnych w oddziałach banków. W Internecie są dostępne tylko niektóre typy kredytów. W przypadku kredytów konsolidacyjnych czy też kredytów z zabezpieczeniem, należy udać się do placówki banku.

https://nestbank.pl/

Jak skutecznie i wygodnie szukać kredytów online?

W Polsce dostępnych jest wiele instytucji bankowych, które oferują swoim klientom kredyty gotówkowe przez Internet. Dzięki dużej konkurencji, klienci mogą liczyć na ciekawe oferty, atrakcyjne oprocentowanie lub promocje. Samodzielne znalezienie kredytu o parametrach dopasowanych do własnych usług może być zadaniem trudnym i czasochłonnym. Warto więc skorzystać z pomocy doradców finansowych znających rynek i będących w stanie dopasować konkretne oferty do potrzeb klientów. Inną opcją jest zastosowanie internetowych rankingów oraz porównywarek, dzięki którym można szybko porównać kredyty gotówkowe przez Internet. Należy jednak zwracać uwagę tylko na rankingi i porównywarki, które są aktualizowane na bieżąco.

Ciepły montaż okien

0
Ciepły montaż okien

W obecnych czasach spotkać się można z kilkoma technologiami montażu okien. Mimo to, sposobów nie ma wiele. Wyróżnia się po prostu prawidłowych lub nieprawidłowy. Warto zatem mieć na uwadze, że przy wyborze okna, należy także zatrudnić odpowiednią, profesjonalną i doświadczoną ekipę montażową, która prawidłowo je zamontuje.

Montaż okien – jak zrobić to dobrze?

Za takim rozwiązaniem z całą pewnością przemawia fakt, iż aż dziewięćdziesiąt procent usterek związanych z oknami, związanych jest właśnie z nieprawidłowym montażem. Nie powinno więc nikogo dziwić, że producenci okien rekomendują zakup okien w sprawdzonych punktach sprzedaży. To właśnie oferują bowiem usługi montażowe wraz z kupnem. Jednocześnie pozwala to producentowi mieć pewność, że wszystko zostało wykonane przez osoby zaufane.

Rodzaje montażu okien

Wbrew pozorom, wyróżnia się – w branży okiennej – dwa podstawowe sposoby montowania. Są to: sposób prawidłowy i nieprawidłowy. Dla wielu wydać się może to śmieszne, ale fachowcy sami przyznają, że montaż jest istotnym elementem wymiany okien. To właśnie on jest odpowiedzialny za prawidłowe sprawowanie się ich oraz późniejsze, możliwe usterki.

Warto mieć na uwadze, że nawet najlepszy i najdroższy produkt nie będzie w stanie działać, jeśli nie zostanie właściwie zamontowany oraz wmontowany w ścianę budynku.

Chodzi bowiem o to, że różne rodzaje okien posiadają odmienne rodzaje montażu. Inaczej montuje się standardowe okna, inaczej okna antywłamaniowe, a jeszcze inaczej okna energooszczędne.

Jak wygląda montaż standardowy?

Z całą pewnością najbardziej znanym jest montaż standardowy, który najlepiej spełnia wszystkie wymagania użytkowników (klientów). Można go – co ciekawe – dopasować zarówno do rodzaju, jak też i grubości ściany. Przed montażem właściwym jednak wykonuje się projekt wykonawczy.

W ścianach jednowarstwowych okna jest wstawiane w tak zwanej połowie szerokości, a w dwuwarstwowych – przy zewnętrznej krawędzi. Jeśli jednak ściana jest aż trójwarstwowa, wówczas okna wstawia się na poziomie ocieplenia. Aby przymocować okna tego typu, stosuje się specjalne kotwy lub dyble. W tym wypadku jednak ostateczna decyzja należy do montażystów.

Etapy montażu okien

Prawidłowy montaż okien jest podzielony na etapy. Niezwykle ważne jest to, aby przygotować wcześniej mur do tego zabiegu. Powierzchnię ościeżu, to jest otworu okiennego na początku starannie się czyści. W ten sposób można usunąć wszystkie luźne kawałki muru, a także innych zanieczyszczeń.

Okno następnie wstawia się w taki sposób, aby odległość od muru u góry oraz po bokach była dokładnie taka sama. U dołu z kolei należy zostawić nieco więcej przestrzeni, tak aby w późniejszym czasie można było zamontować również parapet lub inne podokienniki. Ramę okna unieruchamia się klinami.

Kolejnym etapem jest montowanie ościeżnicy, a następnie izolacja miejsca między oknem a murem. Umożliwia to szczelny montaż okien. Ten moment jest bardzo kluczowy dla parametrów izolacyjnych. Nieprawidłowe uszczelnienie sprawi, że nawet najlepsze okna nie będą odpowiednio izolowały pomieszczenia.

Ciepły montaż okien

W przypadku okien energooszczędnych, montaż wygląda nieco inaczej. W takich przypadku niezwykle ważne jest, aby jak najbardziej starannie uszczelnić ościeżnicę. Pozwoli to usunąć jakiekolwiek istniejące mostki cieplne, przez które uciekać może ciepłe powietrze. Powierzchnię więc wyrównuje się, a do uszczelnienia kładzie aż trzy warstwy izolacyjne.

Pierwsza warstwa posiada taśmę paroprzepuszczalną, która ma za zadanie zabezpieczać izolację przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Warstwa druga, to jest środkowa, najczęściej osiada piankę poliuretanową, która znajduje się między oknem a ościeżnicą. Montaż okien z użyciem folii okiennych to trzecia warstwa. Folia paroszczelna ma chronić wspomnianą piankę przed wilgocią.

Taki rodzaj montażu nazywany jest montażem ciepłym, który pozwala na dużą oszczędność energii cieplnej, w szczególności w okresie zimowym.

Więcej o ciepłym montażu okien przeczytasz na http://oknotest.pl/montaz-okien/cieply-montaz-nie-daj-sie-nabrac