niedziela, Wrzesień 15, 2019

Idealna praca dla studenta

0
Idealna praca dla studenta

Idealna praca dla studenta to praca w restauracji. Daje ona możliwość ciągłego rozwoju, uczenia się nowych dań, a także wykorzystywania języka, którego przecież młodzi ludzie tak chętnie się uczą. Elastyczne godziny pracy i napiwki powodują, że nie jesteśmy ograniczeni w żaden sposób. Grafik możemy ułożyć tak, aby nie kolidował z zajęciami. Weekendy i nadgodziny to idealna okazja, aby zarobić więcej, niż mielibyśmy okazję w jakimkolwiek innym zawodzie?

Gdzie szukać ogłoszeń o pracy w restauracji w internecie? Ciągłe odwiedzanie stron różnych restauracji czy przeglądanie portali społecznościowych bywa naprawdę uciążliwe, dlatego że wielu pracodawców nie podaje wszystkich podstawowych informacji. Próby dodzwonienia się i różne sposoby rekrutacji zniechęcają wiele młodych osób chcących kandydować na dane stanowisko.

U nas znajdziesz wyselekcjonowane ogłoszenia w internecie z pracą w restauracji, dzięki czemu znalezienie pracy będzie znacznie łatwiejsze. Wolisz pracować od rana do wieczora? A może w weekendy? Regularna praca czy imprezy okolicznościowe? Każdy szuka czego innego, niektórym wszystko jedno, gdzie znajdą pracę. Nam zależy na tym, aby każdy jak najszybciej i w jak najprostszy sposób odnalazł to, czego szuka.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie szukać ogłoszeń o pracy w restauracji w internecie, skorzystaj z naszych usług. Praca w restauracji czeka na ciebie, a jej znalezienie nigdy nie było tak proste.
Marzysz o młodych zespole, napiwkach i rozwoju? Praca w restauracji jest więc idealna dla Ciebie!

Nieważne, czy masz doświadczenie w pracy w gastronomii czy nie, spośród wielu ofert na pewno znajdziesz taką, która będzie dostosowana do Twoich wymagań i umiejętności. Właściwie wszystkie oferty wymagają książeczki sanepidowskiej, ale jeżeli jej nie masz, to wielu pracodawców zgadza się na wyrobienie jej już w trakcie trwania procesu rekrutacyjnego, nie musisz się więc zrażać.
Praca w restauracji bez książeczki sanepidowskiej nie jest możliwa, ale wyrobieniem jej możesz zająć się później. Na etapie rekrutacji nie musisz się więc niczym martwić. Pracodawca wyjaśni ci wszystko i pomoże z jej wyrobieniem.

Znalezienie oferty pracy w restauracji jest najprostsze przez Internet, dzięki czemu nie musisz odwiedzać lokali ani chodzić po mieście, szukając ogłoszeń. Ogromna baza ofert pracy w restauracji jest dostępna w naszym portalu. Przejrzyj oferty i wybierz najlepszą.

Praca w restauracji to bardzo popularny wybór, zarówno wśród osób młodych, które dopiero wchodzą na rynek pracy, jak i wśród osób doświadczonych, które chcą się rozwijać. Branża gastronomiczna stwarza wiele możliwość, a bycie kucharzem to bardzo ceniony zawód w polskich realiach, stwarzający pole nie tylko do samorealizacji zawodowej, ale także artystycznej. Wymyślanie nowych dań pozwala dać upust wyobraźni, a jeśli twoje pomysły zostaną docenione przez klientów, szef na pewno zareaguje, co przeniesie się na odpowiednio wyższe zarobki.
Praca w restauracji to naprawdę dobry pomysł. Znajdź pracę w restauracji przez Internet.

Znajomość języka angielskiego, czyli nowy fundament sukcesu

0
Znajomość języka angielskiego, czyli nowy fundament sukcesu

Nauka języka obcego to obecnie nie ekstrawagancja, trudno ją rozważać nawet w charakterze wolnego wyboru. Zarówno zdobywanie wiedzy, jak i pełne czerpanie z osiągnięć kultury i sztuki wymaga sprawnej komunikacji, a to czyni naukę języków obcych koniecznym, ale też przyjemnym obowiązkiem.

Świat bez granic

Wbrew powszechnemu mniemaniu język angielski nie jest najczęściej używanym językiem świata, zajmuje on dopiero trzecie miejsce. Pozycję pierwszą okupuje język mandaryński,  w czym nie ma nic dziwnego, stanowi on bowiem mowę ojczystą dla 1,3 miliarda ludzi. Na drugim miejscu znajdziemy język hiszpański z liczbą niemal 450 milionów użytkowników, głównie mieszkańców Ameryki Środkowej i Południowej. Jednak to nie ilość, lecz powszechność stanowi o sukcesie języka angielskiego. O ile w wypadku dialektów mandaryńskich trudno mówić o uniwersalności, to po angielsku porozumiemy się w niemal każdym zakątku świata. Język ten zdominował świat kultury i biznesu, ale też znacząco ułatwił codzienną komunikację.

Wyjeżdżając  do nawet bardzo egzotycznych krajów, mamy dużą szansę na spotkanie osoby będącej w stanie porozumieć się po angielsku, w rejonach atrakcyjnych turystycznie taka sytuacja jest wręcz normą. Nie będzie to może poziom literacki, jednak w zupełności wystarczy, aby dokonać zakupów czy też uzyskać pomoc w znalezieniu drogi. Nie trzeba jednak wyjeżdżać, a nawet nie trzeba wstawać sprzed monitora komputerowego, aby docenić znaczenie znajomości języka angielskiego. Możliwość korzystania z bogatej biblioteki anglojęzycznych tekstów, zarówno specjalistycznych, jak i literackich, znacznie ułatwia zdobywanie wiedzy i poszerzanie horyzontów. Równie istotna jest możliwość swobodnej wymiany myśli z rówieśnikami oraz osobami, z którymi dzielimy zainteresowania i pasje.

Polacy w czołówce

Dane statystyczne pokazują, że jeśli chodzi o znajomość języka angielskiego, Polacy nie mają się czego wstydzić. Badania obejmujące 80 państw świata plasują nasz kraj w okolicach 10 miejsca. Cieszy również fakt, że co roku zwiększa się odsetek mieszkańców Polski władających językiem Szekspira. Najlepiej radzą sobie osoby młode, w badanej grupie o przedziale wiekowym od 18 do 20 roku życia językiem angielskim władało 67% respondentów, podczas gdy w grupie obejmującej osoby, których wiek przekroczył 41 lat, odsetek ten był znacznie niższy i oscylował w  okolicach 55%. Pewną ciekawostkę stanowią różnice w znajomości języka w zależności od płci. We wszystkich grupach wiekowych prym wiodą kobiety. Dysproporcje nie są duże, bo zaledwie dwuprocentowe, jest to jednak fakt godny odnotowania.

Tak korzystne wyniki w dużej mierze zawdzięczamy systemowi edukacji. Nauka języka obcego jest obowiązkowa już dla najmłodszych, a angielski jest w tym wypadku najczęstszym wyborem. Poza placówkami edukacji publicznej chętni mogą skorzystać z ofert niezależnych specjalistów, czego dobry przykład znajdziemy pod adresem http://www.malalingua.com.pl/. Oferta firmy udowadnia, że nauka języka nie musi oznaczać mozolnego ślęczenia nad książkami, a nowoczesne metody przekazywania wiedzy potrafią sprawnie łączyć skuteczność z atrakcyjną formą. Język angielski dla dzieci przekazywany w postaci interaktywnych zadań, często o charakterze zabawowym, jest przyswajany szybko, a przede wszystkim efektywnie. Warto skorzystać z takich możliwości, drzwi na świat otwierają się przecież coraz szerzej.

Kredyt przez Internet czy w placówce? Co wybrać?

0
Kredyt przez Internet czy w placówce? Co wybrać?

Na polskim rynku produktów finansowych działa wiele banków, które zapewniają swoim klientom dostęp do różnych typów produktów, takich jak konta bankowe, lokaty oraz kredyty. Największym źródłem zarobku instytucji bankowych są oczywiście kredyty. Cieszą się one dość dużą popularnością wśród klientów banków, którzy szukają sposobów na pozyskanie dodatkowego finansowania, które może być spłacane w wygodnych dla nich ratach. Dużą zaletą współczesnych banków jest to, że pozwalają one klientom na otrzymanie kredytu przez Internet.

Kredyty gotówkowe przez Internet zyskują na popularności i coraz częściej wypierają tradycyjne kredyty zaciągane w placówkach banków. Ludzie chętnie wybierają wersję internetową, ponieważ dzięki niej nie muszą wychodzić z domu ani wypełniać wielu dokumentów. Duża wygoda i ograniczenie formalności do minimum to atuty, dzięki którym kredyty gotówkowe przez Internet można otrzymać o wiele łatwiej i szybciej w porównaniu do kredytów zaciąganych w oddziałach banków.

Od czego uzależnione są ceny kredytów dostępnych w Internecie?

Należy pamiętać, że kredyty gotówkowe przez Internet różnią się od siebie jeśli chodzi o warunki, parametry i cenę, w zależności od oferującego je banku. Na ogólną cenę kredytu wpływa między innymi wykupienie ubezpieczenia, posiadanie konta w banku kredytującym czy też składanie wniosku w oddziale albo w serwisie bankowości elektronicznej. Można zauważyć, że większość banków chętniej udziela korzystnych kredytów klientom, którzy wykupili dodatkowe ubezpieczenie lub posiadającym u nich konto. Tacy klienci mogą liczyć nie tylko na wyższe kwoty kredytu, ale również na niższe oprocentowanie oraz niższą prowizję za udzielenie kredytu.

Praktyczne, komfortowe i tanie rozwiązanie

W porównaniu z produktami dostępnymi w oddziałach banków, kredyty gotówkowe przez Internet są o wiele wygodniejszą opcją. Przede wszystkim o finansowanie można wnioskować w dowolnym miejscu i czasie, pod warunkiem posiadania urządzenia z dostępem do Internetu. Innymi słowy, nie trzeba martwić się godzinami otwarcia oddziału banku, czekaniem w długich kolejkach oraz innymi niedogodnościami. Warto też dodać, że banki zachęcają klientów do korzystania z nowoczesnych kanałów wnioskowania o kredyt. W związku z tym w przypadku większości instytucji bankowych, można zauważyć, że kredyty gotówkowe przez Internet są tańsze od ich odpowiedników dostępnych w oddziałach banków. W Internecie są dostępne tylko niektóre typy kredytów. W przypadku kredytów konsolidacyjnych czy też kredytów z zabezpieczeniem, należy udać się do placówki banku.

https://nestbank.pl/

Jak skutecznie i wygodnie szukać kredytów online?

W Polsce dostępnych jest wiele instytucji bankowych, które oferują swoim klientom kredyty gotówkowe przez Internet. Dzięki dużej konkurencji, klienci mogą liczyć na ciekawe oferty, atrakcyjne oprocentowanie lub promocje. Samodzielne znalezienie kredytu o parametrach dopasowanych do własnych usług może być zadaniem trudnym i czasochłonnym. Warto więc skorzystać z pomocy doradców finansowych znających rynek i będących w stanie dopasować konkretne oferty do potrzeb klientów. Inną opcją jest zastosowanie internetowych rankingów oraz porównywarek, dzięki którym można szybko porównać kredyty gotówkowe przez Internet. Należy jednak zwracać uwagę tylko na rankingi i porównywarki, które są aktualizowane na bieżąco.

Ciepły montaż okien

0
Ciepły montaż okien

W obecnych czasach spotkać się można z kilkoma technologiami montażu okien. Mimo to, sposobów nie ma wiele. Wyróżnia się po prostu prawidłowych lub nieprawidłowy. Warto zatem mieć na uwadze, że przy wyborze okna, należy także zatrudnić odpowiednią, profesjonalną i doświadczoną ekipę montażową, która prawidłowo je zamontuje.

Montaż okien – jak zrobić to dobrze?

Za takim rozwiązaniem z całą pewnością przemawia fakt, iż aż dziewięćdziesiąt procent usterek związanych z oknami, związanych jest właśnie z nieprawidłowym montażem. Nie powinno więc nikogo dziwić, że producenci okien rekomendują zakup okien w sprawdzonych punktach sprzedaży. To właśnie oferują bowiem usługi montażowe wraz z kupnem. Jednocześnie pozwala to producentowi mieć pewność, że wszystko zostało wykonane przez osoby zaufane.

Rodzaje montażu okien

Wbrew pozorom, wyróżnia się – w branży okiennej – dwa podstawowe sposoby montowania. Są to: sposób prawidłowy i nieprawidłowy. Dla wielu wydać się może to śmieszne, ale fachowcy sami przyznają, że montaż jest istotnym elementem wymiany okien. To właśnie on jest odpowiedzialny za prawidłowe sprawowanie się ich oraz późniejsze, możliwe usterki.

Warto mieć na uwadze, że nawet najlepszy i najdroższy produkt nie będzie w stanie działać, jeśli nie zostanie właściwie zamontowany oraz wmontowany w ścianę budynku.

Chodzi bowiem o to, że różne rodzaje okien posiadają odmienne rodzaje montażu. Inaczej montuje się standardowe okna, inaczej okna antywłamaniowe, a jeszcze inaczej okna energooszczędne.

Jak wygląda montaż standardowy?

Z całą pewnością najbardziej znanym jest montaż standardowy, który najlepiej spełnia wszystkie wymagania użytkowników (klientów). Można go – co ciekawe – dopasować zarówno do rodzaju, jak też i grubości ściany. Przed montażem właściwym jednak wykonuje się projekt wykonawczy.

W ścianach jednowarstwowych okna jest wstawiane w tak zwanej połowie szerokości, a w dwuwarstwowych – przy zewnętrznej krawędzi. Jeśli jednak ściana jest aż trójwarstwowa, wówczas okna wstawia się na poziomie ocieplenia. Aby przymocować okna tego typu, stosuje się specjalne kotwy lub dyble. W tym wypadku jednak ostateczna decyzja należy do montażystów.

Etapy montażu okien

Prawidłowy montaż okien jest podzielony na etapy. Niezwykle ważne jest to, aby przygotować wcześniej mur do tego zabiegu. Powierzchnię ościeżu, to jest otworu okiennego na początku starannie się czyści. W ten sposób można usunąć wszystkie luźne kawałki muru, a także innych zanieczyszczeń.

Okno następnie wstawia się w taki sposób, aby odległość od muru u góry oraz po bokach była dokładnie taka sama. U dołu z kolei należy zostawić nieco więcej przestrzeni, tak aby w późniejszym czasie można było zamontować również parapet lub inne podokienniki. Ramę okna unieruchamia się klinami.

Kolejnym etapem jest montowanie ościeżnicy, a następnie izolacja miejsca między oknem a murem. Umożliwia to szczelny montaż okien. Ten moment jest bardzo kluczowy dla parametrów izolacyjnych. Nieprawidłowe uszczelnienie sprawi, że nawet najlepsze okna nie będą odpowiednio izolowały pomieszczenia.

Ciepły montaż okien

W przypadku okien energooszczędnych, montaż wygląda nieco inaczej. W takich przypadku niezwykle ważne jest, aby jak najbardziej starannie uszczelnić ościeżnicę. Pozwoli to usunąć jakiekolwiek istniejące mostki cieplne, przez które uciekać może ciepłe powietrze. Powierzchnię więc wyrównuje się, a do uszczelnienia kładzie aż trzy warstwy izolacyjne.

Pierwsza warstwa posiada taśmę paroprzepuszczalną, która ma za zadanie zabezpieczać izolację przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Warstwa druga, to jest środkowa, najczęściej osiada piankę poliuretanową, która znajduje się między oknem a ościeżnicą. Montaż okien z użyciem folii okiennych to trzecia warstwa. Folia paroszczelna ma chronić wspomnianą piankę przed wilgocią.

Taki rodzaj montażu nazywany jest montażem ciepłym, który pozwala na dużą oszczędność energii cieplnej, w szczególności w okresie zimowym.

Więcej o ciepłym montażu okien przeczytasz na http://oknotest.pl/montaz-okien/cieply-montaz-nie-daj-sie-nabrac

Życie na kredyt, czyli jak wydostać się z sieci chwilówek

0
Życie na kredyt, czyli jak wydostać się z sieci chwilówek

Zakup mieszkania czy samochodu to wydatek najczęściej znacznie wykraczający poza bieżące możliwości finansowe przeciętnego obywatela naszego kraju. Wprawdzie oszczędzanie jest bardzo dobrym sposobem na osiąganie celów, ale czy zbieranie pieniędzy przez czterdzieści lat jest lepsze niż wzięcie kredytu hipotecznego? Jeśli wydatek jest ważny dla nas teraz, a nie w odległej perspektywie czasowej – pożyczka jest niezbędna. Jednak nie wszystkie zaciągane zobowiązania mają takie ważne cele perspektywiczne jak mieszkanie czy rozwój firmy.

Zgodnie z danymi udostępnianymi przez Krajowy Rejestr Długów Polacy zadłużają się coraz chętniej i coraz bardziej. Rosną zarówno bezwzględne kwoty zadłużenia w przeliczeniu na statystycznego obywatela, a także znacznie powiększa się kwota długów, które są obciążeniem niemożliwym do spłaty. Czasem jest to wynik nietrafionej inwestycji lub skutek choroby czy innego poważnego zdarzenia losowego. Częściej jednak wplątanie się w sieć zadłużenia to wynik braku podstawowej edukacji ekonomicznej, lekkomyślności, czy uzależnienia od zakupów, hazardu, alkoholu, więc wyjście z pętli chwilówek wymaga trudu i czasu.

Najdroższe chwile w życiu

Tylko klika kliknięć myszką komputerową wystarczy, aby na koncie pojawiła się pożyczka – taki schemat sprzedaży produktów finansowych dotyczy głównie instytucji udzielających pożyczek poza bankami. Tak zwane chwilówki bierze się szybko i oddaje w krótkim czasie. Ze zwrotem zadłużenia jest jednak czasem problem – koszty całkowite tego rodzaju długów są ogromne i często przerastają możliwości finansowe dłużników.

Chwilówki można brać przez całą dobę w każdym dniu tygodnia. Nie wymaga się żadnych zaświadczeń o zatrudnieniu, dochodach, małżonkach. Osoby sięgające po szybki kredyt nie czytają dokładnie umów, a często sugerując się pierwszą promocyjną darmową pożyczką w tej instytucji myślą, że kolejne są równie korzystne. Tymczasem dług narasta lawinowo i po kilku miesiącach listonosz może dostarczyć sądowy nakaz zwrotu zadłużenia. A gdy równocześnie do drzwi dłużnika zapuka komornik utrata dorobku całego życia jest jak najbardziej realna.

Wizję komorniczej egzekucji czy więzienia może skutecznie oddalić kredyt konsolidacyjny – solidny produkt bankowy, dzięki któremu możliwa jest wcześniejsza spłata pożyczek.

Jak wziąć kredyt na spłatę chwilówek?

Wzięcie kolejnego kredytu służącego spłacie zadłużenia należy poprzedzić głębokim namysłem i sprawdzeniem oferty rynkowej w tym obszarze. Pomocne mogą być serwisy internetowe, które zajmują się doradztwem finansowym. Jednym z lepszych jest na pewno portal splatachwilowek.pl opinie, który w wyjątkowo przystępny, ale na wskroś profesjonalny sposób opisuje procedury udzielania kredytów przeznaczonych na oddłużenie.

Solidne analizy przed decyzją o wzięciu kredytu są konieczne, bo choć kredyt oddłużeniowy uwalnia dłużników od lichwiarskich odsetek parabanków, to sam w sobie jest również produktem finansowym, za który trzeba zapłacić. Warto więc poświęcić trochę czasu i wysiłku na znalezienie najlepszej opcji dla siebie.

Pierwszym krokiem potencjalnego pożyczkobiorcy jest zgromadzenia niezbędnej dokumentacji. Ubiegając się o kredyt konsolidacyjny należy mieć:

– wyciągi z konta potwierdzające zadłużenie,
– wyciągi z kart kredytowych (jeśli takie się posiada),
– umowy potwierdzające zaciąganie zobowiązań,
– wezwania komornika lub sądowe wezwania do spłaty zadłużenia

oraz wszystkie inne dokumenty poświadczające trudną sytuację finansową, na przykład ponaglenia wzywające do uregulowania czynszu, rachunków za media i tym podobne.

Bank udzielający kredytów zainteresowany będzie historią kredytową klienta. Jeśli poprzednie kredyty starał się on regulować solidnie i terminowo, to szanse na uzyskanie pożyczki są większe, niż w przypadku osób nierzetelnych.

Do uzyskania konsolidacji chwilówek czy innych produktów finansowych niezbędne jest posiadanie zaświadczeń o zatrudnieniu (decyzji o emeryturze lub rencie) oraz o wysokości dochodów. Należy również odpowiednim aktem USC udowodnić swój stan cywilny.

Czy warto brać kredyt oddłużeniowy?

Kredyt konsolidacyjny jest, jak każdy inny tego rodzaju produkt bankowy, sprzedawany klientom za dość wysoką cenę. Nie odczuwa się tego od razu, bo kredyt spłaca się przez kilkanaście albo i kilkadziesiąt lat. Jednak mimo pewnych kosztów znacznie łatwiej spłaca się jeden kredyt, zamiast kliku chwilówek z wysokim oprocentowaniem.

Dopuszczalne kwoty kredytów konsolidacyjnych (do 300 tys. złotych bez zabezpieczeń) pozwalają na spłatę kilku innych pożyczek i spokojne funkcjonowanie dłużnika przez kolejne lata. Konsolidacja chwilówek i wcześniejsza spłata zadłużenia ma największy sens, gdy dłużnik zakłada, że to będzie dla niego początek nowego życia bez chwilówek.

Ważne jest podejście dłużnika do nowego kredytu. Jeśli zaciągając kredyt będzie on myślał o wydawaniu pieniędzy na przyjemności, to nie ma takiego kredytu na świecie, który uratuje go przed bankructwem. Tylko ciężka praca, wyrzeczenia i oszczędność może przywrócić stabilizację finansową dłużnikowi oraz jego bliskim. Kredyt oddłużeniowy należy spłacać systematycznie i terminowo, w przeciwnym razie stanie się on podobnym obciążeniem, jak chwilówki przed konsolidacją.

Antyalergiczny odkurzacz

0
Antyalergiczny odkurzacz

Osoby uczulone szczególnie zwracają uwagę na dobór odpowiedniego odkurzacza, ponieważ to właśnie dla nich najważniejsze jest całkowite pozbycie się osiadającego kurzu. Właśnie z tego powodu warto przyjrzeć się producentowi Rainbow, którego odkurzacze sprawią, że za pomocą jednego wielofunkcyjnego urządzenia kompleksowo usunie się brud nawet z miejsc trudno dostępnych, a przez to alergicy będą odczuwać pełen komfort.

Dlaczego warto postawić na odkurzacze specjalnie dla alergików?

Takie odkurzacze przede wszystkim spełniają normy jakościowe, dzięki czemu wiadomo, że szczególnie dobrze radzą sobie z usuwaniem z powietrza kurzu i pyłków. Warto zwrócić tutaj uwagę na certyfikat AHAM, a także znak Asthma & Allergy Friendly. Nawet najbardziej wrażliwe i wyczulone osoby będą mogły dzięki takim urządzeniom skutecznie oczyścić przestrzeń, w jakiej się znajdują.

Co charakteryzuje działanie takich odkurzaczy?

W zwykłych odkurzaczach zastosowana technologia zazwyczaj sprawia, że filtry w czasie użytkowania gromadzą zanieczyszczenia i zatykają się. Aby usunąć nagromadzony brud musi dojść do kontaktu z alergenem. W przypadku odkurzacza Rainbow zanieczyszczenia lokowane są w specjalnym zbiorniku, co później ułatwia pozbycie się ich.

Przede wszystkim odkurzacz antyalergiczny zbiera nie tylko kurz i zanieczyszczenia, ale także świetnie radzi sobie z eliminacją roztoczy, grzybów, czy pleśni. Jest to zatem urządzenie wielofunkcyjne, które można wykorzystywać w dużo szerszy sposób niż większość dostępnych na rynku modeli. Dzięki idealnie wyprofilowanym nakładkom z łatwością można chociażby pozbyć się kurzu z roślin bez uszkadzania ich, jak również dotrzeć do wszelkich innych miejsc, gdzie większość odkurzaczy mogłaby się nie sprawdzić. Dodatkowo dzięki nawilżaczowi i oczyszczaczowi powietrza po czyszczeniu pomieszczenie ma świeży zapach, a przy okazji jest całkowicie pozbawiona alergenów.

Co dostaje się wraz z takim odkurzaczem?

Akcesoria, które można mieć razem z antyalergicznym odkurzaczem są imponujące – zapewniają wszechstronne czyszczenie. Przydać mogą się: szczotka do podłóg oraz ścian, jak również ssawki – krótka i długa – dosięgające do wszystkich zakamarków. Szczotka antystatyczna natomiast załatwi problem osiadania zanieczyszczeń na parapetach, zasłonach czy innych tego typu powierzchniach.

W przypadku mebli tapicerowanych najlepszym wyjściem będzie zdecydowanie się na szczotkę tapicerską, natomiast do dmuchania materacy i zabawek można dostać specjalną końcówkę.

Warto zwrócić także uwagę na fakt, że zmienianie końcówek nie jest czasochłonne ani denerwujące, a dodatkowo do zestawu dołączony jest wieszak narzędziowy, przez co końcówki będą znajdowały się w jednym miejscu, co także znacznie ułatwi ich użytkowanie.

Zakup odkurzacza antyalergicznego to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują pełnego wyeliminowania alergenów ze swojej przestrzeni. Jego niezaprzeczalnym atutem może być także 7-letnia gwarancja na silnik i 42-miesięczna na niektóre części.

Źródło: https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/antyalergiczny-odkurzacz-30.html

Jakimi sprawami zajmuje się prawo spadkowe?

0
Jakimi sprawami zajmuje się prawo spadkowe?

Prawo spadkowe jest częścią prawa cywilnego, a więc podstawowe przepisy regulujące kwestię spadków znajdziecie w kodeksie cywilnym. Dziś wyjaśniamy czym jest prawo spadkowe oraz wymieniamy przykładowe rodzaje spraw, którymi zajmują się prawnicy wyspecjalizowani w spadkach.

Prawo spadkowe reguluje prawa i obowiązki majątkowe po śmierci ich właścicieli. Sądzenie się o spadek, sprawy o zachowek, kwestie długów pospadkowych to postępowania, które mogą dotknąć każdego z nas. Zwłaszcza, że majątkowe prawa i obowiązki zmarłego nie wygasają, lecz z reguły przechodzą na spadkobierców. Nie zdziwi Was więc fakt, że jest duże zapotrzebowanie na prawników specjalizujących się w prawie spadkowym. Poznajcie najbardziej typowe rodzaje spraw z zakresu prawa spadkowego w Polsce. Naszym przewodnikiem będzie Iwo Klisz, adwokat z Wrocławia i specjalista w zakresie prawa spadkowego.

Sprawy o zachowek

Zachowek to rodzaj ochrony spadkobierców, którzy zostali pozbawieni należnych sobie praw do dziedziczenia. Np. zmarły jeszcze za życia sporządził niekorzystny dla nich testament lub przekazał w darowiźnie cały swój majątek: – Wówczas uprawniony do zachowku może żądać zapłaty określonej sumy pieniężnej od osób, które zamiast niego uzyskały prawa do spadku – wyjaśnia Iwo Klisz. Zachowek przysługuje tzw. zstępnym, czyli dzieciom, wnukom, rodzicom i małżonkowi spadkodawcy.

Stwierdzenie nabycia spadku

Stwierdzenie nabycia spadku to formalne potwierdzenie prawa do spadku wydawane przez sąd na wniosek osób takich jak spadkobierca, zapisobierca, wierzyciel spadkodawcy oraz wierzyciel spadkobiorcy. Prawo spadkowe nie określa tego jako obowiązkowego, ale leży to w interesie spadkobiorcy w kilku sytuacjach. Np. jest potrzebne aby wezwać dłużnika spadkodawcy do spłaty należności, aby przerejestrować odziedziczony samochód czy aby sprzedać nieruchomość. Co istotne, stwierdzenie nabycia spadku może przybrać także formę aktu notarialnego. Możliwe jest to tylko w przypadku spadkobierców testamentowych i ustawowych.

Dziedziczenie ustawowe

Jeśli spadkodawca zmarł i nie pozostawił po sobie testamentu, wówczas zostają uruchomione przepisy związane z dziedziczeniem ustawowym. Jest aż pięć grup spadkobierców, a pierwszeństwo dziedziczenia zależy od tego, czy otwarcie spadku nastąpiło po 28 czerwca w 2009 r. czy przed: – W pierwszym przypadku do spadku powołane są osoby z pierwszej grupy. Jeśli w danej grupie nie ma żadnych osób zdolnych do dziedziczenia, to dziedziczą osoby z kolejnej grupy i tak dalej – tłumaczy wrocławski adwokat.

Zgodnie z prawem spadkowym pierwsza grupa to dzieci i małżonek, którzy dziedziczą po równo. Dalej w kolejności są małżonek i rodzice oraz rodzeństwo i ich dzieci. W przypadku braku dzieci i małżonka cały spadek przypada rodzicom spadkodawcy w częściach równych. Trzecia grupa to dziadkowie. Czwarta grupa w kolejności do dziedziczenia ustawowego to dzieci małżonka spadkodawcy, których żadne z rodziców nie dożyło chwili otwarcia spadku. Ostatnia, piąta grupa powoływana do dziedziczenia ustawowego to gmina ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy, ale tylko w przypadku, gdy spadkodawca nie ma małżonka, krewnych, dzieci małżonka.

Długi spadkowe – na kogo spadają? Co z podziałem długów?

Prawo spadkowe to niestety także długi spadkowe, które spadają na spadkobiorców. Iwo Klisz zdradza, że sprawy o to, kto ma uregulować długi zmarłego oraz do jakiej kwoty to gro spraw, z którymi zwracają się do niego osoby wpisujące w Google adwokat wrocław. Aż do 2015 roku prawo było tu dość niekorzystne z punktu widzenia spadkobierców. Musieli oni albo zobowiązać się do spłaty długów po zmarłym krewnym, albo odrzucić spadek. Długi spadały wtedy na dalszych krewnych i tak dalej. Obecnie prawo jest nieco łagodniejsze. Spadkobierca może przyjąć spadek z tzw. dobrodziejstwem inwentarza. Wówczas ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe tylko co do wartości otrzymanych w spadku aktywów.

Sprawdź Twój e-PIT przed wysłaniem

0
Sprawdź Twój e-PIT przed wysłaniem

PIT to nic innego, jak podatek dochodowy od osób fizycznych PIT. Jest to bezpośredni dodatek, jaki płacą osoby fizyczne od swoich prywatnych dochodów. Skrótem PIT oznaczane są również formularze udostępniane przez Ministerstwo Finansów, na których składa się deklaracje podatkowe.

Podatek dochodowy jest w Polsce obowiązkowym świadczeniem finansowym na rzecz państwa. Obowiązkiem objęte są wszystkie osoby fizyczne i prawne, w zależności od dochodów.

Podstawą opodatkowania jest roczny dochód podatnika. W tym wypadku dochód rozumie się jako sumę przychodów pomniejszoną o koszt jego uzyskania, czyli dochód na czysto.

Standardową deklarację do tej pory należało złożyć w odpowiednim urzędzie skarbowym do 30 kwietnia każdego roku. Można było dostarczyć go osobiście, wysłać pocztą lub wysłać drogą elektroniczną. Wypełnienie deklaracji należało jednak w całości do podatnika.

Od tego roku podatkowego sprawa wygląda nieco inaczej, ale zdecydowanie prościej dla obywatela. Wszystko odbywa się drogą internetową i podatek jest już od razu rozliczony przez nasz urząd skarbowy.

Dlaczego warto sprawdzić swój PIT w nowej usłudze Twój e-PIT?

W tym roku Ministerstwo Finansów uruchomiło usługę Twój e-PIT. Polega ona na tym, że podatnik nie musi sam rozliczać swojego PIT-a. Wystarczy że wejdzie na odpowiednią stronę internetową Ministerstwa Finansów. Musimy podać swoje dane, aby się zalogować. Wymagany będzie numer PESEL, data urodzenia i wybrane dane z deklaracji za poprzedni rok podatkowy oraz z zeznania podatkowego za aktualny rok. Po prawidłowym uzupełnieniu danych logujemy się do usługi.

W usłudze możemy wyświetlić swój PIT, który przygotował za nas Urząd Skarbowy. Możemy uzupełnić dane dotyczące 1% podatku, wpisać numer KRS na który chcemy przekazać nasz procent. Możemy również wskazać sposób zwrotu nadpłaty podatku lub też łatwo zapłacić niedopłatę za pomocą płatności internetowych.

Jeżeli nie zgadzamy się z przygotowanym przez urząd zeznaniem, możemy z niego zrezygnować i rozliczyć się samodzielnie. Jeżeli uważamy, że wszystko jest w porządku wystarczy zatwierdzić przygotowane przez urząd zeznanie. I to wszystko!
Rozliczanie e-PIT przez internet jest dużo prostsze. Nie wymaga naszej ingerencji. Co więcej, jeżeli do 30 kwietnia urząd nie odnotuje żadnej aktywności w naszym zeznaniu podatkowym uzna je za zaakceptowane. W ten sposób podatnicy mogą uniknąć kar za nieterminowe lub niepoprawne rozliczenie. Usługa jest więc dużym udogodnieniem dla podatnika ze strony urzędów i Ministerstwa Finansów.

Adwokat pomoże uzyskać odszkodowanie

0
Adwokat pomoże uzyskać odszkodowanie

Kancelarie prawne obecne są praktycznie w każdym mieście. Wielu z nas skorzystało już z ich usług, chociaż zwykle wizyta u adwokata nie kojarzy się zbyt miło, szczególnie, że poprzedzana jest pojawiającymi się nagle problemami. Jednak, gdy te problemy rozwiązywane są po naszej myśli okazuje się, że nawet kłopoty prawne można rozwiązać bez większych szkód.

Warto jednak pamiętać, że kancelarie prawne nie zajmują się wyłącznie procesami sądowymi. Z usług adwokata można skorzystać na wiele sposobów czerpiąc z tego wymierne korzyści.

W jaki sposób można skorzystać z usług kancelarii prawnej?

Kancelarie prawne przygotowane są do profesjonalnego doradztwa w zakresie wielu dziedzin życia. Zawsze tam, gdzie mamy nadzieję na odszkodowanie warto wynająć pośrednika jakim jest adwokat, by ten w naszym imieniu negocjował korzystne dla nas warunki. Bardzo często zderzamy się z biurokratyczną machiną jaką są choćby towarzystwa ubezpieczeniowe czy krzywdzące decyzje urzędnicze. Adwokat negocjujący w naszym imieniu, niezaangażowany emocjonalnie, natychmiast podnosi znaczenie naszego stanowiska.

Kancelaria prawna – zakres usług

Jedną z najczęściej wykonywanych usług przez kancelarię prawną jest batalia o odszkodowanie. Klienci mogą zwrócić się o pomoc zawsze, gdy są przekonani, że należy im się odszkodowanie lub to jakie otrzymali jest niesatysfakcjonujące. To częsty przypadek w konflikcie choćby z towarzystwami ubezpieczeniowymi, które za wszelką cenę starają się obniżać należne klientowi towarzystwa odszkodowanie. I to w całym zakresie ubezpieczenia. Począwszy od ubezpieczeń komunikacyjnych, związanych z ubezpieczeniem nieruchomości czy wypadkowych. Jeżeli klient posiada pełną dokumentację szkody, o takie odszkodowanie można zawalczyć nawet wtedy, gdy szkoda nastąpiła wiele lat temu, uznaje się że do 20 lat wstecz. Zatem jeżeli w naszym przekonaniu odszkodowanie jakie otrzymaliśmy było nieproporcjonalne w stosunku do szkody, nawet dzisiaj można, zatrudniając adwokata, zmusić ubezpieczyciela do wywiązania się ze swoich obowiązków.

Wypadki się zdarzają

Wypadki niestety należą do naszej codzienności. Wiele z nich odbywa się bez świadków, w domu czy gospodarstwie, często na drodze. Wypadki zdarzają się również w pracy, w trakcie prac remontowych, Wypadkom ulegamy, ale sami je też wywołujemy. Ubezpieczenia zwykle opiewają na kwoty, które rzadko otrzymujemy. I tu jest miejsce dla adwokata, który w naszym imieniu pomoże uzyskać stosowane odszkodowanie lub ochroni nas przed jego konsekwencjami.

Jakie zabawki edukacyjne warto kupić dziecku?

0
Jakie zabawki edukacyjne warto kupić dziecku?

Jakie zabawki edukacyjne warto kupić dziecku? Na to pytanie starają się uzyskać odpowiedź wszyscy rodzice, którym zależy na rozwoju swoich pociech bez względu na ich wiek. Zabawki interaktywne dla 2-latka, dla 3-latka, ale także dla niemowlaka są niezwykle istotne, gdyż mogą zapewnić efektywną naukę poprzez zabawę. Wśród wielu dostępnych na rynku propozycji warto wybierać te, które oferowane są przez producentów doskonale zdających sobie sprawę z potrzeb młodych ludzi.

Czym warto kierować się podczas wyboru zabawek dla swoich pociech?

Zarówno zabawki dla maluchów, jak i starszych dzieci, powinny być wykonane w przemyślany, solidny i staranny sposób, aby gwarantować użytkującym je młodym ludziom bezpieczeństwo. Na wysoką jakość wyrobów wpływają użyte podczas ich produkcji tworzywa, na które również należy zwrócić szczególną uwagę. Zabawki o charakterze edukacyjnym kierowane do najmłodszych są zwykle uniwersalne, a więc dedykowane zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Wśród nich można wyróżnić przede wszystkim klocki oraz gry, które zapewnią doskonałą rozrywkę przez wiele godzin malcom w każdym wieku.

Propozycje zabawek edukacyjnych dla chłopców oraz dziewczynek

Klocki konstrukcyjne to zabawki pozwalające skupić uwagę dzieci przez długi czas. Pozytywnie wpływają na zdolności manualne, a także myślenie abstrakcyjne. Wzmagają kreatywność, a dzięki możliwości zabawy wielu osób jednocześnie uczą pracy w grupie. W sklepie Moje Bambino znaleźć można szeroki wybór klocków konstrukcyjnych, które zachwycają bogatą kolorystyką oraz dużym zróżnicowaniem. Inną propozycją są gry planszowe, które z pewnością będą docenione przez wszystkich członków rodziny – również osoby dorosłe. Tego rodzaju zabawki uczą strategicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji oraz myślenia przyczynowo-skutkowego.

Edukacyjne zabawki na prezent

Zabawki o charakterze edukacyjnym bardzo dobrze nadają się na prezent urodzinowy, bożonarodzeniowy lub podarowany z innej okazji. Oprócz wyżej wspomnianych klocków konstrukcyjnych bądź gier planszowych można również wyróżnić puzzle, układanki, domino, a także wiele innych propozycji, które znajdą Państwo w sklepie Moje Bambino. Zabawki edukacyjne na pewno ucieszą zarówno maluchy, jak i rodziców dbających o prawidłowy rozwój swoich pociech. Należy pamiętać o starannym dobieraniu zabawek do indywidualnych potrzeb dziecka, a także jego wieku, tak, aby nauka poprzez zabawę była jak najbardziej efektywna.