Czy można nauczyć się inwestowania na giełdzie?

0
1075
Czy można nauczyć się inwestowania na giełdzie

Inwestowanie na giełdzie to po prostu umiejętność. Więc podobnie jak pływania czy jazdy na rowerze można się jej nauczyć. Umiejętność ta daje szansę na niesamowite zyski, ale wiąże się też z dużym ryzykiem. Jak zacząć jej naukę – podpowiadamy poniżej.

Skąd czerpać wiedzę o inwestowaniu?

Rozpoczęcie przygody z inwestowaniem na giełdzie od solidnej porcji wiedzy to dobry plan. Giełda to skomplikowany mechanizm warunkowany przez wiele czynników. Zanim więc wkroczymy na nią z naszymi oszczędnościami warto dobrze ją poznać.

Z pewnością przyda się lektura wartościowych książek czy podręczników poświęconych inwestowaniu. Cennej wiedzy o podstawach inwestowania, możemy szukać też na stronach samej Giełdy Papierów Wartościowych czy na blogach poświęconych inwestowaniu. Korzystając z tych źródeł zawsze sprawdzajmy kim jest autor, który za nimi stoi. Czy ma doświadczenie i renomę w inwestowaniu oraz czy jest autorytetem w tej dziedzinie.

Jak trenować inwestowanie?

Gdy mamy już wiedzę i chociaż w podstawowym stopniu rozumiemy giełdowe mechanizmy, warto przełożyć to na praktykę. Czy inwestowanie można więc trenować bez utraty własnych środków? Oczywiście, że tak. Taką możliwość daje jedna z platform do inwestowania – Saxo Bank, kliknij aby uzyskać więcej informacji i dowiedzieć się jak działa to w praktyce.

Konto demo pozwoli nie tylko przećwiczyć w praktyce zdobyte informacje o inwestowaniu, ale ma też inne zalety. Daje szansę by dopracować swoją strategię inwestycyjną. Pozwala zobaczyć jak reagujemy i podejmujemy decyzję pod wpływem emocji i w obliczu niepewności. W końcu pozwala poznać techniczne aspekty inwestowania i zapoznać się z możliwościami wybranej przez nas platformy.

Poznaj swoją charakterystykę inwestora

Wiedza i trening to wcale nie koniec nauki inwestowania. Przychodzi moment, gdy musimy sprawdzić to w praktyce. Warto w tym miejscu przypomnieć, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. Zaczynajmy więc od niewielkich nakładów oraz kupujmy produkty i aktywa jakie znamy i rozumiemy. Od samego początku uczmy się też obcować ze swoimi emocjami. One zawsze będą obecne w procesie inwestowania. Najlepiej w tym przypadku pomaga dokładnie opracowana strategia inwestycyjna, która dokładnie określa kiedy wychodzimy z inwestycji a kiedy ew. inwestujemy więcej.

Wszystkie te elementy pozwolą nam poznać lepiej nasz osobisty profil inwestora. Sprawdzić w jakich strategiach czujemy się najlepiej, które produkty rozumiemy, jakie branże są dla nas interesujące. Dzięki temu nasza strategia inwestycyjna będzie lepiej dopasowana do naszych osobistych możliwości i potencjału.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here