Druk cyfrowy czy druk offsetowy? Rozwiewamy wątpliwości!

0
46568

Większość osób prowadzących działalność gospodarczą będzie musiała w pewnym momencie zlecić wydruk materiałów reklamowych czy informacyjnych. Wtedy może pojawić się pytanie: jaki rodzaj wydruku wybrać? Kiedy lepszą opcją jest druk offsetowy, a kiedy cyfrowy? Zaraz poznasz odpowiedź.

Druk cyfrowy i offsetowy – różnice i podobieństwa

Wspomniane wyżej rodzaje wydruku są najbardziej popularne. Między nimi występują pewne podobieństwa, ale zdecydowanie więcej jest różnić. I to właśnie one warunkują kiedy dana metoda sprawdzi się lepiej.

Druk cyfrowy przebiega dość prosto, ponieważ w wyniku naświetlania wałka z warstwą fotoprzewodzącą powstaje nam gotowy obraz. Charakteryzuje się dobrą jakością, dużym odzwierciedleniem oryginału i dobrym nasyceniem barw. Spełnia oczekiwania nawet bardzo wymagających klientów, szczególnie pod względem estetyki.

Druk offsetowy ma bardziej zaawansowany sposób przebiegu. W tej technologii samo uruchomienie procesu drukowania jest dość kosztowne, dlatego nie zaleca się jej w przypadku zleceń na niewielką ilość kopii. Druk offsetowy będzie odpowiedni, jeśli chcemy wydrukować sporą ilość egzemplarzy i zależy nam na uzyskaniu bardzo wysokiej jakości wydruku. W przypadku metody offsetowej należy mieć świadomość również tego, że po uruchomieniu procesu wydruku raczej nie będzie już możliwe wprowadzanie poprawek lub modyfikacji. Pragnąc to uściślić, warto dodać, że technicznie taka możliwość jest, ale jest ona bardzo kosztowna, dlatego niewielu klientów bierze ją pod uwagę. Druk offsetowy ma też tę cechę, że przebiega bardzo szybko, dlatego często zlecenie jest już wykonane, co również uniemożliwia wprowadzanie zmian. Jeśli jesteś zainteresowany drukiem offsetowym koniecznie sprawdź ofertę firmy JKB Print Drukarnia Warszawa

Druk offsetowy ma również wysoką rozdzielczość, dlatego mówi się, że ma najwyższą jakość. Dzięki temu otrzymywany wydruk jest bardzo ostry, dobrze nasycony pigmentami, odzwierciedlający pierwowzór i atrakcyjny wizualnie.

Podczas wybierania rodzaju wydruku należy wziąć także pod uwagę to, czy chcemy skorzystać z jakiś uszlachetnień wydruku. W wielu przypadkach okazuje się, że druk uszlachetniony jest tańszy w technologii cyfrowej. W druku cyfrowym istnieje też możliwość łatwego wprowadzania zmian i modyfikacji, co przy wielu zleceniach ma ogromne znaczenie.

Obydwa rodzaje druku charakteryzują się pewnymi zaletami, dlatego są wykorzystywane w innych rodzajach zleceń. Klienci, którzy nie są w stanie samodzielnie określić z jakiej metody chcieliby skorzystać i która z nich byłaby dla tego zlecenia bardziej optymalna, zawsze mogą liczyć na doradztwo pracowników drukarni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here