Ile zapłacić dobrej niania?

0
2378
Ile zapłacić dobrej niania

Coraz więcej rodziców zatrudnia nianie do swoich pociech. Niekoniecznie musi to być niania na pełen etat. Opiekunki do dzieci szukają również rodzice, którzy raz na jakiś czas chcą pobyć sami z dala od domu. Gdy rodzice wybierają się do kina lub do teatru, muszą zostawić swoją pociechę w dobrych rękach. Odpowiednia niania jest w takim przypadku niezastąpiona.

Ile zarabia niania zatrudniona na pełen etat?

Wiele mam bardzo szybko po urodzeniu dziecka chce wrócić do pracy. Dlatego też w internecie można znaleźć sporo ogłoszeń, w których to mamy poszukują opiekunek najlepiej na cały etat czyli na 8 godzin dziennie.

Niania zatrudniona na takich warunkach spędza z dzieckiem większą część dnia, dlatego też do jej obowiązków zalicza się nie tylko zabawy z dzieckiem, ale i również podanie mu posiłków (często nawet ich przygotowanie), wyjście na spacer, kreatywne zajęcia itp. W takim przypadku niania powinna otrzymać odpowiednią pensję. W zależności od miasta zarobki opiekunek bardzo się wahają. Przeważnie niania na pełnym etacie, która opiekuje się jednym dzieckiem ma szansę zarobić od około 1600 zł do nawet 3000 zł.

Ile zarabia niania zatrudniona na pół etatu?

Panie studiujące dziennie lub kobiety na emeryturze często szukają dodatkowego zajęcia. Oferty pracy pochodzące od mam, które szukają opiekunki na pół etatu (na kilka godzin dziennie) są dla nich strzałem w dziesiątkę.

Wówczas taka niania przychodzi do dziecka, by kreatywnie spędzić z nim kilka godzin. Najczęściej opiekunka zabiera malucha na spacer, zaprowadza go na dodatkowe zajęcia, bawi się z nim itp. Niania zatrudniona na pół etatu ma szansę zarobić od około 800 zł do 1500 zł za miesiąc.

Dorywcza niania

Jak wspomniano na początku, wielu rodziców potrzebuje niani, gdy chce wyjść do kina, na zakupy, załatwić sprawy urzędowe lub gdy wybiera się na bal sylwestrowy, czy wesele. Wówczas niania za godzinę może zarobić nawet i 20, 30 lub 40 zł. Wiele pań chętnie się godzi na taką współpracę, gdyż przyjeżdżają one do dziecka, by spędzić z nim fajnie czas podczas nieobecności ich rodziców.

Wiele osób korzysta z takiej pomocy opiekunek również na co dzień. Szczególnie teraz, gdy rodzice muszą pracować zdalnie, chętnie zatrudniają nianie, które przyjdą do dziecka i zabiorą je na spacer lub spędzą z nim miło czas w domu. Warto mieć więc zawsze „pod ręką” taką zaufaną osobę, do której można zadzwonić o każdej porze dnia i nocy i powierzyć jej opiekę nad swoją pociechą. Dorywcze nianie szczególnie w dużych miastach są bardzo rozchwytywane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here