Jeśli marzy Ci się druga pensja lub przynajmniej dodanie do niej kilku dodatkowych „stówek”, warto rozważyć kilka opcji inwestycji własnych pieniędzy. Może to być przeznaczenie swoich pieniędzy na otwarcie mało obciążającego biznesu, a może inwestycja w produkty finansowe. Przyjrzyjmy się plusom i minusom kilku opcji.
Frellancing
Jeśli Twoja praca pochłania Cię bez końca założenie własnego biznesu może stanowić niemałe wyzwanie. Jednak jest ono zdecydowanie mniejsze w przypadku biznesów internetowych. Po zapoznaniu się z tematem i zdobyciu odpowiedniej wiedzy, możesz próbować swoich sił w jednym z tzw. „wolnych zawodów”. Frellancing jest coraz bardziej popularny zarówno w kraju, jak za granicą, a dla wielu osób staje się szybko o wiele bardziej opłacalnym sposobem na zarabianie pieniędzy, niż tych, którzy pracują w firmach innych ludzi.
Realizowanie zleceń może być czasochłonne, jednak w miarę kontaktu z coraz większą ilością zleceniodawców zwiększają się również Twoje wynagrodzenia. Nie mówiąc już o tym, że dzieje się tak, ze względu na to, że stajesz się lepszym grafikiem, programistą, czy specjalistą od projektowania stron internetowych. W internecie, niektórzy mówią, pieniądze leżą na ziemi, wystarczy tylko pochylić się, aby je podnieść. I jest w tym sporo prawdy, gdyż wystarczy trochę chęci, systematyczności i zaangażowania, a na rezultaty nie będziesz musiał/a długo czekać.
Co ważne, zlecenia jako wolny strzelec, może realizować nie tylko z Polski, ale z całego świata. Znasz obcy język? To świetnie! Dodatkowa wypłata w funtach, czy euro, chyba brzmi całkiem zachęcająco prawda?
Internetowy biznes
Jeśli nie w smak Ci jest realizować kolejne zlecenia, możesz pomyśleć o założeniu własnego sklepu internetowego. W porównaniu do opcji stacjonarnej, nie musisz wynajmować lokalu, zatrudniać pracowników, ani nawet gromadzić towaru we własnym magazynie.
W internecie jest całkiem dużo opcji, dzięki którym możesz zarabiać pieniądze. Jedną z nich jest choćby model biznesowy zwany dropshippingiem. I jest on niezwykle prosty. Zawierasz umowę z wybraną hurtownią, która dysponuje produktami, w ramach Twojego zainteresowania i branży, w której będzie sprzedawać. Stawiasz sklep internetowy – to zdecydowanie najbardziej kosztowna w całym procesie sprawa – zajmujesz się marketingiem i voila! Masz własny sklep internetowy. Klienci składają zamówienia na Twojej stronie Ty przesyłasz informacje o zamówieniu do hurtowni, a klient otrzymuje produkty prosto z hurtowni. Oczywiście w Twoim sklepie internetowym rozprowadzasz produkty po narzuceniu swojej marży. Proste, prawda?
Inwestycje, lokaty, giełdy
Jeśli nie masz czasu na prowadzenie swojego biznesu, możesz zając się inwestowaniem pieniędzy. Jednak nie oczekuj, że zyski – bez ryzyka – będą oszołamiające. Dla osób początkujących polecamy obligacje, dla tych, którzy nieco znają się na finansowych rynkach lub którzy mają czas i chęci się w nie zagłębiać mogą spróbować swoich sił na giełdzie – forex, akcje.