Jak pozbyć się długów – najlepsze sposoby

0
8035
Adwokat pomoże uzyskać odszkodowanie

Bycie osobą zadłużoną nie jest niczym przyjemnym ani pod względem finansowym, ani mentalnym. Dla większości osób taki stan rzeczy wiąże się z ogromnym stresem oraz problemami, które z tygodnia na tydzień mogą przybierać na sile. Musisz jednak pamiętać, że długi nie są sytuacją bez wyjścia i można się ich pozbyć w każdej chwili.

Istnieje kilka skutecznych sposobów na pozbycie się długów i rozpoczęcie nowego życia bez oddechu wierzycieli na karku. Razem ze specjalistami kredytowymi Spłata Pożyczek przygotowaliśmy dla Ciebie skuteczne sposoby na pozbycie się zadłużenia.

Konsolidacja długów

Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie sposobów na wyjście z długów jest kredyt konsolidacyjny. Polega on na połączeniu ze sobą kilku różnych zobowiązań finansowych i zastąpieniu ich nowym kredytem, który jest łatwiejszy do spłaty. Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym, co oznacza, że można go przeznaczyć tylko na jeden cel, którym w tym przypadku jest spłata aktualnych zobowiązań. Decydując się na konsolidacje, uwolnisz się od stresu, który niewątpliwie towarzyszy podczas spłaty kilku długów jednocześnie.

Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny w banku, niezbędne jest posiadanie zdolności kredytowej. Z tego względu nie jest to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać osoby bardzo zadłużone z negatywnymi wpisami w bazie Biura Informacji Kredytowej. Swoje szanse na skonsolidowanie długu możesz jednak zwiększyć z pomocą wykwalifikowanego pośrednika kredytowego. Wynegocjuje on dla Ciebie najlepszą ofertę oraz zadba o to, aby odpowiedź na wniosek kredytowy była pozytywna. Alternatywnym rozwiązaniem jest kredyt oddłużeniowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/ działa on na podobnej zasadzie, co kredyt konsolidacyjny jednak nie są to te same zobowiązania.

Porozmawiaj z wierzycielem

Zanim zaczniesz ubiegać się o kredyt konsolidacyjny lub oddłużeniowy, warto porozmawiać z wierzycielem. Większość dłużników unika tego jak ognia i ignoruje telefony czy listowne wezwania do zapłaty. Niestety taka postawa nic Ci nie da, a może Ci tylko zaszkodzić podczas wychodzenia z długów. Wierzyciel nie zrezygnuje ze swoich pieniędzy i jeśli dłużnik nie będzie chciał współpracować, to po prostu wdroży on bardziej radykalne środki. Rozwiązanie sprawy polubownie jest najlepszym rozwiązaniem, które może przynieść Ci wiele korzyści.

Wspólnie z wierzycielem możesz negocjować warunki spłaty zobowiązania. Przy odrobienie szczęścia może udać Ci się wynegocjować umorzenie części, a nawet całości odsetek za nieterminową spłatę. Dodatkowo możesz ustalić z nim nową datę spłaty i wiele innych rzeczy, które ułatwią wychodzenie z długów. Zamiast więc unikać wierzyciela, skontaktuj się z nim i dojdź do porozumienia odnośnie do uregulowania zadłużenia.

Odzyskaj kontrolę nad domowym budżetem

W wielu przypadkach długi są konsekwencją złego zarządzania domowym budżetem. Jeśli tak jest również w Twoim przypadku, to czas, abyś wziął sprawy w swoje ręce i odzyskał kontrolę nad pieniędzmi. Zacznij planować swoje wydatki i zrezygnuj z tych, bez których jesteś w stanie spokojnie przetrwać np. wyjścia do kina i restauracji. Nagle może okazać się, że jesteś w stanie spłacić swoje długi.

Do zaplanowania domowego budżetu wystarczy Ci kartka, długopis i kalkulator. Wystarczy, że zapiszesz swoje dochody i wydatki stałe. Planowanie wydatków wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Dzięki temu możesz powoli wychodzić z długów i rozpocząć nowe życie bez stresu oraz niepewności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here