Jak wykonać przelew zagraniczny z kantorem internetowym?

0
69428

Jeszcze kilka lat temu, wysłanie walutowego przelewu zagranicznego graniczyło z cudem. Oczywiście załatwienie wszystkich formalności musiało odbywać się wyłącznie w stacjonarnej siedzibie banku, a same pieniądze „przelewały się” około tygodnia na konto beneficjenta. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Przelew W UE – szybko, tanio i bez problemów!

Dzięki wprowadzeniu dyrektywy o usługach płatniczych, która obliguje kraje UE, Szwajcarię, Norwegię, Liechtenstein i Islandię do realizacji przelewów SEPA, wyżej wymienione przelewy można realizować bardzo szybko i to za bardzo niską opłatą, wynoszącą zaledwie kilka złotych. Co ciekawe, czas wykonania transakcji nie przekracza zwykle doby.

Jak wykonać przelew zagraniczny?

W systemie SEPA, przelewy walutowe można wykonywać zarówno pomiędzy polskimi, jak i pomiędzy polskimi a zagranicznymi bankami. W pierwszej konfiguracji, należy jasno zaznaczyć, że mamy do czynienia z przelewem zagranicznym. Jeśli tego nie zrobimy, system potrąci nam koszty związane z podwójnym przewalutowaniem.

W przypadku przelewów zagranicznych sytuacja wygląda podobnie. Również bardzo istotne jest zaznaczenie pola „przelew zagraniczny”. W wyświetlanym formularzu musimy następnie wprowadzić najważniejsze dane na temat naszego odbiorcy. Mamy tu na myśli oczywiście: imię i nazwisko, kraj, adres, numer SWIFT banku odbiorcy, tytuł płatności, kwotę itp. Po wprowadzeniu wszystkich danych autoryzujemy transakcję i zatwierdzamy ją.

Ile zapłacimy?

Jak już podaliśmy wcześniej, transakcje w ramach systemu SEPA są bardzo tanie. Warto jednak pamiętać, że:

1. Możemy zrzucić płatność na odbiorcę (funkcja BEN).
2. Możemy zrzucić płatność na siebie (funkcja OUR).
3. Możemy też podzielić kwotę płatności po połowie (funkcja SHA).

Jak widać, przelewy zagraniczne nigdy jeszcze nie były tak proste i szybkie. Na ich temat więcej można dowiedzieć się w artykule pt. Wpłata i wypłata waluty, czyli opłaty za przelewy walutowe..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here