Jak znaleźć dobrą pracę przez internet?

0
2158
praca

Kiedy młoda osoba ukończy szkołę, staje przed wyzwaniem znalezienia odpowiedniej dla siebie pracy.

Przed erą komputerów wiązało się to z pracochłonnym przeglądaniem ogłoszeń w gazetach lub rejestracją w urzędzie pracy i długim oczekiwaniem na odpowiedź. Dzisiaj z pomocą przychodzi internet, w którym nowe oferty pracy pojawiają się praktycznie co kilka minut.

Wskazówki dotyczące znalezienia pierwszej pracy

Mnogość ofert może wprowadzić kandydata w zakłopotanie, dlatego w dalszej części tekstu przedstawię wskazówki odnośnie do tego, jak znaleźć dobrą pracę przez internet.

Aby zawęzić obszar poszukiwań, przed rozpoczęciem przeglądania ofert, kandydat powinien poświęcić chwilę czasu i zastanowić się, jakie ma cechy charakteru i jaka praca powinna być dla niego spełnieniem.

Grecki lekarz Hipokrates wyróżnił cztery typy osobowości, na podstawie których, osoba ubiegająca się o pracę może określić własny charakter i dzięki temu łatwiej dopasować zawód, który będzie dla niej odpowiedni.

Sangwinik to osoba o wesołej, pogodnej naturze, która lubi przebywać wśród ludzi i być w centrum uwagi. Z powodu koncentracji na swojej osobie, nie zauważa on swoich wad. Jest osobą spontaniczną, umiejącą wykonywać wiele różnych zadań jednocześnie. Zawody, w których sprawdzi się sangwinik to sprzedawca, przedstawiciel handlowy, coach czy animator kultury.

Melancholik jest osobą wyjątkowo uczuciową, która przy wykonywaniu różnych czynności dąży do perfekcji. Jego głowę wypełnia wiele myśli, potrafi słuchać innych ludzi i przyjąć ich perspektywę. Wrażliwość, którą się odznacza, sprawia, że często popada w depresję. Melancholik będzie świetnym urzędnikiem państwowym, bibliotekarzem czy księgowym.

Choleryk ma w sobie wiele energii, jest impulsywny i przejawia zdolności przywódcze. Odznacza się niezależnością i samowystarczalnością, lubi dominować. Odpowiedni zawód dla choleryka to prawnik, kierownik, menadżer.

Ostatnim z typów osobowości wyróżnionych przez Hipokratesa jest flegmatyk. Jest on osobą życzliwą i miłą w stosunku do innych ludzi, odznacza się zrównoważeniem, opanowaniem i cierpliwością. Flegmatyk odnajdzie się w zawodzie pisarza, psychologa, mediatora i pracownika naukowego.

Po dokonaniu krótkiej analizy swojego charakteru kandydat powinien mieć już zarys tego, jaka praca będzie dla niego odpowiednia. Kolejnym krokiem będzie znalezienie właściwych ofert.

Swoje poszukiwania warto rozpocząć od portali, których główną działalnością jest publikowanie ofert pracy. Posiadają one zaawansowane opcje wyszukiwania, dzięki czemu w łatwy sposób można określić jaka kategoria pracy nas interesuje, a także rodzaj umowy czy wysokość wynagrodzenia. Portale te publikują też artykuły pomocne przy pisaniu CV czy przygotowaniach do rozmowy kwalifikacyjnej.

Kolejnym z miejsc, w których warto szukać ogłoszeń, jest Facebook. Na popularnym portalu społecznościowym istnieje wiele grup zrzeszających osoby poszukujące pracy. Zaletą tych miejsc jest to, że pracodawcy często osobiście zgłaszają się do osób, które dodały post o poszukiwaniu zatrudnienia.

Poszukiwanie dobrej pracy w internecie może być dla młodej osoby stresującym zadaniem. Na szczęście, dzięki znajomości miejsc, w których można znaleźć wartościowe oferty oraz poznaniu swojej osobowości, można to znacznie ułatwić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here