Kim jest gazownik? – kurs na gazownika

0
6208
gazownik

Osoba która zajmuje się montażem sieci i instalacji gazowych bardzo często nazywana jest gazownikiem. Jest to fachowiec znający eksploatację i potrafiący ocenić stan techniczny całej instalacji gazowej. Co więcej gazownik specjalizuje się naprawą oraz konserwacją i remontami. Właśnie te aspekty należą do głównych zadań gazownika. Jakie posiada kwalifikacje? Jak zostać gazownikiem? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kim-jest-gazownik/

Jakie kwalifikacje są potrzebne w zawodzie gazownika?

Obchodzenie się z instalacjami gazowymi oraz pracą przy nich wymaga przede wszystkim odpowiednich kwalifikacji. Możemy zdobyć się na kursach, które możemy odbyć w celu możliwości pracy przy takich instalacjach. Kurs taki nosi nazwę G3. Możemy zapisać się na niego samodzielnie bądź zostać na niego wysłani przez pracodawcę. Jeżeli zostaniemy dopuszczenie do takich prac, ale nie będziemy do posiadać odpowiednich kwalifikacji możemy ponieść za to niemałe konsekwencje. Nie tylko my, ale również pracodawca może otrzymać karę w wyniku Państwowej Inspekcji Pracy. 

Kurs na gazownika – najważniejsze informacje 

Kurs taki nie jest szczególnie trudny. Dzięki niemu zdobędziemy umiejętności, które pozwolą nam na Wykonywanie prac gazowniczych. Jeżeli interesujemy się mechaniką oraz hydrauliką lesie zadanie będzie załatwione. Dzięki zdobyciu kwalifikacji G3, będziemy posiadać wiedzę w zakresie eksploatacji oraz dozoru szeroko pojętych instalacji gazowych. Dodatkowo dochodzącego szkolenia i praktyki odbywające się w tym samym ośrodku szkoleniowym. Na koniec zdajemy egzamin przed komisją, która posiada specjalistyczne uprawnienia. 

Kurs na gazownika – cena 

Uprawnienie na gazownika nie jest to duży koszt. Cena kursu waha się w granicach 100 zł jest to cena przedniego która obowiązuje za całe Szkolenie. Niestety egzamin jest już trochę droższy. Koszt podejścia do egzaminu jest taki same w całej Polsce. Wynika to z rozporządzenia Ministra Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 roku. Egzamin taki kosztuje 210 zł Podsumowując, cały kurs oraz egzamin jest to koszt 310 zł. Za tą cenę zdobywamy odpowiednie kwalifikacje, dzięki którym będziemy mogli zostać gazownikami.

Zobacz też: http://www.umalgosi.pl/podlaczenie-kuchenki-gazowej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here