Konto za darmo

0
1497
konto za darmo

Posiadanie rachunku bankowego, jest w obecnych czasach, nie tylko udogodnieniem, ale również stwarza nam wiele możliwości, dzięki, którym jesteśmy w stanie dokonywać płatności przez Internet, robić zakupy w sklepach internetowych, czy nawet wykupywać wycieczki za pomocą odpowiednich posiadania konta internetowego. Jeżeli na swoim koncie osobistym wykonujesz typowe operacje, to w przypadku niektórych rachunków bankowych możesz całkowicie uniknąć poniesienia kosztów.

konto za darmoWady i zalety kont za darmo

  • Ze względu na różnorodność kont bankowych, możemy zdecydować się na wiele propozycji zaproponowanych przez bank. Jednak aby nie złapać się w sidła, należy dokładnie przeanalizować ofertę na założenie konta bankowego.
  • Wiele kont bankowych jest pozornie darmowych, konto bankowego jest darmowe, natomiast w praktyce okazuje się, że musimy płacić za przelewy, za prowadzenie konta bankowego, czy za wypłaty z bankomatów.
  • posiadanie konta internetowego niesie ze sobą również zagrożenia wynikające z możliwości włamania się na nasze konto bankowe i wypłaty naszych wszelkich oszczędności
  • możliwość bezpiecznego przechowywania naszych pieniędzy, które są zabezpieczone przez instytucje, które przechowują nasze środki finansowe
  • ważnym elementem są bankomaty rozmieszczone bardzo często przy oddziałach bankowych gdzie szybko i sprawnie wypłacimy nasze pieniądze
  • Dzięki kontu bankowemu możemy również wykonywać przelewy. Płacić rachunki, dokonywać zakupów, czy też opłacać naszych pracowników

Musimy być ostrożni i wybierać banki, które są najlepiej strzeżone i mają odpowiednie zabezpieczenia przed jakakolwiek kradzieżą.

Darmowe konto i darmowa karta

Banki kusząc zerową prowizją, naliczają inne opłaty np. za przelewy czy wypłaty z bankomatu. Przed podpisaniem umowy należy zawsze dokładnie zapoznać się z tabelą opłat i prowizji, tylko w ten sposób można zweryfikować „darmowość” takiego konta i uniknąć rozczarowania. Podstawowy rachunek będzie miał wiele zalet. Bank nie może naliczać opłat ani za jego prowadzenie, ani za wydaną do niego kartę. Ustawa pozwala naliczyć prowizję tylko w trzech przypadkach.

  • za transakcje transgraniczne, czyli np. wypłatę pieniędzy z zagranicznego bankomatu.
  • za szóstą i kolejne w miesiącu wypłaty z bankomatów lub wpłaty do wpłatomatów.
  • możemy zapłacić prowizję za szósty i kolejne przelewy w miesiącu

Podstawowym czynnikiem, jaki bierzemy pod uwagę wybierając konto w banku, to oczywiście jego koszty. Zależy nam na tym, aby opłaty za jego prowadzenie były zwyczajnie jak najmniejsze. Sprawdźmy, jakie są opłaty za wykonywanie przelewów. W wielu instytucjach transfery pieniężne są całkowicie darmowe, a w niektórych mamy nawet dostęp do kilku szybkich przelewów w miesiącu – dzięki którym wysłane pieniądze docierają na konto docelowe w ciągu kilku minut, nawet jeśli rachunek należy do innego banku. Darmowe konta w Polsce nie są tylko chwytem reklamowym banków – zwolnienie z opłat bardzo często następuje po spełnieniu określonych przez bank warunków. Wybierając konto dostosowane do naszych potrzeb możemy faktycznie mieć konto bankowe bez opłat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here