Kredyt hipoteczny w euro

0
1415
kredyt hipoteczny w euro

Zarabiający w euro są w najlepszej sytuacji w grupie osób zarabiających za granicą, ponieważ mogą liczyć na najszerszą ofertę banków. Osiągający dochody w innych walutach, szczególnie w mało popularnych wśród Polaków, jak na przykład skandynawskie, mogą mieć duży kłopot z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Warto również zwrócić uwagę, że marże hipotecznych kredytów walutowych są zdecydowanie wyższe od kredytów w złotówkach. Kredyty w euro nadal są „do wzięcia”. Wymagania stawiane przed osobami, które chciały by sfinansować zakup mieszkania czy budowę domu kredytem w tej walucie są jednak na tyle wysokie, że ktoś, kogo dochody są wystarczające do otrzymania kredytu złotowego, na kredyt w europejskiej walucie nie ma co liczyć.

kredyt hipoteczny w euroW którym banku wziąć kredyt hipotecznych w EUR

Bezsprzecznie najkorzystniejsze warunki kredytowania w EUR udostępnia aktualnie Deutsche Bank PBC – takie są wnioski z najnowszej analizy, przeprowadzonej przez analityków finansowych.

Najkorzystniejsze oferty kredytowania w EUR, dostępne u liderów zestawienia, oferowane są po spełnieniu określonych warunków.

  • W Deutsche Banku PBC należy nabyć pakiet konta osobistego DB Life wraz z kartą kredytową;
  • W Polbanku EFG niezbędne jest przystąpienie do pakietu ubezpieczeniowego (na życie lub od utraty pracy) oraz otwarcie konta osobistego wraz z kartą płatniczą.
  • W Lukas Bank należy posiadać lub otworzyć rachunek osobisty i przekazywać nań uzyskiwane dochody, a minimalnym, akceptowalnym przez bank pułapem wynagrodzenia jest 7 000 zł w przypadku rodziny, zaś dla singla – 5 000 zł miesięcznie.

Czy warto brać kredyt hipoteczny w euro

Podpisując umowę walutowego kredytu hipotecznego, możemy dużo zaoszczędzić, w porównaniu do kredytu w naszej rodzimej walucie. Jednak doświadczenia ostatniego okresu wskazują, że finansowanie w walucie obcej może okazać się niebezpieczne dla osób, które myślą o wcześniejszej spłacie kredytu. Bywa tak, że pomimo regularnej obsługi kredytu, do spłaty pozostaje więcej niż pierwotnie pożyczyliśmy. Jeszcze przed samą analizą zysków i strat powinniście starannie rozważyć kilka kwestii, które mogą wpłynąć na zasadność:

1. Wasza przyszłość –warto pomyśleć czy chcemy budować dom za granicą, czy w Polsce. Gdzie będziemy żyć.

2. Wybór banku – nie jest ich dużo, więc tym lepiej skontaktować się z każdym i dopytać o konkretne wymagania, niezbędne dokumenty oraz co najważniejsze warunki kredytu.

3. Kapitał – banki wymagają sporego wkładu własnego, więc musicie oszczędzać, zanim weźmiecie kredyt.

4. Nadzór budowlany/ kierownik budowy – niezbędny, gdy chcecie wybudować dom, a jednocześnie sami nie macie wiedzy budowlanej lub nie będziecie mogli nadzorować prac. Oznacza to dodatkowy wydatek.

Kredyt w euro jest korzystniejszy, jeżeli uwzględnimy perspektywę wejścia Polski do strefy wspólnej waluty – nie będziecie wówczas ponosić żadnych kosztów przewalutowania zobowiązania . Koszty kredytu w euro są zatem jego największą zaletą – są po prostu niższe niż w przypadku kredytu hipotecznego w złotówkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here