Mieszkania do remontu jako inwestycja

0
5657
Mieszkania do remontu jako inwestycja

Jeśli chcesz być milionerem kupuj mieszkania, które są skrajnie zdewastowane i wyremontuj je. To w sumie mogłaby być sentencja, która opisuje, w jaki sposób wielu ze światowej klasy milionerów dorobiło się właśnie swoich fortun. Nawet sam prezydent-elekt Trump rozpoczynał właśnie od kupna starych nieruchomości, które restaurował i sprzedawał.

Na portalach ogłoszeniowych, aż roi się od mieszkań, które są – prawdę mówiąc – po prostu brzydkie. Stare, zaniedbane, pamiętające czasy, chyba naszych pradziadków. Ale… Co dla inwestorów istotne, mają niezwykle niskie, w porównaniu do innych mieszkań ceny. Warto również dokonać prostej kalkulacji. Weźmy sobie na przykład kawalerki.

Kawalerka kosztuje około 140 tysięcy złotych, oczywiście cena waha się od jej wyposażenia, dzielnicy i innych czynników. Wyremontowane, ładne mieszkania, które pięknie wyglądają na zdjęciach i do których moglibyśmy wprowadzić się od zaraz mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy więcej.

Jak wygląda sprawa z tymi, w których nikt nie chce zamieszkać? Ceny ich potrafią być nawet o połowę niższe. Tak. Zgadza się. O połowę! I naprawdę nie jest trudno znaleźć takie ogłoszenia. Wyobraź sobie. Kupujesz kawalerkę w okropnym stanie za 70 tysięcy złotych. Totalny remont kosztować Cię może jakieś maksymalnie 25 tysięcy. Czyli koszty jego poniosłeś/aś na jej zakup i remont to jedyne 95 tysięcy, a sprzedać ją możesz za co najmniej 35 tysięcy więcej. Rozumiem, że zgodzisz się z nami, czemu inni widzą zakup starych mieszkań jako znakomitą inwestycję?

Ale to nie wszystko jeśli chodzi o zakup starych mieszkań. Rynek nieruchomości stawia naprawdę duże możliwości jeśli chodzi o szybkie i pewne pomnażanie majątku. Wystarczy, że zaczniesz przeszukiwać internet i może się okazać, że ktoś chce sprzedać mieszkanie z licytacji komorniczej. To już jest spora gratka dla inwestora. W tym przypadku cena zakupu mieszkania może być jeszcze niższa, a zysk w Twoim przypadku oczywiście jeszcze większy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie starego mieszkania do remontu? Przede wszystkim na jego lokalizację, to ona w dużej mierze będzie decydowała o tym, jaki uzyskamy zwrot z naszej inwestycji. Zależnie od lokalizacji powinniśmy również przeprowadzać remont w mieszkaniu.

W przypadku kupna mieszkania w centrum miasta, możemy spodziewać się, że bardziej zyskowne zamiast sprzedaży okaże się jego najmowanie. Najlepszą i przynoszącą największe zyski formą najmu, jest wynajmowanie lokum turystom. Cena za nocleg w taki mieszkaniu sięga czasem nawet 400 zł, co i tak w porównaniu do oferty hotelowej, za całą rodzinę, jest bardzo atrakcyjną ofertą. A jeśli kalendarz masz ciągle zapełniony nietrudno doliczyć się, że zyski z zakupu takiej nieruchomości będą naprawdę spore.

Jeśli kupujesz mieszkanie, które znajduje się poza centrum miasta. Pomyśl nad remontem pod kątem potrzeb przyszłych lokatorów – czyli np. rodziny. Wnętrze może się różnić od tego, które wynajmowałbyś/abyś turystom. Będzie ono na pewno spokojniejsze i mniej krzykliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here