Mlm opinie

0
1687
Mlm opinie

MLM – czyli multi level marketing. W praktyce, to strategia marketingowa, zakładająca dystrybucję produktów lub usług bezpośrednio przez sieć dystrybutorów, często zwanych partnerami lub współpracownikami. Wynagradzanie występuje na kilku szczeblach, często uzależnione jest od wysokości sprzedaży całej grupy. Bardzo ważną rolę pełnią tak zwani liderzy sieci. Lider to osoba, która dzięki swojemu zaangażowaniu i odpowiedniej pracy zbudowała dużą grupę dystrybutorów co przekłada się na odpowiednio wysoki poziom obrotów produktami w firmie. Lider to osoba, która jest przykładem możliwości jakie daje system marketingu wielopoziomowego. Większość firm działających w systemie MLM daje swoim współpracownikom kilka możliwości w zakresie współpracy. Po podpisaniu umowy dystrybutorskiej mamy najczęściej trzy prawa:

1. Możliwość kupowania produktów w cenach hurtowych

2. Możliwość dzielenia się produktem z osobami ze swojego otoczenia

3. Możliwość budowania własnej struktury dystrybutorów

Faktem jest również to, że można zbudować potężny biznes MLM z nieograniczonym dochodem, przy niewielkim nakładzie finansowym. Jednak konieczna jest inwestycja własnego czasu. Najważniejsze w network marketingu jest zaangażowanie w rozkręcenie swojego interesu oraz konsekwentne realizowanie własnych założeń. Na początku swojej działalności każdy powinien najpierw zapoznać się z produktami firmy, z którą zaczyna współpracować. Szybko złóż swoje pierwsze zamówienie, by poznać ofertę. W wielu firmach są specjalne pakiety produktów polecanych nowym klubowiczom na początek działalności. Warto z tego skorzystać ponieważ od razu zapoznasz się z hitowymi produktami.

Zalety MLM

 • Niski koszt wejścia –start w tym biznesie jest bardzo prosty. Kupujesz starter i możesz działać.
 • Elastyczne godziny pracy –Chcesz pracujesz, nie chcesz – nie pracujesz.
 • Dodatkowe źródło zarobku –nikt nie narzuca Ci sztywnych godzin pracy, to możesz network marketingiem zająć się przed pracą lub po jej zakończeniu.
 • Wsparcie od liderów –im więcej zarobią ludzie w ich strukturze, tym więcej zarobią liderzy.
 • Szkolenia – przystępując do network marketingu bardzo często można brać udział w naprawdę niezłych szkoleniach dotyczących sprzedaży, zarządzania sobą w czasie, marketingu czy komunikacji interpersonalnej, za niewielkie pieniądze.
 • Umiejętności komunikacyjne

Mlm opinieMinusy network marketingu

 • To nie jest Twój biznes –jesteś bardziej przedstawicielem handlowym działającym na prowizji niż właścicielem biznesu.
 • Grupa może zniknąć –firmy powstają i upadają.
 • Nie masz wpływu na ceny –ceny wielu produktów oferowanych w systemie MLM są mocno, ale to mocno zawyżone.
 • Nie masz wpływu na jakość
 • Wydatki –Musisz mieć jakiś zapas towaru, musisz mieć kubek z logo firmy, smycze, długopisy itd.

Gdy właściwie zbudujesz strukturę sprzedaży i będzie ona działać efektywnie, Twoje zyski wzrosną. Oprócz pieniędzy pochodzących ze sprzedaży produktów i usług FM GROUP, otrzymasz prowizję od zakupów własnych i osób wprowadzonych przez Ciebie do grupy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here