Paleta z tworzywa sztucznego – zalety i zastosowanie

0
54336

Po latach całkowitej dominacji palet drewnianych używanych w transporcie i innych branżach, coraz większą część rynku stanowią obecnie palety wyprodukowane z tworzyw sztucznych, głównie polipropylenu. Takie palety są już w szerokim asortymencie dostępne na rynku polskim, a nabywcy mogą wybierać spośród wielu typów.

Dzieje się tak, ponieważ palety z tworzyw sztucznych nie tylko są dostępne w wielu rozmiarach, ale również są wykonane na różny sposób. Spowodowane jest tow znacznej mierze elastycznością i funkcjonalnością materiału, jakim są tworzywa sztuczne. Pojawienie się palet z tworzywa sztucznego na rynku spowodowało, że dla wielu zastosowań są one o wiele bardziej praktyczne. W porównaniu z drewnem, paleta z tworzywa sztucznego ma kilka kluczowych cech, jakimi nie może się charakteryzować nawet najwyższej jakości drewno użyte do produkcji palet.

Nowoczesne palety plastikowe i ich zalety

Tworzywo sztuczne jako materiał, daje producentom większe możliwości, jeśli chodzi o asortyment, jaki mogą zaoferować, a to przekłada się na większą użyteczność dla nabywców i użytkowników palet. Jest oczywiste, że tworzywo sztuczne jako materiał, jest o wiele bardziej elastyczne i daje większe możliwości wykonania konkretnych kształtów. Choć drewno jest łatwe w obróbce, to plastik pod wieloma względami jest o wiele bardziej praktyczny. Przejawia się to choćby tym, że palety drewniane mają zazwyczaj jeden ustalony wygląd, natomiast palety z plastiku są dostępne w szerokim asortymencie, w tym szczególnie jeśli chodzi o ich masywność, od lekkich ażurowych po pełne.

Ponadto, palety z tworzyw sztucznych są trwalsze od drewnianych, a więc posłużą dłużej. W razie uszkodzenia, można je poddać recyklingowi. Istotnym argumentem na korzyść palet z tworzywa sztucznego jest też to, że jest odporne na szereg czynników zewnętrznych, na które nie jest odporne drewno. W pierwszej kolejności zaliczyć tu można choćby wilgoć. Paleta z tworzywa sztucznego nie nasiąka wodą, a tym samym nie zwiększa swoje wagi i ulega systematycznemu rozkładowi, jak drewno.

Palety z plastiku – rodzaje dostępne na rynku

Klienci poszukujący palet z tworzyw sztucznych mogą liczyć, że renomowany producent palet plastikowych będzie miał w ofercie wiele rodzajów. Na rynku dostępne są nowoczesne palety produkowane w różnych rozmiarach systemu euro. Cechują się one właściwościami, dzięki którym są bardziej praktyczne od drewnianych, Mogą mieć różne wysokości, różną liczbą płóz czy wsporników. Dla użytkowników, jako bardziej odporne na zniszczenia, są z kolei bezpieczniejsze w użytkowaniu od palet z drewna.

Więcej na stronie: https://www.schoellerallibert.com/pl/products/plastic-pallets/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here