Piasek kinetyczny dla dzieci – czy to odpowiednia masa plastyczna?

0
18591
zabawy w piasku z dzieckiem

Piasek kinetyczny, to stosunkowo nowy produkt przeznaczony do zabawy dla dzieci. Dzieci uwielbiają zabawy w piaskownicy, niestety nie zawsze warunki im na to pozwalają. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi piasek kinetyczny.

Kolorowy piasek kinetyczny, jest to piasek, który zawiera specjalne polimery. Dzięki nim piasek ma oryginalną konsystencję. Można ją porównać do masy, który wyszła z połączenia piasku z plasteliną.

Zaletą piasku kinetycznego jest to, że nie wywołuje uczuleń i podrażnienia, dodatkowo nie brudzi rąk. Co jest istotne, ponieważ taki piasek jest świetny do zabawy w warunkach domowych. Za pomocą piasku kinetycznego dziecko może budować wyjątkowe konstrukcje.

Podstawowe informacje, dotyczące piasku kinetycznego

Wiek użytkownika – piasek kinetyczny jest przeznaczony dla dzieci od 2 roku życia. Jest w pełni bezpieczny, dlatego można zacząć już oswajać z nim dziecko od osiemnastego miesiąca życia. Dziecko w takim wieku może się nim bawić, wyłącznie pod nadzorem rodziców.

Piasek kinetyczny dla dzieci

Akcesoria do zabawy piaskiem kinetycznym – za pomocą piasku kinetycznego można budować różne formy. Podczas zabawy świetnie sprawdzają się wałków do ciasta oraz klocki, dzięki którym dzieci mogą wycinać z piasku różne figury. Na rynku dostępne są również zestawy, które zawierają piasek kinetyczny i foremki odpowiednie do niego.

Miejsce do zabawy – piasek kinetycznym przeznaczony jest do zabawy w zaciszu domowym. Wystarczy kupić specjalną kuwetę, która będzie pełniła funkcję domowej piaskownicy. Dzięki takiej kuwecie łatwiej jest utrzymać porządek w domu.

Bezpieczeństwo – piasek kinetyczny, jest wykonany z piasku. Piasek jest w 100% naturalnym surowcem. Dodatkowym składnikiem jest polimer, który łączy ziarenka piasku.

Czy piasek kinetyczny wysycha pod wpływem powietrza? Piasek kinetyczny nie wysycha, pod wpływem żadnych czynników. Jest to jego ogromna zaleta. Zabawa z jego wykorzystaniem może trwać nawet wiele godzin, a on nadal będzie tak samo plastyczny i elastyczny.

Przeczytaj też: http://www.student-zarabia.pl/pacynki-i-teatrzyki-w-dzieciecym-wydaniu-jaka-pacynke-dla-dziecka-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here