Planujesz kredyt na auto? Kalkulator ułatwi Ci wybór!

0
24172

Obliczenie rat kredytu na samochód to obecnie zadanie równie łatwe, jak znalezienie najbliższego kina czy wyprzedaży w ulubionym sklepie. Wystarczy mieć dostęp do Internetu i dowolne urządzenie z dostępem do sieci, na którym będziemy mogli skorzystać z kalkulatora online. Dlaczego? Bowiem kalkulator rat może znacznie ułatwić znalezienie najtańszego kredytu samochodowego!

Kredyt na auto? Skorzystaj z kalkulatora kredytowego

Jeszcze kilka lat temu nie było to takie proste, ponieważ kalkulatorowy „boom” wybuchł w ciągu ostatnich 3-4 lat. Decydując się na kredyt na auto, kalkulator rat kredytu samochodowego może okazać się nieocenioną pomocą w wyborze optymalnej dla nas opcji. Kalkulatory rat kredytu samochodowego są dostępne online na stronach wielu liczących się na polskim rynku producentów i importerów pojazdów.

Kalkulator ułatwia zakup auta na raty

Sprzedawcy w salonach dealerskich uważają kalkulatory online za narzędzie zachęcające klientów do kupowania ich aut, ponieważ pozwalają nabywcom szybko i wygodnie sprawdzić cenę auta czy wysokość raty kredytu na samochód. Dla potencjalnych kupujących, którzy szukają najlepszego czy najtańszego kredytu samochodowego, jest to komfortowe rozwiązanie – bez tracenia czasu i zbędnych formalności każdy klient, nawet z rejonów oddalonych od autosalonów, ma pod ręką wszystkie dane. Oznacza to, że przy zakupie auta na kredyt, kalkulator online może pomóc nam wybrać najtańszą opcję kredytu samochodowego.

Kredyt na samochód przyjazny dla budżetu

Dzięki internetowym kalkulatorom kredytu na auto możemy zrobić spersonalizowaną symulację kredytu, zmieniając jego parametry, np. okres finansowania czy wysokość wkładu własnego. Wystarczy zmodyfikować tylko jedną z tych danych, a przełoży się to na podwyższenie lub obniżenie miesięcznej raty. Możemy więc wpływać na wysokość miesięcznych wydatków na wymarzone auto na raty, a tym samym – kontrolujemy nasz domowy budżet.

Raty kredytu na samochód

najtanszy-kredyt-samochodowy

Wybierzmy przykładowo jedną z popularnych na rynku marek – Škodę, lubianą i chętnie kupowaną przez Polaków. Za ile możemy mieć przyjazny miejski model Citigo? Na stronie internetowej marki znajdziemy kalkulator kredytu Škoda Kredyt Niskich Rat, przygotowany przez Volkswagen Financial Services. Przyjmijmy, że odpowiada nam Škoda Citigo:

  • w praktycznej 5-drzwiowej wersji,
  • z silnikiem benzynowym 1.0,
  • w wersji wyposażenia Ambition.

Cennikowo auto kosztuje niecałe 38 tys. zł, ale pamiętajmy, że zawsze warto porozmawiać o rabacie ze sprzedawcą w salonie samochodowym. Do naszych wyliczeń w kalkulatorze kredytu samochodowego przyjmijmy jednak cenę podaną na stronie marki.

Auto na raty? Oblicz je samodzielnie

Załóżmy, że nasz nowy mały samochodzik chcemy użytkować przez 4 lata:

  • kredyt bierzemy więc na 48 miesięcy,
  • wkład własny to 25% ceny auta,
  • roczny limit kilometrów to 20 tys.,
  • nasza rata wyniesie ok. 378 zł.

Miesięcznie to niedużo zważywszy, że mamy w zamian nowoczesny samochód miejski, na gwarancji i dobrze wyposażony. Gdybyśmy chcieli zmniejszyć kwotę wkładu własnego do minimalnych 10%, rata zwiększyłaby się do 516 zł.

Aby wyliczyć wysokość raty kredytowej na samochód wystarczy wejść na stronę www marki, a następnie wybrać model auta i jego cenę przy danym wyposażeniu. Następnie cenę te należy wpisać do kalkulatora kredytowego online, a potem za pomocą suwaków zmieniać parametry kredytu do chwili, kiedy oferta będzie najbardziej optymalna dla naszej kieszeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here