Policjant – jakie są jego zarobki?

0
3863
policjant

Praca w policji jest służbą państwową, a zatem Wysokość wynagrodzenia zależy od decyzji rządu. Policja podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. To właśnie od tego organu będzie zależała wypłata policji na całym terenie naszego kraju. Praca oraz pensja nie podlegają żadnym czyni konkurencji rynkowej, a także nie zmieniają się w zależności od regionu. Nie oznacza to jednak, że starania i sukcesy nie zostają w żaden sposób docenione pieniężnie. Zarobki oczywiście zależą od naszego stopnia oraz pozycji, na której jesteśmy zatrudnieni. Dodatkowo doliczane są również pewne profity. Istotne jest również, że jeżeli długo pracujemy czy wykonujemy dodatkowe indywidualnie wyznaczone nam zadania, możemy otrzymać dodatkowe wynagrodzenie. Od czasu do czasu policjantom przyznawane są też nagrody.

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-policjant/

Jak prezentuje się pensja policjanta?

Pensja funkcjonariuszy oraz pracowników policji została podniesiona jeszcze w tym roku. Obecnie wynosi ona 500 zł więcej dla każdego szczebla. Tym samym początkujący policjant, wciąż aplikujący, aby wejść na stałe do policji może liczyć na wynagrodzenie wynoszące 2806 zł netto. Kiedy uda mu się już otrzymać przydział, wówczas jego wynagrodzenie wzrasta do 3875 zł policjant dzielnicowy, może liczyć na wynagrodzenie większe, ponieważ za swoje obowiązki zarobi około 4522 zł. Jak to wygląda w przypadku wyższych stanowisk?

Zarobki policjanta na stanowiskach wyższych

Podwyżki z tego roku nie ominęły też osób, które znajdowały się na wyższych szczeblach policji. Awansując na stanowiska kierownika możemy liczyć na zarobki wynoszące 5395 zł miesięcznie. Komendant powiatowy jest to osoba zarabiająca 8350 zł netto. Nieco więcej, ponieważ 10700 zł zarobi komendant znajdujący się na szczeblu wojewódzkim. Szef Komendy Głównej Policji w Warszawie co miesiąc na swoim koncie około 16000 zł. Jego zastępca zaś zarabia 14000 zł każdego miesiąca.

Zobacz też: http://www.pou.pl/policjant-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here