Pożyczki są bardzo często podejmowanymi przez klientów świadczeniami finansowymi udzielanymi przez banki lub firmy pozabankowe. Zazwyczaj do skorzystania z usług pożyczkodawców ludzi skłania atrakcyjne oprocentowanie i możliwość wydłużenia okres spłaty.
Kiedy warto wziąć pożyczkę?
We wniosku składanym przez Internet klient nie podaje przeznaczenia pożyczki. Z tego względu pieniądze można dostać na dowolnie wybrany cel. Może to być kurs podnoszący kwalifikacje w pracy, dodatkowy zaoczny kierunek studiów i związane z nim opłaty lub spłata zaległych rachunków. Ludzie często korzystający z usług firm pozabankowych, zazwyczaj potrzebują pieniędzy na spłatę kolejnej pożyczki lub raty kredytowej. Pożyczki chwilówki przez Internet cieszą się dużą popularnością również wśród młodych ludzi, którzy chcą pojechać na wymarzone wakacje. Tym bardziej, że w przypadku firmy pożyczkowej nie trzeba mieć stałego dochodu. We współczesnym świecie jest bowiem wiele osób, które są mobilne, mają dużo zleceń, jednak nie posiadają stałego miejsca pracy.
Jakie dane należy podać pożyczkodawcy?
Pożyczkę online można wziąć w domu. Przed wybraniem najlepszej firmy pozabankowej warto porozmawiać z konsultantem lub przejść się do pożyczkodawcy, żeby ocenić jego wiarygodność i wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z podpisaniem umowy. Do wzięcia szybkiej pożyczki przez Internet potrzebne są następujące dane:
- imię i nazwisko,
- PESEL,
- numer konta bankowego,
- numer telefonu komórkowego.
Pierwszą pożyczkę można wziąć na sumę od 200 do 1000 złotych. Rośnie ona z każdą kolejną pożyczką, a maksymalna kwota, którą może zazwyczaj pożyczyć firma pozabankowa wynosi 5000 złotych. Na specjalnych kalkulatorach za pomocą dwóch suwaków można dostosować pożyczaną sumę do terminu spłaty oraz wysokości oprocentowania.
Jak wygląda procedura otrzymania pożyczki?
Decydując się na usługi konkretnej firmy pożyczkowej, należy wybrać kwotę oraz przewidywany termin spłaty. Następnie należy złożyć wniosek dostępny na stronie internetowej pożyczkodawcy. Kolejnym krokiem jest przelanie na konto firmy pozabankowej opłaty rejestracyjnej (zazwyczaj w wysokości 0,01zł). Po zaksięgowaniu opłaty, klient dostaje wiadomość SMS z tymczasowym hasłem potrzebnym do weryfikacji danych osobowych. Po przesłaniu wniosku i pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, pożyczkobiorca otrzymuje pieniądze na konto.