Private banking a oferta lokat bankowych

0
30032
Private banking a oferta lokat bankowych

Jesteś klientem zamożnym korzystającym z bankowości prywatnej? Chcesz założyć lokatę bankową? Zorientuj się w aktualnej ofercie i sprawdź, gdzie warto zawrzeć umowę o otwarcie takiego produktu.

Lokata bankowa – terminowa czy bezterminowa?

Bankowość prywatna dedykowana klientom zamożnym nie różni się wiele od standardowej, gdy mowa o lokatach bankowych. W tym przypadku klienci również mogą wybierać wśród lokat terminowych i bezterminowych, przy czym tych pierwszych jest znacznie więcej. Co więcej, najpopularniejsze są lokaty krótkoterminowe, czyli takie, w przypadku których umowa jest zawierana na okres kilku miesięcy, np. dwa.

Klienci zamożni zainteresowani założeniem lokaty bankowej muszą zorientować się w aktualnej ofercie, aby wybrać najlepiej dla siebie. Poza wysokością oprocentowania, muszą oni zwrócić uwagę na maksymalną kwotę, jaka może zostać zdeponowana na takiej lokacie. Jest to o tyle ważne, że większość banków wprowadza w tym zakresie ograniczenia, a klienci zamożni najczęściej są zainteresowani zdeponowaniem znacznej kwoty, np. 200 000 zł.

Aby zarobić jak najwięcej, czyli nowy klient banku

Osoby posiadające spory majątek zazwyczaj korzystają z oferty więcej niż jednego banku. Dlaczego? W ten sposób mają pewność, że – w razie upadku banku – nie pozostaną bez dostępu do swoich środków. Takie rozwiązanie jest nie tylko racjonalne, lecz także korzystne wówczas, gdy mowa o pomnażaniu oszczędności na lokatach bankowych.

Każdy bank działający na polskim rynku próbuje zachęcić potencjalnych klientów, proponując im – w przypadku lokat bankowych – wyższe oprocentowanie niż stałym klientom. Nie inaczej jest w przypadku Lion’s Banku. Ten bank proponuje lokaty klientom zamożnym zarówno tym, którzy widnieją już w bazie klientów, jak i tym, którzy jeszcze nie skorzystali z jego oferty. Informacje o wszystkich aktualnie oferowanych lokatach można znaleźć tutaj: https://www.lionsbank.pl/lokaty.

Klienci, którzy postanowią założyć Lokatę Welcome, mogą być pewni, że sporo zyskają. Ponieważ to lokata przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów, to oprocentowanie wynosi:

  • 2,75% w skali roku dla kwoty od 100 000 do 350 000 zł,
  • 3,00% w skali roku dla kwoty od 350 000,01 do 600 000 zł.

Więcej informacji o tej lokacie znajduje się na stronie internetowej: https://www.lionsbank.pl/lokata-welcome.

Gdy jesteś już stałym klientem

Jeżeli posiadasz na tyle duży majątek, że możesz korzystać z bankowości prywatnej i jesteś stałym klientem np. Lion’s Banku, to indywidualny doradca pomoże ci wybrać najkorzystniejszą ofertę dla ciebie. W takiej sytuacji nie możesz podpisać z przedstawicielem banku umowy o otwarcie lokaty przeznaczonej dla nowych klientów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał jedną z pozostałych widniejących w ofercie.

Z twojego punktu widzenia – jako stałego klienta – założenie lokaty przeznaczonej dla stałych klientów wcale nie musi oznacza, że stracisz. Dlaczego? Bo w przypadku takich lokat bank nie wprowadza ograniczeń, gdy mowa o maksymalny depozycie – ten może wynosić nawet 1 000 000 zł. Tak jest choćby w przypadku Lokaty Perle.

Zakładając powyższą lokatę, możesz zdeponować na niej kwotę od 100 000 do wspomnianego 1 000 000 zł. To jednak nie wszystko – wspomnieć trzeba też o oprocentowaniu. To jest gwarantowane i wynosi:

  • 1,60% w przypadku lokaty założonej na jeden miesiąc,
  • 1,65%, gdy lokata jest założona na trzy miesiące,
  • 1,70% dla środków ulokowanych na sześć miesięcy.

Jesteś zainteresowany Lokatą Perle? Więcej informacji o niej znajdziesz tutaj: https://www.lionsbank.pl/lokata-perle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here