Ranking rachunków oszczędnościowych

0
1376
ranking rachunków oszczędnościowych

Rachunek oszczędnościowy – rodzaj rachunku bankowego przeznaczonego dla osób fizycznych. Rachunek oszczędnościowy ułatwia gromadzenie oszczędności – zazwyczaj środki zgromadzone na rachunku są wyżej oprocentowane niż na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych. Konta oszczędnościowe cechują się zmiennym oprocentowaniem, dlatego należy wziąć pod uwagę, że w przyszłości wysokość wypracowanych odsetek może ulec zmianie. W bankach można znaleźć konta oszczędnościowe adresowane m.in. dla nowych klientów i na nowe środki – to właśnie one są najwyżej oprocentowane.

ranking rachunków oszczędnościowychJak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe

 • Wysokość oprocentowania – jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście oprocentowanie – im wyższe, tym lepsze
 • Szczegółowe warunki oferty – w celu założenia konta oszczędnościowego banki zazwyczaj wymagają jednoczesnego posiadania konta osobistego.
 • Częstotliwość kapitalizacji odsetek –im częściej odsetki dopisywane będą do rachunku, tym większa podstawa kapitału będzie dla Ciebie pracować.
 • Ukryte warunki- Zwróć uwagę na wszystkie szczegóły oferty, w tym szczególnie na okres obowiązywania oprocentowania.
 • Maksymalna wysokość środków – oprocentowanie rachunku oszczędnościowego jest często zależne od wysokości zdeponowanych środków.

Najlepsze rachunki oszczędnościowe

 • Konto oszczędnościowe Smart w BGŻ Optima- Na start dostaniesz lokatę bankową na 3 miesiące na 3,5% od 1000 zł do 20 000 zł lub na 2,7% do 100 000 zł. Warto więc wpłacić jak największą kwotę na początek aby jak najwięcej zarobić na lokacie. Lokatę można zerwać bez utraty odsetek.
 • Konto oszczędnościowe Nest Bank- Żadnych miesięcznych opłat za konto oszczędnościowe. Wpłaty na konto są zawsze darmowe. Pierwsza wypłata z konta w miesiącu kalendarzowym jest za darmo. Każda kolejna kosztuje 5 zł. Konto osobiste ROR w Nest Banku jest zupełnie darmowe. Dlatego też, zazwyczaj zajmuje 1 lub 2 miejsce w moim ranking kont osobistych bez opłat.
 • Konto oszczędnościowe Profit Banku Millenium- Jest to dobre konto oszczędnościowe dla tych, którzy chcą założyć swój rachunek ROR(w Millenium.
 • Konto oszczędnościowe Getin Bank- nie ma żadnych miesięcznych opłat za konto oszczędnościowe. 0 zł za dwie pierwsze operacje (przelew lub wypłata) w miesiącu kalendarzowym, 9 zł za kolejne przelewy/wypłaty w miesiącu kalendarzowym). Jeśli chciałbyś przelać środki na lokatę w Getinie – przelewy zawsze są darmowe. Dodatkowo możesz bez ograniczeń wpłacać i wypłacać pieniądze – bez opłat, bez limitów.
 • Konto oszczędnościowe Raiffeisen Bank- Żadnych miesięcznych opłat za konto oszczędnościowe. Wpłaty na konto za 0 zł bez limitu, 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu w miesiącu kalendarzowym, 20 zł za kolejne wypłaty w tym samym miesiącu.
  Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim- promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez okres 4 miesięcy. Wysokość oprocentowania zależna jest od wysokości zdeponowanych środków: 2,50% dla kwot do 100 tys. zł oraz 0,70% dla kwot powyżej 100 tys. złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here