Uczelnie prywatne Warszawa

0
1607
uczelnie prywatne Warszawa

Studia na uczelniach prywatnych już od kilkunastu lat stanowią realną alternatywę dla szkolnictwa finansowanego z budżetu państwa. Uczelnie, które w ostatnim dwudziestoleciu wyrosły w całym kraju jak grzyby po deszczu, powoli zaczynają stawiać na jakość, dzięki czemu są w stanie podjąć rywalizację o studenta z gigantami polskiego szkolnictwa wyższego.

uczelnie prywatne WarszawaZalety prywatnych uczelni w Warszawie

  • Posiadają lepszą organizację i pomagają w znalezieniu praktyk i pracy po studiach.
  • Duża liczba godzin lektoratów
  • Lepsza organizacja studiów
  • Mniejsze grupy na zajęciach
  • Studenci potrafią pracować zespołowo, łatwiej nawiązują kontakty z innymi i charakteryzują się zdolnościami przywódczymi.

Najlepsze prywatne uczelnie w Warszawie

1. WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA I PRAWA IM. HELENY CHODKOWSKIEJ

Placówka oferuje studia licencjackie, magisterskie oraz uzupełniające. Kierunki, jakie można studiować: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse i rachunkowość, prawo, psychologia, psychologia w biznesie, psychoseksuologia, psychologia dla magistrów oraz zarządzanie.

2. WARSZAWSKA SZKOŁA ZARZĄDZANIA – SZKOŁA WYŻSZA

Uczelnia oferuje jeden kierunek – zarządzanie i marketing. Do wyboru jest za to mnóstwo specjalizacji. Minus uczelni jest taki, że nie prowadzi ona studiów magisterskich.

3. POLSKO-JAPOŃSKA WYŻSZA SZKOŁA TECHNIK KOMPUTEROWYCH

To idealna placówka dla osób, które wiążą przyszłość z informatyką. Zdobywając wykształcenie w tej szkole można stać się projektantem, programistą, grafikiem lub związać się z reklamą.

4. SZKOŁA WYŻSZA PSYCHOLOGII SPOŁECZNEJ

Uczelnia oferuje wybór kierunków na czterech wydziałach: prawa, filologii, nauk humanistycznych i społecznych oraz psychologii. Można tu zrobić zarówno licencjat, jak i magisterkę.

5. ALMAMER WYŻSZA SZKOŁA EKONOMICZNA W WARSZAWIE

Mimo, iż w nazwie widnieje ekonomia, to szkoła oferuje również inne kierunki, takie jak politologia, czy też turystyka i rekreacja. Placówka jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół prywatnych w kraju.

6. WYŻSZA SZKOŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ZARZĄDZANIA IM. LEONA KOŹMIŃSKIEGO

W popularnie zwanym „Koźminie” można wybrać studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Kierunki oferowane przez placówkę to: administracja, europeistyka, finanse i bankowość, prawo, psychologia w zarządzaniu, socjologia oraz zarządzanie i marketing.

7. UCZELNIA VISTULA W WARSZAWIE

To jedna z najdłużej działających szkół niepublicznych w kraju. Studenci mają do wyboru 8 kierunków w języku polskim lub języku angielskim. Wśród wykładanych przedmiotów znajdują się: ekonomia, informatyka, stosunki międzynarodowe, turystyka i rekreacja, finanse i rachunkowość, zarządzanie, socjologia, filologia angielska i filologia hiszpańska.

8. WSZECHNICA POLSKA

Pełna nazwa uczelni brzmi – Wszechnica Polska Szkoła Wyższa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Placówka mieści się w Pałacu Kultury i Nauki. Kierunki, jakie mogą wybrać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here