Urządzenia MFP – najwyższy komfort użytkowania i bezpieczeństwo informacji

0
90059

Podstawowe funkcje MFP (multi-function printers) są powszechnie znane. Urządzenia wielofunkcyjne mają drukować, skanować i kserować. Jednak czy na tym kończą się ich właściwości? Oczywiście, że nie! Nowoczesne urządzenia MFP potrafią znacznie więcej, niż mogłoby Ci się wydawać. Poznajmy kilka wyjątkowych funkcji urządzeń wielofunkcyjnych. Ostrzegamy jednak – niektóre z nich mogą sprawić, że otworzysz szeroko oczy ze zdziwienia!

Pełna kontrola dostępu

Nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne dysponują rozbudowanymi mechanizmami kontroli praw dostępu. Innymi słowy – czujnie strzeże, aby tylko osoby, które posiadają stosowane uprawnienia, mogły korzystać ze skanera, drukarki, ksero czy faksu. Korzystając z MFP, możesz spać spokojnie – bez obaw, że ważne dokumenty czy skany przypadkowo (lub nawet w wyniku celowego działania) wpadną w niepowołane ręce.

To jednak nie wszystko! Pełna kontrola dostępu do urządzenia wielofunkcyjnego umożliwia Ci generowanie szczegółowych raportów. Dzięki nim dowiesz się kto, kiedy i jak korzysta z MFP. Zdecydowana większość urządzeń zapewnia dostęp do bieżących raportów w każdej chwili za pośrednictwem internetu.

Kontakt z serwisem

Urządzenia MFP na bieżąco monitorują nie tylko aktywność użytkowników, ale również własną pracę. W przypadku jakiejkolwiek awarii sprzętu, błędów oprogramowania, zużycia papieru lub innych materiałów eksploatacyjnych. Co ciekawe, raporty mogą być przekazywane wprost do serwisu – dzięki temu zupełnie możesz zapomnieć o konieczności wymiany tonerów lub samodzielnego zgłaszania jakichkolwiek usterek.

Błyskawiczne, dwustronne skanowanie

Nowoczesne MFP wyposażone są w technologię dual scan umożliwiającą jednoczesne (podczas jednego przebiegu) skanowanie dwóch stron dokumentu. Funkcja ta pozwala na to, by spektakularnie przyspieszyć czas niezbędny na przetwarzanie dokumentów – przykładowo, kolorowe urządzenia wielofunkcyjne marki Bizhub, pozwalają na skanowanie nawet 160 stron na minutę. Dodaj do tego doskonałą jakość skanów i niemalże nieograniczoną ilość formatów, w których możesz je zapisywać. Co otrzymasz? Urządzenie, które w sposób niezawodny pozwoli Ci cyfrowo archiwizować ważne dokumenty.

Technologia dual scan jest jednak nie tylko niezwykle szybka i efektywna. Dwustronne skanowanie jest także po prostu… wyjątkowo wygodne i bezproblemowe. O tym, że zeskanowanie dwustronnego dokumentu w zwykłym skanerze nie jest rzeczą najłatwiejszą, mógł przekonać się każdy, kto próbował skopiować chociażby swój dowód osobisty lub prawo jazdy. Operacja taka oznaczała zwykle wiele prób, zmarnowany papier, tusz i przede wszystkim czas. Brzmi znajomo? W MFP nie ma mowy o podobnych problemach!

MFP to urządzenia, które ułatwiają codzienną pracę, przyspieszają wiele działań, a także pozwalają oszczędzić pieniądze. Chciałbyś skorzystać z tych wszystkich korzyści? Profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne znajdziesz na stronie http://www.kserkop.com/pl–urzadzenia-drukujace-9

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here