Wyjazd do Boliwii 2 w 1 – praca i podróże

0
42039
Wyjazd do Boliwii 2 w 1 - praca i podróże

Boliwia- jeszcze do niedawna niezbyt znany kraj, dzisiaj jedna a częstszych destynacji podróży. Co jest w tym kraju tak zachwycającego? dlaczego tyle osób postanowiło tam pojechać? Co warto tam zwiedzić? Jakie atrakcje na miejscu zapewni nam biuro podróży?

Boliwia – miejsce wielu krajobrazów

Zastanówmy się jednak na początek, gdzie w zasadzie położona jest Boliwia. Otóż oczywiście jest to Ameryka Południowa, przy czym sama Boliwia położona jest pomiędzy Peru, Chile, Boliwią a Paragwajem. To ciekawe położenie sprawia, że Boliwia ma bardzo zróżnicowany krajobraz, łączący w sobie cechy powyższych krajów.

Boliwia – państwo na styku różnych krajów

Co zatem Boliwia ma wspólnego z Brazylią? Przede wszystkim ogromną dżunglę położoną na północnym wschodzie kraju. Co więcej – na północy znajdują się także mokradła, które są do tego stopnia unikalne, że stworzono tam Park Narodowy Madidi. Warto zatrzymać się w tych okolicach i doświadczyć prawdziwej dżungli – wiecznie żyjącej, tykającej.

Z kolei z Peru Boliwia ma wspólne Andy. W tym kraju także możemy wejść na ośnieżone szczyty i odpocząć nieco od upały wchodząc na wyżyny. Przy granicy z Peru znajdziemy także unikalne jezioro Titicaca z Wyspą Słońca oraz Wyspą Księżyca. Są to znane święte miejsca Inków, gdzie znajdowały się świątynie kapłanek. Do tej pory możemy natrafić tam na liczne pozostałości kultury Inków.

Stolica Boliwii – La Paz zdecydowanie jest jedyna w swoim rodzaju. Zapierające dech w piersiach położenie na bokach kanionu w połączeniu z latynoską kulturą jest jedyne w swoim rodzaju.

Na południu zaś, przy granicy z Chile czekają na nas wspaniałe wulkany oraz półpustynne stepy z kaktusami.

Wybór biura podróży

Co zatem należy brać pod uwagę podczas wyboru najlepszego biura podróży na wycieczkę do Boliwii? Przede wszystkim to, czy cena jest proporcjonalna do ilości zwiedzanych miejsc. Nie opłaca się brać najtańszej wycieczki i zupełnie nic nie zobaczyć. Pamiętajmy przy tym, że generalnie wycieczki w rejony Ameryki Południowej nie należą do najtańszych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here