Wycieczki studenckie i wyjazdy młodzieżowe to jedna z najbardziej popularnych form integracyjnych wybieranych przez grupy młodych ludzi. Wspólny wyjazd to nie tylko miło spędzony czas, ale również przedsięwzięcie wymagające dużego nakładu pracy oraz odpowiedniej wiedzy. Nie ma lepszego sposobu na odpoczynek po ciężkiej sesji jak wyjazd na obóz studencki ze znajomymi z roku.
Rodzaje wyjazdów studenckich
Wyjazdy studenckie to najlepszy czas na nowe znajomości i poznanie nowych miejsc w bardzo dużej grupie pozytywnych ludzi. Takie imprezowe obozy i wycieczki studenckie, to nie tylko super imprezy, ale także bogaty program wycieczek fakultatywnych pod opieką aktywnych koordynatorów.
1. Wyjazdy stypendialne na studia
2. Praktyki studenckie
3. Obozy studenckie
Przebywając w już w wybranym kraju, warto nawiązać znajomość z mieszkańcami i dowiedzieć się, co warto zwiedzić w okolicy. Jest to także najlepsza okazja do tego, by podszlifować język. Przyjaźnie i znajomości nawiązane w tym czasie bardzo często pozostają trwałe i przynoszą profity w przyszłości. Podejście wykładowców do nauczania cudzoziemców jest zróżnicowanie – studia mogą okazać się bardzo trudne ze względu na fachowy język i brak taryfy ulgowej, ale z drugiej strony, w przypadku dość luźnego podejścia do studentów z wymiany, może się okazać, że po powrocie do kraju konieczne będzie uzupełnianie braków w edukacji.
Ceny na kieszeń studenta
Pod względem cen oferta jest bardzo zróżnicowana, zależna od kraju docelowego wyjazdu oraz terminu i czasu trwania wycieczki. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z takich zniżek jak:
- zniżka studencka – każdy student otrzymuje rabat 100zł po okazaniu legitymacji,
- zniżka First Minute i Second Minute – zniżki za wczesną rezerwację, nawet do 30%,
- zniżka lojalnościowa – osoby regularnie korzystające z oferty biura mogą liczyć na 5% upustu,
- kody promocyjne – biuro organizuje różne akcje i konkursy z bonami rabatowymi do wygrania,
- zniżka grupowa – zebranie grupy na wyjazd to możliwość otrzymania upustu, który maksymalnie wynosi 8%.
Podstawowymi wadami programów wymiany jest aspekt finansowy. Bardzo dobrze jest mieć swoje zaplecze, gdyż diety i stypendia wystarczają niekiedy tylko na podstawowe potrzeby.
Wady i zalety wyjazdów studenckich
Zalety:
- zaletą wyjazdu w ramach wymiany studenckiej jest poznanie języka, kultury, obyczajów oraz ludzi.
- wyjazd może zaprocentować również w przyszłości
- podróże kształcą, uczą samodzielności i kształtują nasze charaktery.
- pozostają nam niesamowite wspomnienia, które warto pielęgnować.
Wady:
- Znajomość języka angielskiego
- Wyjazd finansowany jest przez uczelnię tylko częściowo
- realizowanie programu swojej uczelni w innych warunkach, co prowadzi często do tego, że trzeba zdawać egzaminy i nadrabiać zaległe przedmioty już po powrocie z uczelni zagranicznej.
- bardzo ciężkie może okazać się dla ciebie rozstanie z rodziną i chłopakiem