Wysyłka palet – jak wybrać dobrą firmę kurierską?

0
3277

Z usług wysyłki palet najczęściej korzystają osoby, które chcą dostarczyć pod wskazany adres większe ilości drobnych produktów czy też towar o dużych gabarytach i sporej masie. Kluczem do sprawnej, szybkiej i bezproblemowej dostawy jest wybór odpowiedniej firmy kurierskiej. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań kuriera zajmującego się wysyłką palet na terenie Polski lub za granicą.

Porównaj ceny kurierów

Na dobrej cenie usług zależy zarówno klientom indywidualnym, jak i właścicielom przedsiębiorstw. Koszt wysyłki towaru zależy od wielu czynników, dlatego samodzielne porównanie cenników firm kurierskich może być sporym wyzwaniem. W dobie Internetu nie brakuje jednak platform logistycznych, które po wpisaniu najważniejszych danych dotyczących np. rodzaju palety i wagi towaru pokazują dostępnych przewoźników.

Warto wiedzieć, że nie każdy kurier palet może dostarczyć towar, który waży np. więcej niż 1000 kilogramów. Ponadto maksymalne wymiary dostępnych palet również mogą wyglądać inaczej u różnych przewoźników. Należy także upewnić się, co wchodzi w zakres podstawowej ceny. Czasami może okazać się, że z pozoru droższa firma kurierska wlicza w koszt wysyłki np. wyższe ubezpieczenie czy też pakiet dodatkowych usług.

Postaw na firmę z dobrymi opiniami

W dzisiejszych czasach Internet jest pewnego rodzaju wyrocznią. I choć oczywiście istnieje możliwość wykupienia pozytywnych recenzji, to jednak takich oszustów często można dość łatwo rozpoznać. Najlepsze firmy na rynku mogą pochwalić się wieloma komentarzami, w których byli i obecni klienci wyrażają swoje zadowolenie z przebiegu wysyłki palet. Za naturalne należy uznać to, że nawet najbardziej rozchwytywany kurier zawsze ma pewien odsetek negatywnych opinii.

Podczas sprawdzania komentarzy warto zwrócić uwagę zwłaszcza na recenzje osób, które skorzystały z usług kuriera palet. Dobrym wyznacznikiem wysokiej jakości może być również obecność firmy na stronach branżowych. Na platformie logistycznej online FastPost obok tak znanych marek jak DHL i DPD pojawiają się również nieco mniej znane firmy, które specjalizują się właśnie w wysyłce palet.

Sprawdź usługi dodatkowe

Wiele osób do zakładki z usługami dodatkowymi kuriera zagląda dopiero wtedy, gdy może ich potrzebować. Ten dział warto sprawdzić jednak nieco wcześniej, ponieważ można w ten sposób uniknąć wielu problemów i dodatkowych kosztów. Zakres i cennik dodatkowych usług nie jest taki sam w każdej firmie i można niemiło rozczarować się, gdy po nadaniu palet okaże się, że np. nie można śledzić przesyłki.

W tym przypadku zazwyczaj najwięcej do zaoferowania mają bardzo znane marki. Co więcej, często sporo dodatkowych usług oferują za darmo lub w bardzo atrakcyjnych cenach. Wielu osobom może przypaść do gustu zwłaszcza opcja zamówienia kuriera do domu, co pozwala na wysłanie palet bez konieczności dowozu do punktu nadania. Ponadto warto sprawdzić, jak wygląda cennik i maksymalne stawki ubezpieczenia towaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here