Czy warto kupować tanie laptopy używane?

0
88167
Czy warto kupować tanie laptopy używane

Kupowanie przechodzonego sprzętu to jedno z rozwiązań na wypadek niespodziewanej awarii naszego sprzętu. Za niewielką kwotę możemy kupić dobrej jakości laptop, który posłuży nam nawet kilka lat. Jak jednak znaleźć dobry model?

Bez Internetu ani rusz

Sieć internetowa jest chyba najlepszym miejsce do szukania używanego sprzętu. Najwięcej urządzeń znajdziemy na serwisach aukcyjnych oraz stronach ogłoszeniowych. Bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie przejrzeć setki ofert, porównać ceny i znaleźć tę, która najbardziej nam odpowiada. Warto dodać, że zakupy chociażby na Allegro są bezpieczne i gwarantują nam zwrot środków w przypadku nieotrzymania przesyłki, bądź niezgodności towaru z opisem. Korzystanie z portali ogłoszeniowych pozwoli nam natomiast na znalezienie ofert niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Dzięki temu będziemy mogli osobiście zobaczyć sprzęt i, być może, przetestować go. Ta ostatnia kwestia jest bardzo istotna i warto ją zrobić, jeśli chcemy mieć pewność, co kupujemy. Szczególnie poleca się zwrócić uwagę na stan baterii, dysku i poszczególnych portów w laptopie. W Internecie znajdziemy programy, które dokładnie wskażą nam ich rzeczywisty stan. Wśród polecanych narzędzi są m.in. BatteryMon, HD Tune, czy Memtest86. Nie można także zapomnieć o sprawdzeniu matrycy. Martwe piksele mogą bowiem pojawiać się na ekranie z rosnącym czasem użytkowania. Jak widać, kupując sprzęt używany należy sprawdzać wiele rzecz. Im dokładniej zrobimy to przed zakupem, tym lepiej. Jest jednak sposób, który umożliwia nam zakup sprawdzonego urządzenia.

Tanie laptopy używane w wersji poleasingowej

Jeśli nie chcemy kupować nowego laptopa, powinniśmy zainteresować się komputerami biznesowymi. To urządzenia, które były na wyposażeniu firm, a po spłacie rat zostały zastąpione nowszymi modelami. Laptopy te są o wiele bardziej wytrzymałe od tych sprzedawanych w sklepach stacjonarnych. Świadczą o tym lepsze komponenty wykorzystywane w tych komputerach. Cechują się one metalową obudową, która jest odporna na wstrząsy. Wyświetlacz ma matową matrycę, dzięki czemu widoczność obrazu jest dobra przy każdej pogodzie. Poza tym, tego typu laptopy nie mają zainstalowanych programów, które nie przydadzą się w pracy biurowej. Sprzedawcy tego typu sprzętu formatują go po zakupie, naprawiają ewentualne usterki, by komputer działał bez zarzutu. Dlatego kupując takie urządzenie otrzymujemy również na niego gwarancję. Zobacz tutaj, jakie komputery można kupić w ofercie poleasingowej. Tanie laptopy używane w tym wydaniu będą zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla kogoś, kto potrzebuje dobrego sprzętu do pracy, a nie do grania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here