Dywan z poliakrylonitrylu

0
540
nowy dywan

Dywany różnią się nie tylko rozmiarem, kolorem lub wzorem, ale także różnym rodzajem włókna. Podstawowy podział dywanów, to podział na dywany naturalne i syntetyczne. Jednym z chętnie wybieranych przez klientów dywanów jest wykonany ze 100% przędzy akrylowej – dywan akrylowy.

Dywan akrylowy

Należy on do grupy dywanów syntetycznych, ponieważ wykonany jest z popularnego w przemyśle tekstylnym poliakrylonitrylu. Dywany akrylowe, ze względu na ciepło, które zapewniają, są chętnie kupowane do wszystkich pomieszczeń, w których nie jest zastosowana technologia ogrzewania podłogowego. Dywany tego typu mają bardzo żywą, intensywną kolorystykę, co wpływa na to, że można dopasować je do każdego salonu, sypialni, pokoju dziecięcego, pokoju młodzieżowego, kuchni, łazienki lub przedpokoju. Dywany akrylowe są bardzo dobrej jakości imitacją prawdziwej wełny. Jest to ważna informacja dla wszystkich osób, które nie lubią naturalnych produktów pochodzących od zwierząt.

Zalety dywanu z poliakrylonitrylu

W praktycznie każdej rodzinie jest ktoś, kto ma jakieś uczulenia i alergie. Dywan z akrylu nie uczula, a także nie ma zapachu. Jeśli więc ktoś ma jakiekolwiek uczulenia, na przykład na roztocza lub grzyby, to tego rodzaju syntetyczny dywan będzie idealnym wyborem. Dywany mają bardzo szeroki wachlarz cenowy. Niekoniecznie trzeba wydawać kosmiczną sumę pieniędzy, żeby mieć bardzo dobrej jakości dywan. Żeby móc cieszyć się eleganckim dywanem nowoczesnym, wystarczy kupić dywan z akrylu, który jest bez porównania tańszy od na przykład dywanu wełnianego. Tego typu dywan jest mięciutki i przyjemny w dotyku, co ma istotne znaczenie dla wszystkich, którzy lubią relaksować się na w ten sposób ozdobionej podłodze. Akryl jest materiałem chętnie wybieranym przez osoby lubiące ciepło. Ten syntetyczny dywan jest bardzo dobrym izolatorem od zimnej podłogi. Szczególnie w starych, wysokich kamienicach, parterowych mieszkaniach, w mieszkaniach ulokowanych nad zimnym garażem, nieogrzewaną piwnicą lub po prostu w mieszkaniach, w których wyłożone są płytki ceramiczne dywan akrylowy będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Łatwy w czyszczeniu

Dywan z akrylu jest bardzo łatwy w utrzymaniu go w czystości. Najprostszym i najszybszym sposobem zadbania o jego higienę i estetykę jest regularne odkurzanie zwykłym, tradycyjnym odkurzaczem. Jeszcze bardziej korzystne okaże się używanie odkurzacza wodnego. Podobnie jak to jest w wypadku każdego innego rodzaju dywanu, dzięki regularnej pielęgnacji i czyszczeniu nie dopuścimy, żeby na podłodze zadomowiły się paproszki, okruszki, resztki jedzenia lub nawet kurz czy niechciane zarodniki. Starodawnym sposobem, który nie uległ przedawnieniu jest skorzystanie z trzepaka i wytrzepanie dywanu. W okresie zimowym, gdy pojawia się śnieg, można wynieść dywan na biały, mokry puch, obrócić go jego górną stroną i wytrzepać. Ten prosty sposób sprawi, że dywan będzie odświeżony, czyściutki i pozbawiony wszystkich, nawet maleńkich okruchów. A co zrobić jeśli pojawi się niechciana plama po jakimś jedzeniu lub napoju? W zależności od tego, czy jest to plama z soku, wina, kawy, herbaty lub czegoś innego, można użyć wody z proszkiem do prania, mydłem, specjalistycznym środkiem do wywabienia lub skorzystać z jeszcze innego, „babcinego”sposobu. Dywan akrylowy szybko schnie, więc nie wymaga długiego okresu leżenia w przewiewnym miejscu. Łatwość w czyszczeniu powoduje, że jest on chętnie wybierany jako dywan pod stół jadalniany, pod stolik kawowy lub dywan do pokoju dziecięcego. Nawet jednokolorowe, jasne lub szare dywany bez obaw można używać w miejscach narażonych na powstawanie plam.

Akrylowy dywan do dziecięcego pokoju

Każdemu rodzicowi zależy, żeby pokój jego dziecka wyglądał ładnie, przytulnie i estetycznie. Z drugiej strony chodzi o praktyczne elementy związane z posiadaniem dywanu w pokoju dziecka. Szczególnie młodsze dziecko najwięcej czasu podczas zabawy spędza na podłodze. Na podłodze raczkują, potem uczą się chodzić, a potem organizują sobie czas rozbudzając swoją wyobraźnię podczas codziennych zabaw. Zapewnienie komfortowych i bezpiecznych warunków do tego typu form spędzania czasu jest priorytetem rodziców. Akrylowy dywan jest miły i przyjemny w dotyku, a co najważniejsze jest rewelacyjnym izolatorem od zimnej podłogi. Dzieci, które bawią się na dużym, ciepłym dywanie nie przeziębią się ani nie zmarzną. Tego typu syntetyczny, akrylowy dywan jest wybierany chętnie, również ze względu na to, że łatwo usuwa się z niego plamy, które w dziecięcym pokoju mogą się dosyć często pojawiać na podłodze.

Akrylowy dywan jest tańszym zamiennikiem wełnianego dywanu. Ma wiele atutów, takich jak cechy hipoalergiczne i antyelektrostatyczne, które sprawiają, że zyskuje coraz więcej zwolenników. W każdym dobrym sklepie z dywanami znajduje się kategoria z dywanami z akrylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here