Perspektywy dla osób po anglistyce, które nie zamierzają pracować w zawodzie nauczyciela języka angielskiego

0
390
Perspektywy dla osób po anglistyce

Wiele osób po ukończonych studiach anglistycznych pragnie rozpocząć pracę w szkole. Niektórzy jednak nie widzą się w zawodzie nauczyciela języka angielskiego. Na szczęście absolwenci tego kierunku mogą rozwijać swoją karierę zawodową w wielu różnych kierunkach.

Tłumacz – co warto wiedzieć na temat cieszącą się dużym zainteresowaniem ze strony absolwentów anglistyki zawodu?

Formy pracy tłumacza są niezwykle zróżnicowane, więc każdy absolwent studiów jest w stanie wybrać ścieżkę zawodową najlepiej dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb oraz predyspozycji. Jedne osoby chętnie pójdą w stronę tłumaczenia utworów literackich i filmów, inne będą specjalizowały się w tłumaczeniu tekstów urzędowych, jako tłumacz przysięgły, a jeszcze inne zajmą się tłumaczeniem symultanicznym. Absolwenci preferujący pracę z tekstem chętnie pójdą w stronę tłumacza pisemnego. Osoby wolące w swojej pracy stały kontakt z klientami mogą z kolei zdecydować się na pracę tłumacza ustnego.

Wiele osób decydując się na wybór określonej ścieżki kariery, pragnie podjąć ją na postawie zarówno własnych zainteresowań i preferencji, jak i potencjalnych zarobków. Mediana wynagrodzenia w tym zawodzie na początku 2023 roku wynosiła 6 390 złotych netto. Pensja jest oczywiście uzależniona od stażu zawodowego, stopnia wyspecjalizowania, czy posiadanych kwalifikacji zawodowych.

Wśród zalet pracy w tym zawodzie można wyróżnić:

  • wiele możliwości zawodowych i duża elastyczność w zakresie wyboru formy pracy, niektórzy preferują pracę na etat, inni wolą działać na własny rachunek, jako tłumacz-freelancer,
  • atrakcyjne zarobki,
  • duże zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi.

Absolwenci studiów lingwistycznych jako pracownicy korporacji

Znajomość języków obcych na zaawansowanym poziomie jest znacznym atutem kandydata do pracy w międzynarodowej korporacji. Posiadanie tego rodzaju umiejętności przez przyszłego pracownika jest niezwykle pożądane w przypadku takich profesji jak m.in. specjalista do spraw HR i PR.

Studia język angielski na WSEH w Bielsko-Białej – dlaczego warto?

Studia anglistyka w WSEH Bielsko-Biała to idealny wybór zarówno dla absolwentów szkół średnich, którzy pragną kształcić się w zawodzie nauczyciela, jak i tych, którzy pragną rozwijać się w kierunku lektora, tudzież tłumacz. Ta nowoczesna uczelnia oferuje swoim studentom szerokie perspektywy zawodowe, zapewniając im szeroki zakres kursów i szkoleń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here