Pożyczki oddłużeniowe

0
1669
pożyczki oddłużeniowe

Każdy pożyczkobiorca może znaleźć się w trudnej sytuacji uniemożliwiającej mu spłatę należności. Jednak nawet wpisanie do KRD nie przekreśla szansy wyjścia na finansową prostą. Pomocą w spłacie zaległych należności może być pożyczka na oddłużenie.

pożyczki oddłużeniowePożyczka oddłużeniowa na czym polega i czym się zajmuje

  • zmniejszenie posiadanych rat w banku – polega na przeniesieniu posiadanych rat zobowiązania do innego banku lub podmiotu, który po dokładnej analizie zaoferuje nam niższą, dopasowaną do naszych możliwości ratę.
  • restrukturyzacja zadłużenia – to przeorganizowanie zobowiązania w konsolidację, zawieszenie spłaty czy udzielenie nowego kredytu.
  • umorzenie posiadanego długu – za pośrednictwem wierzycieli.
  • usunięcie odsetek – polega na umorzeniu uzbieranych przez nas odsetek, jednak spłacie podlega kwota zobowiązania.

CZYM JEST POŻYCZKA ODDŁUŻENIOWA?

Celem pożyczki oddłużeniowej jest uregulowanie wszystkich zaległych należności pożyczkobiorcy w innych instytucjach finansowych. Osoba posiadająca liczne długi, a tym samym wpisana do KRD, nie posiada zdolności kredytowej. Oznacza to, że nie ma ona możliwości skorzystania z bankowych kredytów. Dlatego pożyczka na oddłużenie, która w wielu wypadkach nie przywiązuje wagi do informacji zawartych w BIK, BIG i KRD, może okazać się wyjściem z patowej sytuacji.

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z POŻYCZKI ODDŁUŻENIOWEJ

  • skierowana jest do osób posiadających zaległe zobowiązania finansowe w innych instytucjach pożyczkowych
  • wnioskujący musi wykazać osiąganie regularnych dochodów- zaświadczenie o dochodach z zakładu pracy, wyciąg wpływów z trzech ostatnich miesięcy z konta bankowego czy decyzja o przyznaniu emerytury lub renty lub ostatni jej odcinek
  • dofinansowanie mogą sięgać również osoby prowadzące działalność gospodarczą lub rolniczą a nawet spółki cywilne
  • wymagane jest zabezpieczenie zaciąganego zobowiązania. Jego forma zależna jest od oferty dostępnej w konkretnej firmie pożyczkowej

Świadczenie udzielane przez firmę oddłużeniową polega na realnym wsparciu osoby zadłużonej poprzez pozytywne wpłynięcie na przebieg sprawy. Taki uczynek może kosztować nas nawet kilkaset złotych. Wsparcie może polegać na negocjacjach z dyrektorem banku, a to nie tania usługa.

Pożyczki oddłużeniowe – gdzie można je dostać

1. Provident pożyczy nam 3000 zł na 90 tygodni, czyli prawie 2 lata. Miesięczna rata tej pożyczki to prawie 300 zł, a całkowity koszt to bez mała 3500 zł.

2. W TakTo otrzymamy potrzebną do oddłużenia kwotę na dłuższy, bo trzyletni okres. Rata będzie relatywnie niska, gdyż wyniesie 169 zł miesięcznie, a całkowity koszt nie przekroczy 3100 zł za trzyletnią pożyczkę.

3. W Incredit raczej nie oddłużymy się, gdyż zaproponują nam dwuletnią pożyczkę na interesującą nas kwotę kosztującą aż 4200 zł. Również miesięczna rata (300 zł) odstrasza skutecznie od skorzystania z takiej formy pomocy.

4. SMSkredyt ma dla ewentualnych chętnych na oddłużenie jeszcze mniej ciekawą ofertę. Miesięczna rata na poziomie 333 zł i koszt pożyczki prawie 5000 zł czynią ofertę kompletnie nieopłacalną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here