Praca przez internet

0
55285
praca-przez-internet

Ci którym nie jest w smak praca na etacie zaczynają szukać alternatyw, które pozwoliłyby im być odrobinę bardziej wolnymi, samodzielnymi i szczęśliwymi ludźmi, którzy sami odpowiedzialni są za własne zarobki, a czas, który przeznaczają na pracę jest całkowicie uzależniony jedynie od nich. Jedną z form, która spodoba się wolnościowcom, jest praca przez internet. Jakie może ona przyjąć formy? Jakie prace możemy wykonywać drogą internetową?

Etat przez internet

Niektóre firmy widzą w tym modelu szereg korzyści. Nie muszą rezerwować, wykupować, czy wynajmować przestrzeni biurowej, w której mogliby gromadzić pracowników i przydzielać im zadania. Nie muszą również zatroszczyć się o zapewnienie odpowiedniego zaplecza sanitarnego i warunków dla pracowników. Jedyne o co muszą zadbać to służbowy laptop, oprogramowanie do niego i sprawną drogę komunikacji.

Niestety ten rodzaj biznesu wymaga niemałej dojrzałości od samego pracodawcy. Polacy są przekonani, że ten kto w domu „siedzi” na pewno nic nie robi, a wyznaczonych mu zadań z pewnością realizować nie będzie. Pracodawcy powinni jednak nie patrzeć na innych ludzi przez pryzmat siebie, a raczej zacząć ich postrzegać nie jako dzieci w przedszkolu, a ludzi dorosłych, którzy chcą zarabiać na swoje rodziny.

System pracy na etacie przez internet nie powinien polegać zatem na kontrolowaniu ile pracownik spędza rzeczywistego czasu przed komputerem, a raczej na wyznaczaniu mu zadań do zrealizowania w ciągu dnia pracy, za które otrzyma ustalaną umową płacę. Dla większości pracodawców taki tryb pracy i pogląd na pracownika jest nie do przeskoczenia.

W internecie znajdujemy coraz więcej ofert pracy zdalnej. To co oferują pracodawcy to mało oszołamiająca stawka i nudne, monotonne zadania. Co więcej, podjęcie się tego rodzaju pracy wymaga od pracownika posiadania własnego sprzętu, a także coraz częściej statusu osoby niepełnosprawnej.

Jak pracować przez internet?

Inną możliwością dla pracy przez internet jest posiadanie własnego biznesu bądź freelancing. Specjaliści zawsze będą w cenie, a coraz większa liczba zrealizowanych zleceń przybliża tylko owego specjalistę – grafika, copywritera, programistę – do coraz lepszych, lepiej płatnych i ciekawszych zleceń. Co najważniejsze, w przypadku freelancingu jesteś panem własnego czasu, a jedyne co może zaburzyć Twój spokój to duża ilość zleceń. Pieniądze z początku mogą nie być zbyt duże, ale szybko się przekonasz, że czas, który oszczędzasz, w przypadku pracy z domu, z łatwością możesz przeznaczyć na własny rozwój, i tym samym opracowywać sposoby na rozwój swojego własnego biznesu.

Posiadanie własnej internetowej firmy, to również bardzo ciekawy sposób na zarabianie pieniędzy przez internet. Możliwości jest wiele, jedną z wydaje się prostszych do zrealizowania i niewymagających dużego nakładu kapitału, jest model biznesowy zwany dropshippingiem. Podpisujesz umowę z hurtownią, zajmujesz się marketingiem, obsługą klienta i finansami, a towar jest wysyłany bezpośrednio z hurtowni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here