Jak grać na giełdzie?

0
66826
Jak grać na giełdzie?

Posiadasz odłożony kapitał i zastanawiasz się w jaki sposób go zainwestować? Chcesz spróbować swoich sił na giełdzie? Sprawdźmy zatem, jak to się robi!

Pierwszą rzeczą, jaką powinien zrobić, każdy początkujący inwestor, to oczywiście wybór domu maklerskiego. To tutaj powinniśmy zapoznać się z warunkami, jakie stawia przed inwestorem konkretne biuro maklerskie i sprawdzić, które z nich będą dla nas, jak najbardziej korzystne.

Przede wszystkim interesuje nas tabela opłat i prowizji. Rzadko kiedy ktokolwiek zwraca na nią uwagę przy zakładaniu konta bankowego, a to duży błąd już wtedy, nie mówiąc o sytuacji, gdy przyjdzie nam inwestować na giełdzie. Zanim zdecydujemy się na biuro maklerskie warto zapoznać się z dodatkowymi opłatami, które będzie ono od nas pobierać. Pamiętaj, że każda złotówka się liczy, a jeśli teraz będzie lekceważyć te „drobnostki” to o prawdziwym sukcesie w inwestycji możesz raczej zapomnieć. Pamiętaj, że liczą się szczegóły, a prawdziwi inwestorzy i przedsiębiorcy zaczynali niejednokrotnie od groszowych zysków.

Przy wyborze biura maklerskiego niezwykle ważna jest również ich oferta. Zwłaszcza na początku, gdy jeszcze nie do końca wiesz w co chcesz inwestować, w jaki sposób będziesz na giełdzie grać, nie warto się ograniczać tylko do jednej możliwości. Sprawdź, czy Twoje biuro maklerskie oferuje dostęp do popularnych rynków: forex, giełdy, surowców, towarów i innych, które budzą Twoje zainteresowanie.

Dobre biura maklerskie oferują również pomoc maklera. Nie zwalnia Cię to oczywiście z obowiązku samodzielnego zapoznania się z mechanizmami giełdy, jednak informacji praktycznych, których nie możesz znaleźć w książkach i internecie, udzielić Ci może właśnie makler. Niejeden raz staniesz w ciągu kilku godzin na giełdzie staniesz przed trudnymi wyborami. Makler nie będzie mógł Ci udzielić jednoznacznej odpowiedzi, która będzie gwarantem sukcesu, jednak może pomóc Ci zrozumieć niektóre giełdowe mechanizmy.

Profesjonalne domy maklerskie dbają o wiedzę swoich klientów. Stąd spotkać się możesz w nich z cyklicznie organizowanymi kursami i szkoleniami na temat giełdy. Dzięki temu nie tylko zdobędziesz dodatkową wiedzę o giełdzie, ale również mogą być one doskonałą okazją do wypatrywania nowych inwestycji.

Gra na giełdzie stawia przed Tobą wiele możliwości inwestycyjnych. Do wyboru będzie miał, te które uchodzą za nieco bezpieczniejsze, jak fundusze inwestycyjne, czy indeksy giełdowe, a także te bardziej ryzykowne, jak akcje i i kontrakty terminowe.

Jedną z bardziej popularnych metod inwestycji bez wątpienia są akcje. Na rynku warszawskiej giełdy co i rusz pojawiają się nowe firmy, w które możesz zainwestować swoje pieniądze. Pamiętaj, żeby rozpoczynając grę nie wkładać całego swojego kapitału w jedną firmę. Zaleca się, aby rozłożyć go na mniejsze części i inwestować w kilka. Aby odnieść sukces na akcjach musisz śledzić zarówno wskaźniki mikro – jak i – makroekonomiczne. Ważne jest, aby nie zapominać o wpływie na spółki rynków zagranicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here